eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Koniec pewnej epoki! Koncert pożegnalny Studia Piosenki [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 4610
REKLAMA

Studio piosenki działające od 21 lat w Klubie Oczko tym koncertem zamknęło swoją działalność. Założyciele Studia, Aleksandra i Tadeusz Kowalewscy, przechodzą na emeryturę.

Odejście państwa Kowalewskich na emeryturę to koniec pewnej epoki w ostrołęckiej kulturze. Artystyczne małżeństwo przez lata poświęcało swój czas kolejnym pokoleniom uzdolnionej młodzieży z Ostrołęki.

Koncert pożegnalny, który odbył się w piątek w Klubie Oczko, był podzielony na dwie części: pierwsza to występ Eryki Rzepkowskiej i Piotra Piórkowskiego, druga - ludzi przez lata związanych ze Studiem Piosenki. Na scenie zaprezentowali się Amelia Żynda, Katarzyna Staśkiewicz, Aneta Żebrowska i jej córka Lili, Agnieszka Drabot, Justyna Mrozek, Monika Batogowska, Mariusz Mierzejewski i Staszek Orłowski.

- Dla szeroko rozumianej kultury w Ostrołęce zrobiliście naprawdę wiele. Festiwal Teatralny InQbator , Ogólnopolski Konkurs Recytatorski, Studio piosenki i wiele, wiele innych wydarzeń, stało się kulturalną wizytówką naszego Miasta. To Wasze zaangażowanie sprawiło, że w różnych częściach Ostrołęki rozbrzmiewa muzyka, że w bardzo krótkim czasie nasze nowe propozycje kulturalne zyskały dużą popularność a liczba odbiorców rosła z roku na rok - pisał w liście do państwa Kowalewskich dyrektor Ostrołęckiego Centrum Kultury Tadeusz Wiśniewski. List zakończył słowami, pod którymi podpisaliby się zapewnie wszyscy:

Dziękując Wam za to wszystko, życzymy zdrowia, radości, by nadchodzący czas był dobrym okresem w Waszym życiu. Przewrotnie dodam, jako emeryci bądźcie ludźmi bardzo zajętymi realizacją swoich pasji, nie szczędźcie uśmiechu innym i przyjmujcie uśmiech tych, którzy Was nim obdarzać będą. Pamiętajcie też o tym, by wśród pajęczyny dróg jakie przemierzać będziecie, była droga wiodąca do Ostrołęckiego Centrum Kultury.

REKLAMA
Materiał filmowy 1 :
Materiał filmowy 2 :

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
×