zdjecie 2026
zdjecie 2026
2021-03-17T14:43:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Koronawirus w miejskich spółkach. Najtrudniejsza sytuacja jest w OPK

REKLAMA
REKLAMA
0
1
15

Jaka jest aktualna sytuacja związana z epidemią koronawirusa w miejskich spółkach? - z takim pytaniem zwróciliśmy się do Urzędu Miasta Ostrołęki. Okazuje się, że najwięcej osób na zwolnieniach lekarskich przebywa w OPK. "Aktualnie COVID-19 zaczyna występować wśród pracowników fizycznych, w związku z czym zaczynają pojawiać się pewne utrudnienia w realizacji zadań" - dowiedzieliśmy się.

O najnowsze dane dotyczące sytuacji epidemicznej w miejskich spółkach zwróciliśmy się do Biura Prasowego Urzędu Miasta Ostrołęki. Otrzymaliśmy odpowiedź z danymi aktualnymi na dzień 15 lub 16 marca br.

Okazało się, że w Ostrołęckim Towarzystwie Budownictwa Społecznego dwie osoby przebywają na kwarantannie i jedna z potwierdzonym COVID-19. - Dodatkowo wszyscy pracownicy mogli wykonać badania na przeciwciała, które odbyły się 8 marca - poinformowała nas Malwina Łuba z Biura Prasowego UM.

Kolejną spółką jest Miejski Zakład Komunikacji w Ostrołęce.

Zarząd Miejskiego Zakładu Komunikacji  Sp. z o.o. z siedzibą w Ostrołęce wprowadził prewencyjne działania w związku z COVID-19. Bezpieczeństwo pracowników i pasażerów to dla zarządu MZK priorytet, w związku z tym na bieżąco dostosowuje działania do zaleceń wydanych przez odpowiednie służby i instytucje do tego uprawnione. 1 osoba przebywa na kwarantannie, 3 w izolacji domowej

- czytamy w odpowiedzi. 

W Ostrołęckim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji są dwie osoby zakażone koronawirusem, kolejne dwie objęte są kwarantanną. Jak zapewnia Urząd Miasta, "liczba zachorowań nie wpływa znacząco na pracę spółki".

Już wcześniej docierały do nas informacje, że najtrudniejsza sytuacja covidowa panuje obecnie w Ostrołęckim Przedsiębiorstwie Komunalnym. Komunikat z Urzędu Miasta potwierdza nasze informacje:

W OPK na kwarantannie przebywają 3 osoby (w tym 1 osoba przebywająca na urlopie macierzyńskim), w izolacji domowej - 3 osoby. Dodatkowo na zwolnieniach lekarskich przebywa 12 osób (dane z 16 marca). Do końca minionego tygodnia, mimo występowania przypadków COVID wśród pracowników biurowych - sytuacja była opanowana. Część osób pracowało zdalnie, część obowiązków przekazanych zostało pracownikom pracującym w biurze. Aktualnie COVID-19 zaczyna występować wśród pracowników fizycznych, w związku z czym zaczynają pojawiać się pewne utrudnienia w realizacji zadań. Niemniej jednak zarząd spółki na bieżąco kontroluje sytuację związaną z zachorowaniami wśród pracowników oraz podejmuje działania zmierzające do zapewnienia ciągłości wykonywanych zadań

REKLAMA
zdjecie 2026

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
wrzesień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×