eOstroleka.pl
Ostrołęka, INTERWENCJA CZYTELNIKA

Kontrola WIOŚ na Stańskiego. Co ustalili inspektorzy? [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 4917
zdjecie 4917
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA

Po interwencji naszego Czytelnika, inspektorzy WIOŚ przeprowadzili kontrolę gruzowiska przy ulicy Stańskiego w Ostrołęce. Co ustalono?

2 listopada Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Warszawie przeprowadził kontrolę na terenie posesji przy ulicy Stańskiego w związku z interwencją zgłoszoną kilka miesięcy temu przez naszego Czytelnika. Jak informował nas w sierpniu jeden z Czytelników, na nieruchomości tej miały znajdować się niebezpieczne odpady budowlane. Na teren, gdzie składowane był m.in gruz budowlany wejść można było bez przeszkód, co często wykorzystywały dzieci ze znajdującego się po sąsiedzku osiedla. Stwarzało to zagrożenie ich bezpieczeństwa.

W sprawie wszczęto dwie kontrole - z Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta w Ostrołęce oraz Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Warszawie. O wynikach pierwszej z kontroli informowaliśmy w jednym z artykułów:

Interwencja Czytelnika: Gruzowisko przy Stańskiego. Po kontroli z ratusza zmieniło się niewiele [ZDJĘCIA]

W skrócie - właściciel nieruchomości zostało zobligowany do zabezpieczenia terenu przed dostępem osób postronnych, z czego w wywiązał się pod koniec października już po naszym artykule. Teren został ogrodzony, a składowany tam gruz uporządkowano.

2 listopada odrębną kontrolę w tej sprawie wszczął WIOŚ. Do zadań kontrolnych inspektorów należało wyjaśnienie, czy w tym miejscu mogą być składowane odpady budowlane. Inspektorzy podczas kontroli mieli także ustalić charakter nieruchomości i związane z nim obowiązki w zakresie gospodarowania odpadami.

Co ustalono w trakcie kontroli? Odpowiedzi w tej sprawie udzielił nam rzecznik prasowy WIOŚ.

Teren ten podczas oględzin utrzymany był w należytym stanie porządkowym oraz został wystarczająco zabezpieczony przed dostępem osób postronnych. Inwestor wykonał ogrodzenie z metalowej siatki od strony ulicy Stańskiego oraz oznakował go tablicami informującymi o charakterze nieruchomości. Na terenie tej nieruchomości inspektorzy zlokalizowali zdeponowaną tam ziemię oraz pokruszony gruz betonowy. (...) Z informacji uzyskanych od prezesa zarządu spółki (właścicielem nieruchomości jest prywatny podmiot z siedzibą w Rzekuniu - przyp. red) wynika, że zarówno zdeponowana ziemia jak i gruz betonowy pochodzą z realizowanych, jeszcze niezakończonych inwestycji polegających na budowie bloków mieszkalnych. Materiały te będą wykorzystywane do zagospodarowania i utwardzania terenów wokół nowo wybudowanych budynków. Posłużą również do realizacji kolejnych inwestycji na tym terenie, których rozpoczęcie planowane jest (...) na wiosnę 2023 roku.

- wyjaśnia Artur Brandysiewicz, starszy specjalista ds. kontaktów z mediami i promocji Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Warszawie.

Podczas czynności kontrolnych na terenie nieruchomości nie stwierdzono nieprawidłowości w obszarze kompetencji WIOŚ, tj. w obszarze ochrony środowiska.

 

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29  30  1  2  3  4  5
Dzisiaj:
Wydarzenia
Kino JANTAR
×