2018-09-24T13:53:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Konwencja PiS w Ostrołęce. Jest program i nowe obietnice [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
REKLAMA
8
7
35

Prawo i Sprawiedliwość zapowiada, że w Ostrołęce i powiecie ostrołęckim idzie po zwycięstwo. Tak to brzmiało na konwencji samorządowej, jaką wczoraj zorganizowano w hali im. Arkadiusza Gołasia. Zaprezentowano kandydatów i podstawowe założenia programowe dla Ostrołęki.

Po pierwsze: dla ludzi

- Pamiętajcie, że pracujecie w pierwszym rzędzie dla ludzi, dopiero później dla miasta mówiąc ogólnie. Dla ludzi, bo my musimy pamiętać, że nie tak jak było za rządów Platformy Obywatelskiej, że liczyła się tylko grupka swoich ludzi. My musimy pracować dla całego miasta, nawet gdyby nam się to nie podobało do końca czasami czy są to nasi przeciwnicy, źle o nas mówią. Robimy to dla ludzi, dla miasta. Po co jestem radnym? Po to, żeby stworzyć lepsze warunki dla mieszkańców mojego miasta, żeby byli zadowoleni, że mieszkają w Ostrołęce - mówił podczas konwencji senator z ramienia PiS Robert Mamątow.

Wtórował mu inny parlamentarzysta ziemi ostrołęckiej - poseł Arkadiusz Czartoryski.

- Cały program rządu, a zwłaszcza ten program rządu, który został przedstawiony w ostatnich miesiącach przez pana premiera Mateusza Morawieckiego, nakierowany jest na rozwój małych ojczyzn, Polski poza wielkimi metropoliami. Dziś rząd kieruje bardzo konkretne programy wprost do samorządów i to w bardzo wielu dziedzinach. Jest przed nami ogromna szansa, bo mamy życzliwość rządu. Nie jest możliwe wykorzystanie tej szansy bez naszego osobistego zaangażowania - stwierdził poseł.

Później nadszedł czas na przemówienie kandydata na prezydenta Ostrołęki Janusza Kotowskiego. Polityk, który Ostrołęką rządzi od 12 lat, przyznał, że obecnie miasto stoi przed wielką szansą.

- Ostrołęka doświadcza wielkiej szansy i stoi wielką szansą. To, co mamy szansę doświadczyć, jest czymś wyjątkowym. Jeden konkretny przykład: za chwilę ruszy budowa wielkiej elektrowni. Niektórzy próbują opowiadać bajki,że nic z tego nie będzie. My już wiemy, że to zdecydowane. W tym regionie będziemy świadkami wyjątkowych wydarzeń - mówił.

Kotowski scharakteryzował też środowisko PiS.

- Jesteśmy środowiskiem ludzi, którzy potrafią postawić na dobro wspólne, ponad własnymi karierkami. Warto o tym powiedzieć - powiedział.

Program wyborczy

Dobre inwestycje i dobra komunikacja to pierwszy punkt programu. PiS chce walczyć dalej o wsparcie dla inwestycji takich jak obwodnica miasta czy drogi lokalne. Prezydent Kotowski przyznał,że miasto przygotowało już "ze 20 projektów", mogących być zrealizowanych ze wsparciem rządu.

Drugi punkt to "Dobre miasto". Kotowski zapowiedział,że budżet obywatelski będzie coraz większy, wzmacniana ma być też pomoc społeczna i oświata. Na wsparcie będą mogły liczyć też kluby seniora. Jednak później prezydent zaskoczył wszystkich, prezentując program "Dobry finisz" - ma być to wsparcie miejskie w wysokości ok. 300 zł dla uczniów ostatnich klas szkół średnich. Pieniądze miałyby być wypłacane na konto osobiste nastolatków. Dzięki temu "Ostrołęka ma dać im na drogę jak najlepszy start" - chodzi oczywiście o czas przed pójściem na studia.

