zdjecie 1325
zdjecie 1325
zdjecie 1325
2021-07-09T10:40:43+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Koncerty, festyny, imprezy sportowe. Przed nami weekend pełen wydarzeń

REKLAMA
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA
2
0
0

Nadchodzący weekend to wiele ciekawych imprez dla całych rodzin. Będzie koncert, spektakl, zaplanowano festyny i pikniki rodzinne, kino plenerowe i imprezy sportowe. Gdzie warto być? Zobaczcie nasz przewodnik po weekendowych wydarzeniach w Ostrołęce i okolicach.

Piątek, 9 lipca 

O godzinie 19:00 na plaży miejskiej wystąpi zespół „Tortilla & Veste Chawira”  jedna z nielicznych grup w Polsce reprezentująca autentycznego bluesa elektrycznego. Zespół czerpie z bluesowych korzeni, jednak wyraźnie przełamuje narzuconą w tym nurcie konwencję, podążając własną niebanalną drogą. Efektem tego jest unikalny i rozpoznawalny styl, który cechuje szacunek do tradycji czarnoskórych wykonawców, rock'n'rollowa energia typowa dla białych muzyków oraz jazzowy puls.

Sobota, 10 lipca 

Od godziny 7:00 do 13:00 na placu targowym w Goworowie odbywał będzie się Targ Staroci i Rozmaitości. Jest to wydarzenie przeznaczone dla wystawców, kolekcjonerów, wytwórców rękodzieła oraz wszystkich zainteresowanych wystawą i sprzedażą rzeczy używanych oraz rękodzieła. Targi odbywać się będą cyklicznie raz w miesiącu, w każdą drugą sobotę miesiąca w godzinach 7.00 – 13.00 zaczynając od 10.07.2021 r.

O godzinie 9:00 na plaży miejskiej rozpocznie się festiwal „Ostrołęka kocha rower”. Będą szkolenia z techniki jazdy po torze, miasteczko ruchu drogowego i Fruit Bike. Zostanie rozłożony tam modułowy tor pumptrack, na którym odbędą się zawody. A jeśli ktoś nie ma ochoty brać udziału w zawodach, może wykręcić sobie owocowy koktajl siłą własnych mięśni na Fruit Bike’u lub zrobić przegląd swojego roweru w darmowym serwisie rowerowym. Natomiast dla najmłodszych zostanie zorganizowane miasteczko ruchu drogowego, w którym będą oni mogli poćwiczyć znajomość znaków i zasad na drodze. Odbędą się też konkursy z nagrodami oraz szkolenia z techniki jazdy po torze pumptrack. Na zawody na pumptracku można zapisać się online poprzez formularz umieszczony na wydarzeniu lub na miejscu w dniu imprezy.

O godzinie 12:00 w miejscowości Kurpie Dworskie, na opuszczonej stacji kolejowej rozpocznie się festyn rodzinny „Pociąg do tradycji – Kurpie i Szlachta”. W programie przewidziano m.in. występy artystyczne, konkursy i zabawy dla dzieci, stoiska gastronomiczne, konkurs na najlepsze ciasto oraz potańcówkę pod gwiazdami.

O godzinie 14:00 w Łodziskach odbędzie się festyn rodzinny „Święto Jagody”. W programie m.in. atrakcje dla dzieci, rozstrzygnięcie jagodowych konkursów czy jagodowa biesiada.

W Łodziskach odbędzie się zabawa taneczna w ramach „Święta Folkloru”.

Na plaży nad Narwią o godzinie 21:00 będzie można obejrzeć kolejny z seansów Plenerowego Kina Letniego. Tym razem na widzów czekał będzie kryminał zatytułowany „Pewnego razu w Hollywood” z Leonardo DiCaprio i Bradem Pittem w rolach głównych.

Niedziela, 11 lipca 

Od godziny 11:00 w Muzeum Kultury Kurpiowskiej odbywało bbędzie się podzielone na trzy grupy oprowadzenie kuratorskie po wystawie „Przybyli ułani do Ostrołęki”.

Od godziny 13:00 w miejscowości Zawady odbywał będzie się festyn rodzinny „Święto Folkloru”.

O godzinie 16:00 na scenie przy D.H. Kupiec odbędzie się spektakl dla dzieci zatytułowany „Stragan z bajkami”. Podczas plenerowego spektaklu teatralnego widzowie przekonają się sami, jak można pokonać smoka bez użycia miecza, jak przemienić kłótliwą czarownicę bez pomocy czarów, jaki jest najlepszy sposób na pozbycie się złośliwego ducha oraz jak właściwie wygląda krasnoludek. Wraz z postaciami, dowiedzą się co się może zdarzyć, kiedy pewnego poranka królowi zechce się masła na śniadanie, a mały robaczek mieszkający w jabłuszku poczuje chętkę na befsztyk, widzowie przekonają się też, jakie mogą być efekty jedzenia byle czego oraz co można zrobić z warzyw oprócz zupy jarzynowej. Będzie wesoło, kolorowo i niesamowicie! Po odwiedzeniu Straganu, każdy poczuje się rymująco – śpiewającym poetą, a straganowe bajki, pójdą z widzami do domu i zostaną tam na długo.

 

REKLAMA
zdjecie 1325

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
wrzesień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×