Konferencja prasowa ws. 27. Światowych Dni Młodzieży Diecezji Łomżyńskiej

Na pytania dziennikarzy odpowiadać będą prezydent Ostrołęki Janusz Kotowski i biskup łomżyński Janusz Stepnowski - organizatorzy Dni Młodzieży - oraz ostrołęcka młodzież, zaangażowana w przygotowania wydarzenia.
Historia Światowych Dni Młodzieży sięga roku 1985, kiedy to błogsławiony Jan Paweł II zaprosił do Rzymu młodzież włoską w celu wspólnego przeżywania Niedzieli Palmowej. Spotkanie było na tyle udane, że papież zapragnął je kontynuować w ramach Kościoła powszechnego. Pierwsze spotkanie młodych katolików z całego świata odbyło się w Buenos Aires w Argentynie w 1987 roku. Z biegiem czasu, w cyklu 2-3-letnim młodzież spotykała się w wielkich miastach świata (np. Częstochowa, Manila, Paryż, Toronto, Sydney czy Madryt).
Co roku zaś Światowe Dni Młodzieży odbywają się w diecezjach pod przewodnictwem biskupów diecezjalnych. W diecezji łomżyńskiej co roku gromadzi się około 3 tysięcy młodych na modlitwie, słuchaniu Słowa Bożego, koncertach czy spotkaniach w małych grupach. W roku 2012 gospodarzem Spotkania (po raz drugi) jest miasto Ostrołęka, wraz ze wszystkimi parafiami, we współpracy z parafią Rzekuń.
Zobacz również
27. Światowe Dni Młodzieży diecezji łomżyńskiej w Ostrołęce [VIDEO, PROGRAM]
IX Ostrołęckie Spotkanie Charyzmatyczne: Modlitwa i przebaczenie [ZDJĘCIA]
Rekolekcje ojca Jamesa Manjackala w Ostrołęce rozpoczęte (ZDJĘCIA)
VIII Ostrołęckie Spotkanie Charyzmatyczne (ZDJĘCIA)
Parafia św. Franciszka z Asyżu: Spotkanie z Darkiem "Maleo" Malejonkiem (ZDJĘCIA)
Maleo na rekolekcjach w farze: O miłości do Boga w rytmach reggae (WIDEO, ZDJĘCIA)
Debata walentynkowa: „Pragnąć czy pożądać? Wszyscy chcą kochać - czyli porozmawiajmy o związkach” [ZDJĘCIA]
Kalendarz imprez
| Pn | Wt | Śr | Cz | Pt | So | Nd |
| 29 | 30 | 1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 | 1 | 2 |




1
6
13
20