eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Konkurs "Kreatywne lekcje. Nie tylko na odległość" podsumowany [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 9752
REKLAMA

II edycja konkursu pod hasłem „Kreatywne lekcje. Nie tylko na odległość” rozstrzygnięta. Wyniki konkursu poznaliśmy podczas uroczystości zorganizowanej w ramach Dnia Edukacji Narodowej. Nagrody nauczycielom wręczył prezydent Miasta Ostrołęki Łukasz Kulik.

Na konkurs wpłynęło 25 prac konkursowych, w tym 14 prac indywidualnych oraz 11 prac zespołowych. Komisja konkursowa dokonała oceny każdej pracy. Maksymalna ilość punktów możliwa do zdobycia to 75.

Prace rozpatrywane były w dwóch kategoriach: indywidualne i zbiorowe.

W kategorii indywidualnej:

  • I miejsce zajęła praca Pani Anny Czujak nauczyciela ze Szkoły Podstawowej nr 10
  • II miejsce zajęła praca Pani Joanny Brodowskiej nauczyciela z ZSZ nr 2
  • III miejsce zajęła praca Pani Ewy Grzeszczyk nauczyciela z ZSZ nr 2

Praca pani Magdaleny Pychotki nauczyciela ze Szkoły Podstawowej nr 10 uzyskała wyróżnienie za oryginalny temat i interesujące jego przedstawienie.

W kategorii zespołowej (zgodnie Regulaminem konkursu przyznane zostały nagrody rzeczowe przeznaczone na poprawę bazy dydaktycznej reprezentowanej szkoły).

  • I miejsce zajęła praca nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 10 zespół w składzie Pani Małgorzata Żebrowska, Pani Magdalena Pychotka, Pani Paula Skiba.
  • II miejsce zajęła praca zespołu nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 1 , zespół w składzie:  Pani Renata Deptuła i Pani Żaneta Jankowska)
  • III miejsce zajęła praca nauczycieli z Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w składzie: Pani Joanna Klikczyńska, Pani Edyta Sikora i Pan Jakub Rutka.

Komisja w kategorii zespołowej wyróżniła pracę Jolanty aksina i Piotra Jaksina, nauczycieli z Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 za oryginalną prezentację tematu.

Jednym z członków komisji konkursowej był Bartosz Śnieciński, przedstawiciel Młodzieżowej Rady Miasta Ostrołęki, który przyznał nagrodę specjalną za promowanie Regionu Kurpiowskiego. Nagroda trafiła do nauczycieli ze Szkoły Podstawowej Nr 10 - zespół w składzie Pani Małgorzata Żebrowska, Pani Magdalena Pychotka, Pani Paula Skiba.

Organizacja tego przedsięwzięcia miała na celu wsparcie nauczycieli w wykorzystywaniu nowoczesnych metod w komunikacji z uczniami, które ważne są nie tylko w wyjątkowych czasach, w jakich znaleźliśmy się, ze względu na pandemię koronawirusa, lecz także w codziennym nauczaniu. Konkurs ten miał  zainspirować nauczycieli do stosowania nowych technik nauczania, zaszczepiać innowacyjność oraz pomóc w stworzeniu ogólnodostępnej bazy materiałów dydaktycznych  (ogólnodostępne repozytorium prac).

Konkurs skierowany był do nauczycieli oraz zespołów nauczycielskich wszystkich typów szkół i przedszkoli prowadzonych przez Miasto Ostrołęka oraz szkół i przedszkoli prowadzonych przez osoby fizyczne lub prawne. Warunkiem udziału w konkursie było przesłanie zgłoszenia i dostarczenie prac.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
×