Prezydent zapowiedział, że w najbliższym czasie przebudowany zostanie stadion miejski, odnowiony zostanie port, jest też pomysł powstania tzw. lasku miejskiego przy terenach OPWiK. W ratuszu ma też powstać nowa funkcja - doradca, który będzie podpowiadał mieszkańcom jak zadbać o środowisko i walczyć ze smogiem czy brzydkim zapachem. Kotowski podkreslił również, że chce dbać o dobre imię Polski i dobre imię Ostrołęki.

- Bez nas może Ostrołęka tej szansy nie wykorzystać. My musimy się teraz zmobilizować, każdy z nas, żeby po prostu to co przed nami ważny egzamin rozstrzygnąć na korzyść może nie swoją, ale na korzyść naszego miasta. To nie będzie lekka walka. Mamy przeciwko sobie lokalne media, w różnym wymiarze. Niektóre posuwają się do wszystkiego, do obrzydzenia, oskarżeń, puszczenia najbardzej plugawych komentarzy. To rozstrzygną ludzie, nie portale. Zróbmy wszystko przez ten miesiąc, żeby środowisko Zjednoczonej Prawicy wygrało te wybory - powiedział Janusz Kotowski.

Drużyna PiS

Prawo i Sprawiedliwość podczas konwencji zaprezentowało swoich kandydatów - na prezydenta Ostrołęki, do rady miasta, do sejmiku województwa mazowieckiego, na wójtów gmin czy do rady powiatu. Wszyscy mieli okazję wyjść na scenę i zaprezentować się publiczności. Występowali

- Nie mam żadnych wątpliwości,że ta drużyna idzie po zwycięstwo w wyborach samorządowych - przyznał minister Jacek Sasin, jeden z gości konwencji samorządowej PiS w Ostrołęce.

Czy rzeczywiście tak się stanie? Przekonamy się 21 października, to wtedy odbędą się wybory samorządowe. Druga tura wyborów na wójtów, burmistrzów czy prezydentów miast zaplanowana została 4 listopada. Poniżej prezentujemy zapis wideo z konwencji samorządowej PiS w Ostrołęce.

REKLAMA
Materiał filmowy 1 :

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Gość, 14:24 24-09-2018,   78%
Obecny Prezydent: "faktycznie mamy program, konkretny program, mamy dobre relacje z rządem, i potrafimy postawić na dobro wspólne, ponad własnymi karierkami" ... a w tle radna Żebrowska-Rosak.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:45 24-09-2018,   70%
Gdzie ten ambitny program wyborczy PiS myślą, że rzucą po 300+ i utrzymają stołki, a co z problemami mieszkańców. Sytuacja w szkołach jest tragiczna, rozkład jazdy MZK to porażka, brak dworca PKS, połączeń autobusowych i kolejowych z Polską to cofanie się w rozwoju, brak dróg,  mosty i przeprawy do jednego ronda oraz zła organizacja ruchu drogowego w mieście to permanentne utrudnienia dla pracujących rodziców, uczących się dzieci i młodzieży szkolnej. PiS nie zaproponował nic dla rozwiązania naglących problemów mieszkańców. Czy Ci ludzie zdają sobie sprawę z sytuacji panującej w mieście? Czy są oderwani od rzeczywistości i myślą tylko o utrzymaniu cieplutkich posadek  opłacanych sowicie miedzy innymi z pieniędzy pracujących mieszkańców. To co się dzieje w mieście woła od lat o pomstę do nieba, a oni sobie imprezują na konwencjach, gratulują sukcesów i poklepują po plecach. Trzeba pokazać w wyborach gdzie jest ich miejsce.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 14:25 24-09-2018,   78%
I te piękne hasło kampanii w Ostrołęce "rodzina jest najważniejsza". Rzeczywiście, niektóre rodziny radzą sobie bardzo dobrze, rodzina Rosaków, rodzina Grabowskich,
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 14:58 24-09-2018,   68%
 ... Pawelczyków ...
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 16:13 24-09-2018,   62%
Kto na nich głosuje? Od kilkunastu lat Ci sami przy władzy.

