zdjecie 2486
zdjecie 2486
zdjecie 2486
zdjecie 2486
2018-09-24T13:53:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Konwencja PiS w Ostrołęce. Jest program i nowe obietnice [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
Zdjęcie główne
REKLAMA
12
7
35

Prawo i Sprawiedliwość zapowiada, że w Ostrołęce i powiecie ostrołęckim idzie po zwycięstwo. Tak to brzmiało na konwencji samorządowej, jaką wczoraj zorganizowano w hali im. Arkadiusza Gołasia. Zaprezentowano kandydatów i podstawowe założenia programowe dla Ostrołęki.

Po pierwsze: dla ludzi

- Pamiętajcie, że pracujecie w pierwszym rzędzie dla ludzi, dopiero później dla miasta mówiąc ogólnie. Dla ludzi, bo my musimy pamiętać, że nie tak jak było za rządów Platformy Obywatelskiej, że liczyła się tylko grupka swoich ludzi. My musimy pracować dla całego miasta, nawet gdyby nam się to nie podobało do końca czasami czy są to nasi przeciwnicy, źle o nas mówią. Robimy to dla ludzi, dla miasta. Po co jestem radnym? Po to, żeby stworzyć lepsze warunki dla mieszkańców mojego miasta, żeby byli zadowoleni, że mieszkają w Ostrołęce - mówił podczas konwencji senator z ramienia PiS Robert Mamątow.

Wtórował mu inny parlamentarzysta ziemi ostrołęckiej - poseł Arkadiusz Czartoryski.

- Cały program rządu, a zwłaszcza ten program rządu, który został przedstawiony w ostatnich miesiącach przez pana premiera Mateusza Morawieckiego, nakierowany jest na rozwój małych ojczyzn, Polski poza wielkimi metropoliami. Dziś rząd kieruje bardzo konkretne programy wprost do samorządów i to w bardzo wielu dziedzinach. Jest przed nami ogromna szansa, bo mamy życzliwość rządu. Nie jest możliwe wykorzystanie tej szansy bez naszego osobistego zaangażowania - stwierdził poseł.

Później nadszedł czas na przemówienie kandydata na prezydenta Ostrołęki Janusza Kotowskiego. Polityk, który Ostrołęką rządzi od 12 lat, przyznał, że obecnie miasto stoi przed wielką szansą.

- Ostrołęka doświadcza wielkiej szansy i stoi wielką szansą. To, co mamy szansę doświadczyć, jest czymś wyjątkowym. Jeden konkretny przykład: za chwilę ruszy budowa wielkiej elektrowni. Niektórzy próbują opowiadać bajki,że nic z tego nie będzie. My już wiemy, że to zdecydowane. W tym regionie będziemy świadkami wyjątkowych wydarzeń - mówił.

Kotowski scharakteryzował też środowisko PiS.

- Jesteśmy środowiskiem ludzi, którzy potrafią postawić na dobro wspólne, ponad własnymi karierkami. Warto o tym powiedzieć - powiedział.

Program wyborczy

Dobre inwestycje i dobra komunikacja to pierwszy punkt programu. PiS chce walczyć dalej o wsparcie dla inwestycji takich jak obwodnica miasta czy drogi lokalne. Prezydent Kotowski przyznał,że miasto przygotowało już "ze 20 projektów", mogących być zrealizowanych ze wsparciem rządu.

Drugi punkt to "Dobre miasto". Kotowski zapowiedział,że budżet obywatelski będzie coraz większy, wzmacniana ma być też pomoc społeczna i oświata. Na wsparcie będą mogły liczyć też kluby seniora. Jednak później prezydent zaskoczył wszystkich, prezentując program "Dobry finisz" - ma być to wsparcie miejskie w wysokości ok. 300 zł dla uczniów ostatnich klas szkół średnich. Pieniądze miałyby być wypłacane na konto osobiste nastolatków. Dzięki temu "Ostrołęka ma dać im na drogę jak najlepszy start" - chodzi oczywiście o czas przed pójściem na studia.

Prezydent zapowiedział, że w najbliższym czasie przebudowany zostanie stadion miejski, odnowiony zostanie port, jest też pomysł powstania tzw. lasku miejskiego przy terenach OPWiK. W ratuszu ma też powstać nowa funkcja - doradca, który będzie podpowiadał mieszkańcom jak zadbać o środowisko i walczyć ze smogiem czy brzydkim zapachem. Kotowski podkreslił również, że chce dbać o dobre imię Polski i dobre imię Ostrołęki.

- Bez nas może Ostrołęka tej szansy nie wykorzystać. My musimy się teraz zmobilizować, każdy z nas, żeby po prostu to co przed nami ważny egzamin rozstrzygnąć na korzyść może nie swoją, ale na korzyść naszego miasta. To nie będzie lekka walka. Mamy przeciwko sobie lokalne media, w różnym wymiarze. Niektóre posuwają się do wszystkiego, do obrzydzenia, oskarżeń, puszczenia najbardzej plugawych komentarzy. To rozstrzygną ludzie, nie portale. Zróbmy wszystko przez ten miesiąc, żeby środowisko Zjednoczonej Prawicy wygrało te wybory - powiedział Janusz Kotowski.

Drużyna PiS

Prawo i Sprawiedliwość podczas konwencji zaprezentowało swoich kandydatów - na prezydenta Ostrołęki, do rady miasta, do sejmiku województwa mazowieckiego, na wójtów gmin czy do rady powiatu. Wszyscy mieli okazję wyjść na scenę i zaprezentować się publiczności. Występowali

- Nie mam żadnych wątpliwości,że ta drużyna idzie po zwycięstwo w wyborach samorządowych - przyznał minister Jacek Sasin, jeden z gości konwencji samorządowej PiS w Ostrołęce.

Czy rzeczywiście tak się stanie? Przekonamy się 21 października, to wtedy odbędą się wybory samorządowe. Druga tura wyborów na wójtów, burmistrzów czy prezydentów miast zaplanowana została 4 listopada. Poniżej prezentujemy zapis wideo z konwencji samorządowej PiS w Ostrołęce.

REKLAMA
Materiał filmowy 1 :

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalnedarz imprez
lipiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29 dk30 dk31  1
×