eOstroleka.pl
Ostrołęka, NIE PRZEGAP

Koncerty, festyny wydarzenia sportowe – przed nami kolejny weekend pełen atrakcji

REKLAMA
zdjecie 4917
zdjecie 4917
REKLAMA

Nadchodzący weekend upłynie pod znakiem festynów organizowanych przez lokalne koła Gospodyń Wiejskich. W regionie odbędzie się też kilka koncertów z gwiazdami takimi jak O.S.T.R., Pappa D czy Witek Muzyk Ulicy.

Poniżej publikujemy szczegółowe zestawienie imprez i wydarzeń kulturalnych oraz sportowych odbywających się w najbliższy weekend w Ostrołęce i powiecie ostrołęckim. Z pewnością nikt na nudę nie będzie narzekał, a nasze kalendarium pozwoli zaplanować i spędzić aktywnie najbliższe dni.

Piątek, 3 września

Festyn rodzinny w Olszewie-Borkach

Na wspólną rodzinną zabawę zaprasza Koło Gospodyń Wiejskich w Olszewie-Borkach. Piknik będzie odbywał się na placu przy remizie OSP w godz. od 15:00 do 20:00

II Plener Rzeźbiarski w Ławach (gmina Rzekuń).

O godz. 18:00 w świetlicy wiejskiej w miejscowości Ławy odbędzie się oficjalne zakończenie II Pleneru Rzeźbiarskiego odbywającego się pod hasłem „Legendy zaklęte w drzewie. Od świętych patronów do bohaterów lokalnej historii”.

VI Festiwal Muzyczny Ostrołęckie Operalia

Godz. 19.00 - scena przy DH Kupiec "Świat bajek i musicali" - koncert familijny Soliści: Zofia Nowakowska/Marcin Jajkiewicz/Jakub Milewski, festiwalowy Zespół Muzyczny.

Wernisaż wystawy Lecioły Zórazie

O godz. 19:00 w Galerii Ostrołęka odbędzie się wernisaż wystawy Lecioły Zórazie autorstwa Oli Grudzińskiej. Wystawa w 80. rocznicę śmierci księdza Władysława Skierkowskiego jest efektem półrocznego stypendium otrzymanego przez artystkę z MKiDN.

Sobota, 4 września

APN CUP 2021

Na stadionie przy ul. Witosa w Ostrołęce odbędzie się turniej APN Cup organizowany przez Ostrołęcką Akademię Piłki Nożnej. W turnieju zagają młodzi piłkarze z rocznika 2010. Ekipy z Ostrołęki, Przasnysza, Węgrowa, Sokołowa Podlaskiego, Płocka i Warszawy rozpoczną swoje mecze o godz. 9:00. Ostatnie spotkanie planowane jest na godz. 14:25.

Koncert charytatywny w restauracji Avalon dla małej Zuzi Berezy

O godz. 15.00 zapraszamy na koncert charytatywny w restauracji Avalon dla małej Zuzi Berezy, która potrzebuje kosztownej operacji w USA. W szczytnym celu wystąpią : Piotr Grzyb i jego Zupa Grzybowa oraz Stanisław Kempisty.

Koncert hip-hopowy „Młodzież dla Ostrołęki"

Do naszego miasta zawitają takie gwiazdy jak O.S.T.R. i KęKę. Miłośników hip-hopu rozgrzeją występami również Plan Be, Fuzja oraz SamoHa - uczestnik ostrołęckiego plebiscytu muzycznego Hitem na scenę. Koncert odbędzie się 4 września na Plaży Miejskiej w Ostrołęce. Start o godz. 15.00.

Narodowe Czytanie: Moralność Pani Dulskiej

O godz. 12:00 na scenie przy D.H. Kupiec odbędzie się kolejna edycja Narodowego Czytania. Uczestnicy chwycą tym razem za „Moralność Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej.

Festyn Rodzinny w Lipiance

Od godz. 13:00 do 18:00 na terenie remizy miejscowej OSP odbędzie się festyn rodzinny zorganizowany przez Koło Gospodyń Wiejskich „Nie ma lipy”. Oprawę muzyczną zapewni Music Party Center. W programie m.in. dmuchane zjeżdżalnie, warsztaty robienia świec, gry i zabawy dla dzieci, poczęstunek i pokaz sprzętu ratowniczego.

Festyn rodzinny w miejscowości Rębisze Kolonia

Od godz. 14:00 w miejscowości Rębisze Kolonia odbędzie się festyn rodzinny z licznymi atrakcjami dla uczestników w każdym wieku.

Piknik rodzinny w Gnatach

Od godz. 15:00 Koło Gospodyń Wiejskich w Gnatach zaprasza do udziału w festynie rodzinnym. Piknik odbędzie się na placu wiejskim w Gnatach. W programie m.in. występ zespołu „Podsybka kurpiowska”, Renaty i Arkadiusza Korytkowskich z Łomży, prezentacja młodych talentów z gminy Lelis, quiz z wiedzy o gminie Lelis i Kurpiach oraz zabawa taneczna z dj-em. Festyn odbędzie się w ramach Narodowego Programu Szczepień #SzczepimySię z KGW. Podczas wydarzenia będzie można skorzystać z bezpłatnego szczepienia przeciwko covid-19.

Święto Pieczonego Ziemniaka w Wólce Kunińskiej

Od godz. 16:00 na placu wiejskim w miejscowości Wólka Kunińska odbywało będzie się święto Pieczonego Ziemniaka. W programie m.in. poczęstunek, występ artystyczny, ognisko, grill i zabawa taneczna.