Radna z PiS zgromadziła 410 tys. 850 zł oszczędności. Ponadto posiada mieszkanie o pow. 41 m kw. o wartości ponad 94 tys. zł (wspólność małżeńska), mieszkanie o pow. 49 m kw. o wartości 412 tys. zł (wspólność małżeńska). Ma dwie działki rolne (0,41 i 0,15 ha) oraz działkę budowlaną (0,15 ha) o łącznej wartości 8 tys. zł. Jako członek rady nadzorczej ostrołęckiej elektrowni zarobiła 33 tys. 382 zł, z tytułu wykonywanej pracy, w tym ze stosunku pracy otrzymała 127 tys. 532 zł, z najmu uzyskała 7 tys. 200 zł, a z innych źródeł ponad 6 tys. zł. Jako radna uzyskała dochód w wysokości 15 tys. 805 zł. Posiada dwa samochody: citroena z 2012 r. i citroena z 2017 r. Radna w oświadczeniu napisała, że ma do spłacenia kredyty: ponad 65 tys. franków, 276 tys. 601 zł i 37 tys. 253 zł.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 16:38 24-09-2018,   64%
Miasto Pisiorów . Dalej na nich głosujcie to na sylwestra będziecie różaniec przed galerią odmawiać
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 14:38 24-09-2018,   53%
Współczuję żonie że musi tego słuchać
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 14:48 24-09-2018,   53%
Bidny ten PiS i Jaś. Portale go nie lubią i złe piszą. Przez to ludzie go nie wielbią jak tak jak on sam się wielbi. No szkoda chłopa. Dać mu głos.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 17:49 24-09-2018,   58%
Nie dziwne. Jeden portal Kulika i Kleczkowskiego, a drugi Frydryka.
odpowiedz   •   oceń :  
~gosc, 14:50 24-09-2018,   63%
Radni to chyba ze stowarzyszen koscielnych,nie ufajcie PISowi bo to wielka sciema Kotowski,Czartoryski, Mamontow ,Rosaki itp kpia z was a tylko przed wyborami wam duzo obiecuja a nic nie realizuja,haslo to "rodzina na swoim"
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 14:52 24-09-2018,   66%
Towarzysze w PiSie
zawsze przy pełnej misie
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 15:24 24-09-2018,   58%
O czystym sumieniu na pewno będzie okazja porozmawiać :)
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 15:36 24-09-2018,   39%
A mnie tym kupili. Zagłosuję na PiS.
odpowiedz   •   oceń :  
~Johny, 16:22 24-09-2018,   43%
Praktycznie jedyna najważniejsza sprawa a takiej Ostrołęki to jest to że musi rządzić ta sama władza co w stolicy, tyle w temacie.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 17:26 24-09-2018,   43%
@~Johny G.... prawda, wystarczy tylko chcieć współpracować i potrafić dogadać się z przeciwnikami, przykładowo tak jak w Siedlcach czy Łomży
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 17:33 24-09-2018,   47%
@~Johny Daj spokój z tą propagandą. Inne miasta zarządzane przez PiS pod rządami PO-PSL rozwinęły się (np. Siedlce, Łomża) tylko tam rządzący dbają o interesy mieszkańców. U nas nawet za rządów PiS nie potrafią skorzystać z programów rządowych. Zamiast starać się od 80% dopłaty z programu "mosty dla regionów" i budować nowy most, wybudowali przeprawę tymczasową do rozebrania za nasze pieniądze.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 17:41 24-09-2018,   55%
Program "mosty dla regionów" wystartował w tym roku i na  rzece Narew most będzie wybudoway między Różanem a Pułtuskiem.

