2018-04-05T15:32:00+02:00 eOstroleka.pl 10 0 11 4.5
Ostrołęka,

Konwój wstydu w Ostrołęce: "Wszystkie instytucje są obsadzane przez ludzi PiS" [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
REKLAMA
Najlepszy komentarz
~Gość, 15:44 05-04-2018,   85%
Pani Lanc ze zdjęcia zaliczyła już wszystkie możliwe konfiguracje, była już w PSL, PiS, a dziś w Platformie Obywatelskiej i jak nazwać taki POlityczny jumping?
odpowiedz   •   oceń :  
Konwój wstydu wyruszył w Polskę i dotarł do Ostrołęki. Dziś nieopodal Urzędu Miasta odbyła się konferencja prasowa polityków Platformy Obywatelskiej. Zaprezentowano mobilny billboard, na którym widniał minister energii Krzysztof Tchórzewski. Pojawiły się też informacje o lokalnym środowisku związanym z PiS.

Konwój przyjechał do Ostrołęki w postaci billboardu z Krzysztofem Tchórzewskim w roli głównej. To postać doskonale znana w Ostrołęce - jest posłem z naszego okręgu i ministrem energii, często odwiedzającym miasto przy okazji zapowiedzi budowy ostrołęckiej elektrowni. Jak głosi billboard, Tchórzewski wziął 70 tysięcy złotych nagrody. - Wstyd, oddajcie kasę - grzmią krzykliwe hasła na mobilnym plakacie.

Na konferencji konwoju w Ostrołęce pojawiła się europoseł Julia Pitera, członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc, byli także lokalni politycy PO - Mariusz Popielarz i Adam Kurpiewski. O dziwo zabrakło drugiego z radnych Platformy Obywatelskiej Waldemara Popielarza, a także Macieja Kleczkowskiego - ten drugi dziś ograniczył się do wrzucenia zdjęcia pocztówki na Facebooka, a wcześniej wyraźnie dystansował się od PO, choć został wybrany do rady miasta z jej komitetu. Mówiono o nagrodach dla ministrów w rządzie, ale także o sprawach lokalnych.

- W ostatnim czasie próbujemy się dowiedzieć jakie zostały przyznane nagrody w Urzędzie Miasta i nie jest ta informacja ujawniana nawet radnym miejskim (Interpelację w tej sprawie złożył radny "Ostrołęki dla Wszystkich" Łukasz Kulik - przyp. red.). Co się stało z Energą Elektrownią Ostrołęka? Zasiadają tam już nawet radni miejscy, ich synowie, współpracownicy. Wszystkie instytucje miejskie i instytucje rządowe są obsadzony przez ludzi związanych z lokalnym Prawem i Sprawiedliwością. Młodzi ludzie zostają prezesami, synowie zostają wiceprezesami. Wszędzie jest ta sama korupcja polityczna i nepotyzm- wyjaśniał radny PO Adam Kurpiewski.

Jak zaznaczył Kurpiewski, w najbliższym czasie lokalne władze Platformy będą starały się wyjaśniać mieszkańcom wymienione przez niego powiązania.

REKLAMA
Kalnedarz imprez
lipiec 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31  1  2  3  4