eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Konkursy: czytelniczy „Bohater literacki” i plastyczny „Moja ulubiona baśń na dobranoc” rozstrzygnięte

REKLAMA
zdjecie 5382
zdjecie 5382
REKLAMA

W Zespole Szkół Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Ostrołęce miała miejsce IX edycja Konkursu Czytelniczego „ Bohater Literacki”, przeznaczonego dla szkół podstawowych z Ostrołęki i okolic. Do zmagań przystąpiło 76 uczniów. Konkursowicze wykazali się znajomością baśni polskich, mitów greckich oraz legend kurpiowskich.

Komisja wyłoniła zwycięzców w trzech kategoriach wiekowych:

Klasa IV
Miejsce I  -Wojciech Zieziula ze Szkoły Podstawowej w Olszewie-Borkach
Miejsce II -Matthew Bałdyga ze Szkoły podstawowej w Wolkowych
Miejsce III -Aleksandra Lubecka ze Szkoły Podstawowej w Rzekuniu

Klasa V
Miejsce I-  Sebastian Suchecki ze Szkoły podstawowej w Dzbeninie
Miejsce II - Aleksandra Kiernozekze  Szkoły Podstawowa w Wykrocie
Miejsce III  -Magdalena Łada ze Szkoły Podstawowej w Wejdzie

Klasa VI
Miejsce I -Marta Gniatkowska ze Szkoły Podstawowej w Olszynach
Miejsce II -Zofia Majewska ze Publiczna Szkoła Podstawowa w Myszyńcu
Miejsce III -Mateusz Jarzyło ze Szkoły Podstawowej w Antoniach

Nagrody dla laureatów konkursu ufundowali:
- Prezydent Miasta Ostrołęki Janusz Kotowski
- Przewodniczący Rady Miasta Ostrołęki Dariusz Maciak
- Samodzielne Koło Terenowe nr 116 Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Ostrołęce Prezes Piotr Żyłka
- Firma Plik Maciej Parzych
-Miejska Biblioteka Publiczna im. Wiktora Gomulickiego w Ostrołęce dyrektor Mieczysław Romanik
- Biblioteka Pedagogiczna w Ostrołęce dyrektor Anna Grabowska
- Szkoła Językowa English-Top Wojciech Załuska
- Bank Polskiej Spółdzielczości oddział w Ostrołęce dyrektor Ewa Żebrowska – Rosak
- Ostrołęckie Towarzystwo Naukowe dr Jerzy Kijowski
- Radio OKO
- Firma ARCO - Arkadiusz Zyśk

Podczas finału Konkursu Czytelniczego nastąpiło podsumowanie Konkursu Plastycznego „Moja ulubiona baśń na dobranoc”, przeznaczonego dla 5 i 6 – latków z ostrołęckich przedszkoli. Konkurs cieszył się dużym powodzeniem, o czym świadczy ilość nadesłanych ilustracji.

Niezależna komisja pracowników z Galerii w Ostrołęce, w składzie: Pani Irena Łoniewska i Pani Iwona Kowalczyk,  oceniła 130 prac.
Nagrodzono następujące dzieci:

I miejsce
- APOLINARY GROCHOWINA, Przedszkole Miejskie nr 7 w Ostrołęce
-  JAKUB ORZECHOWSKI, Przedszkole Miejskie nr 17 w Ostrołęce

II miejsce
- KALINKA GOCEŁ, Szkoła Podstawowa nr 5 w Ostrołęce
- JULIA WOJTYLAK, Przedszkole Miejskie nr 10 w Ostrołęce

III miejsce
- TYMON PIERSA, Punkt Przedszkolny „Zaczarowane Przedszkole”
- BARTUŚ MIERZEJEWSKI, Przedszkole Miejskie nr 17 w Ostrołęce

Przyznano także wyróżnienia:

- WIKTOR DUMAŁA, Przedszkole Miejskie nr 10 w Ostrołęce
- SEBASTIAN ŻAK, Szkoła Podstawowa nr 2 w Ostrołęce
- NATALIA JAKACKA, Szkoła Podstawowa nr 1 w Laskowcu
- SCARLETT PODBIELSKA, Przedszkole Miejskie nr 10 w Ostrołęce
- PATRYCJA RUTKOWSKA, Przedszkole Miejskie nr 5 z Oddziałem Integracyjnym w Ostrołęce

Nagrody dla zwycięzców konkursu ufundowali:
- Przewodniczący Rady Miasta Ostrołęki Dariusz Maciak
- Ostrołęckie Centrum Kultury Dyrektor Bogdan Piątkowski
- Hurtownia Centrum Państwo Barbara i Wiesław Sucharscy
- Korona Hotel Państwo Elżbieta i Mariusz Samsel
- Samodzielne Koło Terenowe nr 116 Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Ostrołęce Prezes Piotr Żyłka

W trakcie imprezy gościliśmy pana Stanisława Kałuckiego – autora książek dla dzieci i dorosłych.

Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29  30  1  2  3  4  5
×