eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Koncert Bożonarodzeniowy w Czerwinie

REKLAMA
zdjecie 9382
zdjecie 9382
REKLAMA
zdjecie 9382

 Wójt Gminy Czerwin Grzegorz Długokęcki Długokęcki, Proboszcz Parafii pw. Trójcy Przenajświętszej Ks. Kazimierz Wołpiuk oraz Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Czerwinie Katarzyna Kossakowska, z serca zapraszają mieszkańców gminy Czerwin oraz gmin ościennych, miłośników muzyki operowej, kolęd i pastorałek na niecodzienne widowisko artystyczne.

Koncert Bożonarodzeniowy w wykonaniu artystów scen operowych Polski, odbędzie się w dniu 17 grudnia 2022 roku o godz. 18.00. W historii Czerwina jest to wydarzenie bez precedensu, stojące na najwyższym poziomie kulturalnym, wydarzenie, które przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego będzie okazją do integracji, duchowego oraz kulturalnego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia.

Na scenie wystąpią soliści związani na co dzień z polskimi teatrami operowymi i muzycznymi: Renata Drozd i Jakub Milewski, dyrektor artystyczny festiwalu muzycznego „Ostrołęckie Operalia" oraz aktorka Teresa Lipowska znana z wielu seriali i filmów telewizyjnych. Solistom towarzyszyć będzie zespół kameralny pod dyrekcją Artura Jaronia. Koncert poprzedzi „wspólne" ubieranie choinki oraz występ muzyczny w wykonaniu przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego w Czerwinie.

W wydarzeniu w ramach wolontariatu pomagać będzie Młodzieżowa Rada Gminy Czerwin. Niezwykłe spotkanie kolędowe będzie okazją do wykonania kolęd i pastorałek w wyjątkowych aranżacjach, zagwarantuje rodzinną, świąteczną atmosferę, a artyści zaproszą widzów do wspólnego kolędowania. Na dzieci czekać będzie niespodzianka! Koncert rozpocznie się o 18.00 jednak wszyscy, którzy przygotują własnoręczne ozdoby choinkowe i chcą, aby zawisły one na choinkach w kościele, proszeni są o przybycie o godz. 17.40. Młodzi radni, podarowanymi od mieszkańców ozdobami udekorują choinki w czerwińskiej świątyni. Serdecznie zapraszamy! Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego. Koncert jest współfinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
maj 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  31  1  2
×