VI Festiwal Muzyczny Ostrołęckie Operalia

Godz. 17.00 - CKBiS w Lelisie, godz. 20.00 - tężnia solankowa w Rzekuniu "Wieczór z gwiazdą" Paulina Janczak/Maciej Miecznikowski/Jakub Milewski, Paweł Lipski – fortepian.

Dożynki gminne w Kadzidle

O godz. 20:30 koncertem zespołu Papa D w Zagrodzie Kurpiowskiej rozpoczną się dwudniowe dożynki gminne w Kadzidle.

Koncert Malik Montana w Capitolu

O godz. 21:00 w Clubie Capitol Sypniewo wystąpi Malik Montana.

Niedziela, 5 września

Dożynki gminne w Kadzidle - Niedziela Kadzidlańska

Od godz. 9:30 odbędzie się cykl wydarzeń w ramach dożynek gminnych. W programie m.in. uroczysta msza św. i korowód dożynkowy, widowisko folklorystyczne „Wesele Kurpiowskie”, turniej wsi oraz cykl koncertów, podczas którego zaprezentują się: Zespół Tańca Ludowego „Pruszkowiacy”, Zespół Folklorystyczny „Polkadot”, Droga na Ostrołękę oraz Witek Muzyk Ulicy. Dożynki zakończy zabawa taneczna. Imprezie będzie towarzyszył kiermasz sztuki ludowej, wesołe miasteczko, stoiska handlowe i gastronomiczne.

Giełda Kolekcjonerska OKK Unikat

Od godz. 11.00 do 12.30 - Klub Lokator, ul. Hallera 13 (pierwsze piętro). Na giełdzie oferowanych będzie wiele przedmiotów kolekcjonerskich. To nie tylko świetna okazja kupna, wymiany lub sprzedaży, ale także możliwość obejrzenia prezentowanych kolekcji. Doświadczeni kolekcjonerzy dokonają też wyceny posiadanych walorów kolekcjonerskich. Giełda odbędzie się z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego (obowiązek zasłaniania ust i nosa, dezynfekcja, zachowanie odpowiednich odległości itp.

Festyn - 2. Urodziny KGW Żebry-Wierzchlas

Na festyn rodzinny i swoje 2. urodziny zaprasza Koło Gospodyń Wiejskich Żebry Wierzchlas. Wydarzenie odbędzie się na placu przy świetlicy wiejskiej. Festyn odbędzie się w ramach Narodowego Programu Szczepień #SzczepimySię z KGW. Festyn odbędzie się w godz. od 11:00 do 16:00.

Oldtimer 2021 - X Rzekuńskie Spotkania Sympatyków Starej Motoryzacji

Na placu przed Szkołą Podstawową w Rzekuniu odbędzie się kolejne, jubileuszowe spotkanie fanów starej motoryzacji. Początek spotkania o godz. 12:00.

Festyn Rodzinny w Ponikwi Dużej

W godz. od 13:00 do 18:00 na festyn rodzinny z licznymi atrakcjami zaprasza Koło Gospodyń Wiejskich „Ponikwinianki”. W programie m.in. dmuchane zjeżdżalnie, zabawy z bańkami mydlanymi, poczęstunek czy pokaz sprzętu ratowniczego OSP.

Festyn #SzczepimySię z KGW Gąszczanki

Koło Gospodyń Wiejskich Gąszczanki zaprasza na festyn rodzinny #SzczepimySię, podczas którego będzie można zaszczepić się przeciwko Covid-19 jednodawkową szczepionką Johnson&Johnson. W programie przewidziano degustację potraw regionalnych oraz grill, oprawa muzyczna, występ zespołu Kapela od Kurpi, zabawa dla dzieci (zjeżdżalnia, tatuaże, zabawy oraz wiele innych atrakcji. Na zakańczanie zabawa pod gwiazdami. Festyn rozpocznie się o godz. 13:00.

Festyn #SzczepimySię i Narodowe Czytanie w Czerwinie

Na festyn rodzinny połączony z akcją Narodowego Czytania i Narodowym Programem Szczepień zapraszają władze gminy Czerwin. W programie m.in. koncert Adama Wołosza, Patrycji Runo oraz zespołu Venus. Uczestnicy festynu chwycą także za „Moralność Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej. Początek wydarzenia o godz. 14:00.

Piknik literacki "Imieniny Dionizego"

Piknik literacki „Imieniny Dionizego” w godz. 13.00–17.00 na terenie Fortów Bema w Ostrołęce. W programie wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych, m.in. koncerty, czytanie twórczości Dionizego Maliszewskiego, warsztaty, gry i zabawy, kiermasze, ognisko. Piknik jest częścią obchodów 90. rocznicy urodzin wybitnego ostrołęckiego poety, publicysty i działacza kultury organizowanych przez Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce, Miejską Bibliotekę Publiczną w Ostrołęce i Stowarzyszenie Przyjaciół Bibliotek i Książki.

VI Festiwal Muzyczny Ostrołęckie Operalia

Godz. 19.30 - hala widowiskowo-sportowa im. A. Gołasia Imre Kalman - "Księżniczka Czardasza" Koncertowa wersja operetki z udziałem solistów i orkiestry symfonicznej, Aleksandra Orłowska/Anna Lasota/Rafał Bartmiński/Jakub Milewski/Dariusz Niebudek, Płocka Orkiestra Symfoniczna pod dyrekcją maestro Rubena Silvy.

 

Obszerne fotorelacje z wydarzeń znajdziecie w naszym serwisie. Jeśli jakieś wydarzenie ominęliśmy w naszym zestawieniu, możesz je do nas zgłosić przez moduł "Kalendarz" dostępny na naszej stronie. ZGŁOŚ WYDARZENIE

 

 

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29  30  1  2  3  4  5
Dzisiaj:
Wydarzenia
Kino JANTAR
×