eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki, NASZ NEWS

Kopnął kota przed sklepem w Myszyńcu. Mariuszowi S. grozi surowsza kara

REKLAMA
zdjecie 9926
zdjecie 9926
REKLAMA
zdjecie 9926

Surowsza niż zazwyczaj kara grozi mężczyźnie, który w lipcu 2022 r. przed jednym ze sklepów w Myszyńcu z całej siły kopnął kota, zadając mu poważne obrażenia. Wszystko dlatego, że popełniony czyn miał być recydywą.

W lipcu 2022 r. jeden ze sklepów w Myszyńcu udostępnił nagranie z monitoringu, na którym zarejestrowano mężczyznę, który znęcał się nad zwierzęciem. Na nagraniu widać było, jak mężczyzna po wyjściu ze sklepu z impetem kopnął kota. Siła uderzenia była tak dużą, że zwierzę upadło kilka metrów dalej. Po zdarzeniu mężczyzna wsiadł do auta i odjechał. Film wywołał duże poruszenie wśród lokalnych mieszkańców.

W wyniku działań policjantów z Komisariatu Policji w Myszyńcu, prokuratury i dużego odzewu mieszkańców szybko ustalono tożsamość podejrzewanego o przestępstwo mężczyzny. Okazał się nim 31-letni mieszkaniec województwa warmińsko-mazurskiego. Przy próbie zatrzymania próbował uciekać. Nic mu to jednak nie dało - trafił do policyjnego aresztu, a prokuratura przeprowadziła śledztwo, szybko zakończone aktem oskarżenia.

30 września 2022 r. prokuratura skierowała do Sądu Rejonowego w Ostrołęce Wydział II Karny akt oskarżenia przeciwko Mariuszowi Damianowi S. - Wymieniony został oskarżony o to, że w dniu 4 lipca 2022r. około godziny 18.00 w Myszyńcu ulica Plac Wolności w miejscu publicznym znęcał się nad zwierzęciem w ten sposób, że wychodząc ze sklepu umyślnie kopnął z duża siłą siedzącego na chodniku kota - informuje nas prokurator Edyta Łukasiewicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce.

Zwierzę doznało licznych obrażeń, które wymieniono w oskarżeniu - to obrażenia w postaci utraty wzroku w oku lewym, podejrzenia pęknięcia żebra, podejrzenia uszkodzenia miednicy, delikatnego niedowładu tyłu, bolesności brzucha, zwiększonego ciśnienia śródgałkowego.

Za znęcanie się nad zwierzętami grozi kara pozbawienia wolności do lat 3 - na mocy ustawy o ochronie zwierząt. W tym przypadku oskarżony miał się jednak dopuścić czynu przed upływem 5 lat po odbyciu 6 miesięcy kary pozbawienia wolności za umyślne przestępstwo podobne, za które był już skazany. W takim przypadku sąd może wymierzyć karę przewidzianą za przypisane sprawcy przestępstwo w wysokości do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę - czyli w tym przypadku do 4 lat i 6 miesięcy więzienia.

Postępowanie sądowe w tej sprawie nie zostało jeszcze zakończone.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
maj 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  31  1  2
×