2014-07-13T22:12:02+02:00 eOstroleka.pl
Polska,

Kongres „Jedność dla Polski”

REKLAMA
fot. mypis.pl

W Sali Kryształowej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego odbyła się konwencja „Jedność dla Polski”, która jest pierwszym krokiem do jednoczenia polskiej prawicy: - Wyciągnijmy wnioski, zjednoczmy się i szybko maszerujmy do przodu, do zwycięstwa – apelował w trakcie kongresu Prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Na kongresie zjednoczeniowym środowisk patriotycznych pojawili się przedstawiciele wielu organizacji, m.in. Klubów Gazety Polskiej, polskiej Polonii, Reduty Dobrego Imienia, Ruchu Społecznego im. Lecha Kaczyńskiego, Akademickich Klubów Obywatelskich im. Prezydenta RP. Wśród osób, które zjawiły się na kongresie organizowanym przez Jarosława Kaczyńskiego, byli m.in. szef „Solidarności” Piotr Duda oraz politycy innych ugrupowań prawicowych: Arkadiusz Mularczyk i Jacek Kurski z Solidarnej Polski, Andrzej Smirnow – były poseł Platformy Obywatelskiej oraz Marian Piłka z Prawicy Rzeczypospolitej.

- Musimy skoncentrować nasze wysiłki w ten sposób, żeby efektem było stworzenie silnego, zmieniającego Polskę klubu parlamentarnego – mówił Prezes PiS Jarosław Kaczyński. Jego zdaniem, głównym zadaniem prowadzącym do zjednoczenia prawicy jest odrzucenie wszystkiego co było złe pomiędzy poszczególnymi środowiskami: - Musimy pamiętać, że w tym momencie zapominamy o tym wszystkim, co między nami było złe – mówił lider polskiej opozycji.

Zasadniczym celem zjednoczenia ma być prowadzenie podmiotowej polityki opartej na interesie narodowym. Jak stwierdził Prezes PiS, trzeba tak szybko jak to możliwe odsunąć od władzy rząd Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego.

- Wyciągnijmy wnioski, zjednoczmy się i szybko maszerujmy do przodu, do zwycięstwa – apelował Prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Obecny na kongresie szef „Solidarności” Piotr Duda mówił o potrzebie większej aktywności i zachęcał uczestników kongresu do wyjścia na ulice. Jego zdaniem taśmy ujawnione przez dziennikarzy potwierdziły to, co o rządzie było wiadomo już od dawna: - Aby serce biło mocno, to serce nie może być rozdarte. Potrzebna jest konsolidacja prawicy. Ja jestem do dyspozycji jeśli będę potrzebny – mówił Piotr Duda.

Jak stwierdził na początku kongresu jego prowadzący Marcin Mastalerek, jest to pierwsze spotkanie, które ma doprowadzić do jedności prawicy w przyszłości.

Źródło: mypis.pl
Kalnedarz imprez
kwiecień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31  1  2  3  4 5
 6  7  8  9  10  11  12
 13  14  15  16 17  18  19
 20  21  22  23  24  25  26
 27  28  29  30  1  2  3
Dzisiaj:
Brak wydarzeń