eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Konkurs ekologiczny w Krainie Radości. Eko-edukacja i kreatywność w jednym [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 1901
fot. archiwum przedszkolafot. archiwum przedszkola
REKLAMA

Eko-przedszkolaki z “Krainy Radości” doskonale wiedzą czym jest recykling, a dodatkowo dzięki konkursowi o tematyce ekologicznej dowiedziały się więcej na temat zwierząt zamieszkujących różne kontynenty. Zadanie konkursowe polegało na stworzeniu wybranego zwierzaka z surowców wtórnych.

Konkurs, który odbył się w Przedszkolu Miejskim nr 8 “Kraina Radości” skierowany był do każdej z grup przedszkolnych. Miał na celu m.in. podniesienie świadomości ekologicznej dzieci oraz ich rodziców, wzmocnienie poczucia odpowiedzialności za otaczającą nas przyrodę, rozbudzenie inwencji twórczej i kreatywności dzieci w zakresie ponownego wykorzystania surowców wtórnych.

Zanim przedszkolaki przystąpiły do wykonania prac konkursowych uczestniczyły w cyklu zajęć ekologicznych, podczas których nauczyły się jak poprawnie segregować odpady oraz poznały możliwości ponownego ich wykorzystania. Dzieci poszerzyły również wiedzę na temat zwierząt chronionych oraz zamieszkiwanych przez nie kontynentów.

Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu przez dzieci wspólnie z nauczycielami pracy przestrzennej przedstawiającej zwierzę chronione z materiałów i surowców wtórnych. Każda grupa przygotowała swojego zwierzaka i nauczyła się ciekawostek na jego temat. Powstałe prace – żyrafa, żółw, krokodyl, panda, rodzina pingwinów oraz wąż, pięknie prezentowały się na wystawie podczas uroczystego rozstrzygnięcia konkursu.

W komisji konkursowej zasiało jury w składzie: Marta Głosek – wiceprezydent miasta Ostrołęka, Jacek Mieczkowski - dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska oraz Barbara Pianka – dyrektor Przedszkola Miejskiego Nr 8 Kraina Radości w Ostrołęce. Jury po obradach jednogłośnie przyznało I miejsce wszystkim pracom konkursowym. Oceniając je, jury brało pod uwagę oryginalność, pomysłowość oraz włożony wysiłek i zaangażowanie.

Każdy zwierzak miał swój urok, był wyjątkowy i niepowtarzalny, a co najważniejsze, powstał z surowców wtórnych.

Sponsorem nagród dla zwycięzców był Prezydent Miasta Ostrołęki. Dodatkowo przedszkolaki otrzymały kosze do segregacji odpadów, co pozwoli im na praktykowanie przyswojonych wiadomości. Konkurs był ciekawym doświadczeniem dla dzieci oraz okazją do poszerzenia wiedzy ekologicznej.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
×