eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Konkurs „Duo Master” w Szkole Podstawowej nr 2 [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 3790
zdjecie 3790
fot. archiwum szkołyfot. archiwum szkoły
REKLAMA
zdjecie 3790
Posłuchaj
Uczniowie klas VII i VIII ze szkół podstawowych działających na terenie Ostrołęki wzięli udział w konkursie językowym „Duo Master”. Zmagania sprawdzające znajomość języka angielskiego i niemieckiego w zakresie słownictwa, gramatyki i kulturoznawstwa zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Staszica w Ostrołęce.

Do udziału w konkursie zaproszono uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych, wyłonionych w eliminacjach szkolnych. Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie wykazali się umiejętnościami na najwyższym poziomie i okazali się znakomitymi poliglotami, w związku z tym niezmiernie trudno było wyłonić zwycięzcę. Konkurs był również okazją do zacieśnienia współpracy nauczycieli z ostrołęckich szkół podstawowych: SP 1, SP 5, SP 6, SP 10 i SP 2 jako organizatora pierwszego konkursu dwujęzycznego w trosce o jak najlepsze wykształcenie młodego pokolenia poliglotów.

Pierwsze miejsce pośród ósmoklasistów zajęła Weronika Babińska z klasy VIII b z SP 2, natomiast wśród uczniów klas siódmych wyróżnienie otrzymał Bartosz Zacharek z klasy VII a z SP 2.

Głównymi organizatorami w SP 2 byli A. Bąkowska, p. M. Barańska i p. A. Kaczyńska.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
październik 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  31  1  2
×