Dobrze, że nie czekali na ten program, tylko wybudowali przeprawę tymczasową i remontują most za pieniądze w 100 % z zewnątrz.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 16:35 24-09-2018,   47%
on ciągle się żali, i ludzi na litość bierze. Widać ból serca ogromny żeby zostawić to korytka :)
odpowiedz   •   oceń :  
~Zniesmaczona, 16:38 24-09-2018,   54%
Konwencja obłudy i fałszu..mowicie o rodzinie? A ktory z Was nie zawiodl swojej? Mowicie o czynieniu dobra i poswiecaniu sie? A dlaczego czynicie zlo (zastraszacie jak mafia) i posiecacie dla wlasnych korzysci okradajac biedniejszych?

Państwu juz podziekujemy.. ile mozna? Malo Wam jeszcze?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 16:49 24-09-2018,   47%
JEŚLI CHODZI O ,,DOBRE IMIĘ ,, OSTROŁĘKI TO FAKTYCZNIE MACIE NIEZŁE ,,ZASŁUGI,,. JAK NA RAZIE JESTEŚMY  JEDYNYM MIASTEM W POLSCE, W KTÓRYM NIE BĘDZIE WYŚWIETLANY KLER.  WSZYSTKIE MEDIA W KRAJU Z TEGO SIĘ WYŚMIEWAJĄ!!  NA WASZYCH LISTACH TO W WIĘKSZOŚCI OBECNE MASZYNKI DO GŁOSOWANIA I PISOWSCY KLAKIERZY.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 17:35 24-09-2018,   88%
No kto, jak nie oni?
odpowiedz   •   oceń :  
~Olka, 09:35 25-09-2018,   100%
Każdy inny !
odpowiedz   •   oceń :  
~Bogdan, 17:40 24-09-2018,   57%
Wystarczy spojrzeć na ekipę PISu starzy wyjadacze
. Najlepiej nic nie robić i młodych nie wpuścić bo mogą być zbyt pracowici
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 17:42 24-09-2018,   73%
@~Bogdan A który młody jest pracowity? Co takiego "wypracował", żeby go wybrać?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 23:09 24-09-2018,   40%
zobaczymy ile wypracuje Kotowski na bezrobociu ?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 05:11 25-09-2018,   50%
Zanim został prezydentem to więcej od młodych kandydatów wypracował.
odpowiedz   •   oceń :  
~wyborca, 18:07 24-09-2018,   54%
"Rodzina jest najważniejsza" a kandydatki stare panny no comment
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 18:18 24-09-2018,   15%
Małgorzata Dreas na zdjęciu jest piękna, ale chyba psuję sobie zdanie że wchodzi do Pisu.
odpowiedz   •   oceń :  
~Widz, 19:35 24-09-2018,   100%
A ja widze Kolumna z  MYszynca o matko swenta
odpowiedz   •   oceń :  
~Widz, 19:38 24-09-2018,   100%
Przepraszam KOlumba koscielnego z myszynca
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:38 24-09-2018,   75%
Choinka w DPS
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 00:10 25-09-2018,   40%
"Dobry finisz" to brzmi jak tytuł filmu porno. Spece od PR-u jak zwykle najwyższych lotów :D
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 00:16 25-09-2018,   50%
Albo tytuł filmu dokumentalnego o losach "Jasia Kotowskiego"
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 00:15 25-09-2018,   50%
straszna renta, masa spoconych i wystraszonych ludzi :)
odpowiedz   •   oceń :  
~gość, 11:24 25-09-2018,   100%
Prezydent mówił o klikach,kliki to oni potworzyli i tworzą przez 12 lat a nie tylko przez 8 lat itd.. Pracę mają tylko pisiory. Miasto pełne pomników , muzeum wyklętych za grubą kasę, inne niepotrzebne inwestycje a teraz gadanie głupot i obiecanki 300+ ludzie te obiecanki to z waszej kasy obudźcie się ludzie i nie głosujcie na pis. Jeśli zagłosujecie przyszłość wam tego nie wybaczy.
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Kalnedarz imprez
lipiec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31  1  2