eOstroleka.pl
Region,

Komu przysługuje dofinansowanie do pompy ciepła?

Dotacja „Czyste Powietrze” 

Komu przysługuje dofinansowanie do pompy ciepła? O środki można się starać w ramach programu „Czyste Powietrze”, który ma na celu poprawę jakości powietrza i zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych poprzez wymianę źródeł ciepła i poprawienie efektywności energetycznej istniejących budynków. Z programu mogą skorzystać właściciele i współwłaściciele domów jednorodzinnych; uzyskane dofinansowanie można przeznaczyć nie tylko na zakup i montaż pompy ciepła, ale też fotowoltaiki czy na ocieplenie budynku i wymianę okien. Wysokość dofinansowania zależy m.in. od tego, w jakim przedziale mieści się dochód gospodarstwa domowego, a także – od rodzaju pompy ciepła. Tym samym można otrzymać od 4400 zł (dofinansowanie do powietrznej pompy ciepła na poziomie podstawowym) do nawet 50 900 zł (dotacja do gruntowej pompy ciepła o podwyższonej klasie efektywności na najwyższym poziomie dofinansowania). 

OZE – dofinansowanie do pompy ciepła z innych programów

Warto jednocześnie pamiętać, że nie tylko program „Czyste Powietrze” pozwala uzyskać dodatkowe środki na zakup i montaż pompy ciepła. Kolejnym programem tego rodzaju jest „Moje Ciepło”. Dofinansowanie obejmuje zakup i montaż pompy ciepła do budynku w trakcie budowy; maksymalne dofinansowanie wynosi 21 000 zł, przy czym jednocześnie nie może być większe niż 30 proc. kosztów kwalifikowanych (lub 45 proc., jeśli osoba, które chce uzyskać dofinansowanie, posiada Kartę Dużej Rodziny). Maksymalną kwotę można otrzymać do zakupu i montażu gruntowej pompy ciepła; w przypadku pomp powietrze/powietrze oraz powietrze/woda dofinansowanie może wynieść do 7000 zł. 

Oprócz tego dofinansowanie można też otrzymać w ramach programu „Mój Prąd” – choć w ramach aktualnej, piątej edycji programu, nabór wniosków został już zamknięty. Wiosną planowana jest szósta edycja programu, która zgodnie z przewidywaniami, podobnie jak poprzednie edycje, będzie wspierać również zakup i montaż pomp ciepła wraz z inwestycją w instalację fotowoltaiczną. Orange Energia: pompa ciepła od sprawdzonych producentów

Pompa ciepła to sposób na obniżenie kosztów ogrzewania – a w dodatku jest rozwiązaniem ekologicznym. Osoby, które planują jej montaż i zakup nie wiedzą jednak często, na jaki rodzaj pompy się zdecydować czy jakiego producenta wybrać. W takiej sytuacji można skorzystać z oferty Orange Energia - https://www.orange.pl/view/energia. Osoby, które się na to zdecydują, mogą liczyć na profesjonalny dobór urządzenia zgodnie ze swoimi oczekiwaniami i przy uwzględnieniu właściwych parametrów budynku, a także na montaż instalacji wykonany przez wyspecjalizowaną ekipę. Dodatkowo Orange Energia pomaga też w uzyskaniu wyżej opisanych dofinansowań czy korzystnego kredytowania bankowego. Dzięki współpracy z wiodącymi bankami klienci mają możliwość uzyskania finansowania ratalnego do 100% wartości inwestycji w pompę ciepła oraz instalację fotowoltaiczną, bez konieczności wkładu własnego. Nie można też zapominać, że Orange Energia oferuje pompy ciepła wyłącznie od sprawdzonych, rzetelnych producentów – co jest niezwykle istotne w dobie urządzeń słabej jakości zalewających rynek. 

Warto rozważyć również ofertę Fotowoltaiki i Pomp Ciepła od Orange Energia, zapewniając zieloną energię do zasilenia pompy ciepła z własnej instalacji. W ofercie Orange Energia dostępne jest korzystne rozliczenie energii z instalacji fotowoltaicznej w ramach oferty Orange Energia Net-billing 1:1. Dzięki tej ofercie nadwyżka wyprodukowanej energii z instalacji trafia do sieci i można ją odebrać w dowolnej porze doby – przy czym energia oddana i pobrana rozliczane są po tej samej stawce. Dzięki temu do klienta wraca 100% wartości wyprodukowanej energii. Orange Energia gwarantuje, że energia skumulowana w Wirtualnym Magazynie Energii oddanej nie przepada po 12 miesiącach i jest możliwa do wykorzystania przez cały okres trwania umowy, czyli przez 4 lata. Skumulowaną energię można odebrać o dowolnej porze doby, zgodnie z faktycznym zapotrzebowaniem. Orange Energia gwarantuje zatem energię z instalacji fotowoltaicznej do zasilenia pompy ciepła, również wieczorami i zimą, co pozwoli na redukcję kosztów ogrzewania do minimum.

Artykuł sponsorowany. 

Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
×