zdjecie 9799
zdjecie 9799
2019-04-28T16:50:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Konwencja Kukiz'15 w Warszawie. Z udziałem naszego reprezentanta - Jakuba Frydryka [ZDJĘCIA]

REKLAMA
Zdjęcie główneJakub Frydryk z poseł Agnieszką Ścigaj (fot. eOstroleka.pl)
REKLAMA
8
7
42

"Polska w Europie, Europa dla Polski" to hasło wyborcze Kukiz'15 w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Dziś w Warszawie odbyła się konwencja wyborcza ruchu obywatelskiego prowadzonego przez Pawła Kukiza. W konwencji wziął udział wiceprzewodniczący rady miasta Ostrołęki Jakub Frydryk - "siódemka" na liście wyborczej Kukiz'15 do Parlamentu Europejskiego w okręgu mazowieckim.

- Prowadzimy aktywną, bardzo nierówną walkę z establishmentem, z tymi elitami partyjno-biurokratycznymi o zmianę relacji zmiana-obywatel. O to, by władza nie zachowywała się w sposób władczy, ale była naszymi zarządcami, zatrudnionymi przez nas pracownikami. Tak powinno być w rzeczywistości, bo przecież żyją z naszych pieniędzy. Mamy niestety obecnie sytuację taką, że nie dość, że wyciskają z nas ostatni grosz, to wymagają od nas coraz więcej, podnoszą podatki. Zaharowany naród traktują jak swoją własność i ewentualnie od czasu do czasu rzucą jakieś ochłapy do określonej grupy elektoratu po to, by wygrać wybory - powiedział Paweł Kukiz.

Lider ruchu Kukiz'15 podkreślał także, że władza powinna być dla Polaków "zarządcami, a nie właścicielami".

- Obywatele nie mają żadnego instrumentu, którym mogliby ze skutkiem prawnym wpłynąć na władzę. Straszą tym, że jak będzie inaczej "to przyjdą tamci". A tamci straszą "tymi pierwszymi".  W każdym miejscu na ziemi będę walczył o równe prawa dla Polaków i o wpływ Polaków na władzę. O zamianę władzy na naszych zarządców, a nie na naszych właścicieli - zaznaczył.

Jednym z głównych gości podczas konwencji Kukiz'15 w Warszawie był wicepremier Włoch Luigi Di Maio. To efekt współpracy Kukiz'15 z Ruchem Pięciu Gwiazd, dowodzonym przez tego polityka.

- Naszym celem jest stworzenie grupy w Parlamencie Europejskim, która nie będzie grupą przynależną ani do prawicy, ani do lewicy. Która nie będzie koncentrowała się na ideologii. Będzie to grupa, która przede wszystkim będzie koncentrować się na potrzebach obywateli europejskich, obywateli włoskich, polskich, chorwackich i wszystkich innych państw europejskich - mówił włoski wicepremier.

Na scenie podczas konwencji wyborczej zaprezentowały się "jedynki" w poszczególnych okręgach wyborczych. W okręgu numer 5 - mazowieckim - jest to Barbara Husiew. Na liście jest także przedstawiciel konkretnie naszego regionu - Jakub Frydryk, wiceprzewodniczący rady miasta Ostrołęki. Będzie on "siódemką" na liście Kukiz'15.

- Cieszę się, że mogłem wziąć udział w dzisiejszej konwencji - mówi Jakub Frydryk w rozmowie z naszym portalem. - Fakt, że do Warszawy przyjechali znakomici goście z zagranicy, na czele z wicepremierem Włoch, świadczy, że Kukiz'15 to poważna i licząca się politycznie formacja. Proobywatelskie i prodemokracyjne postulaty, jakie są głoszone przez ruch Kukiz'15, są naprawdę godne zauważenia - dodał.

Konwencję Kukiz'15 zobaczysz poniżej:

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalnedarz imprez
czerwiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
×