2017-01-12T14:00:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Koniec naboru styczeń 2017 w CKZiU.

REKLAMA
REKLAMA

Możliwość zdobycia zawodu oferuje CKZiU

Jeszcze tylko do 20 stycznia 2017 można zapisywać się do Medyczno - Społecznej Szkoły Policealnej w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ostrołęce mieszczącego się przy ul. Parkowej 6.

Już zimą jest szansa rozpoczęcia nauki na jednym z atrakcyjnych kierunków, na który jeszcze trwają zapisy, tj.:

  • opiekun medyczny
  • technik masażysta

Dlaczego warto skorzystać z oferty Centrum ?

Branża medyczna przeżywa obecnie swój rozkwit. Rynek usług medycznych potrzebuje ludzi. Pracownicy wykonujący zawody medyczne znajdują zatrudnienie, bo na ich usługi jest duże zapotrzebowanie. Jakie zawody poszukiwane są w kraju i za granicą? Przede wszystkim: opiekun medyczny, technik masażysta, kosmetyczka, opiekun osoby starszej. Ministerstwo Zdrowia prognozuje, że w Polsce w najbliższym czasie wyraźnie wzrośnie zapotrzebowanie na wykwalifikowany średni personel medyczny.

W szkołach policealnych już w ciągu roku lub dwóch lat (w zależności od wybranego kierunku) można zdobyć wiedzę, umiejętności i oficjalne uprawnienia do podjęcia pracy
w niektórych zawodach. Dzięki temu nie tylko szybko można wejść na rynek pracy, ale też uzyskuje się gwarancje, że po zakończeniu edukacji zdobyty zawód wciąż będzie poszukiwany.

Szkoły policealne są atrakcyjną formą kształcenia zarówno dla osób młodych, które chcą zdobyć dobry, perspektywiczny zawód, jak i starszych, które już pracują i chcą podnieść swoje kwalifikacje lub zdobyć nowe. Tym osobom proponujemy naukę w trybie wieczorowym lub zaocznym. Pozwoli im to pogodzić pracę z nauką – mówi Dorota Czyż, dyrektor CKZiU.

Uczniem Medyczno – Społecznej Szkoły Policealnej  może zostać absolutnie każdy, bez względu na wiek. Wystarczy świadectwo ukończenia szkoły średniej, matura nie jest wymagana. Należy  podkreślić, że osoby 50+ mają równe szanse w zdobyciu zawodu.

Na przykład opiekun medyczny to zawód, gdzie chętnie zatrudniane są osoby starsze
- w średnim wieku, odpowiedzialne, z wiedzą i życiowym doświadczeniem. Po ukończeniu rocznej nauki w systemie zaocznym opiekunowie medyczni uzyskują uprawnienia do świadczenia usług pielęgnacyjnych i często od razu znajdują zatrudnienie”-
dodaje dyrektor D. Czyż.

Naukę można podjąć, a tym samym zdobyć nowy, atrakcyjny zawód  również w ramach kwalifikacyjnych kursów zawodowych, które przeznaczone są dla osób z wykształceniem co najmniej podstawowym.

Warto wyraźnie podkreślić, że nauka jest całkowicie bezpłatna – Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego jest szkołą publiczną, prowadzoną przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Wszystkie zajęcia prowadzą profesjonaliści i praktycy w zawodzie o wysokich kwalifikacjach
z przygotowaniem pedagogicznym. Doskonale i nowocześnie wyposażone pracownie umożliwiają praktyczną naukę zawodu w rzeczywistych warunkach pracy. Szkoła udostępnia uczniom bogate zbiory literatury fachowej i materiałów audiowizualnych, bezpłatny dostęp do Internetu. CKZiU zapewnia uczniom  również praktykę zawodową.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie CKZiU w Ostrołęce: www.ckziu.ostroleka.pl lub uzyskać pod numerem telefonu: 29 764 66 37.

Zapraszamy!

 

Artykuł sponsorowany.

REKLAMA
Zobacz również
Kalendarz imprez
styczeń 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30
dk31  1  2  3  4  5  6
×