eOstroleka.pl
Region,

Kosmetyczki pilnie poszukiwane w województwie Mazowieckim

REKLAMA
zdjecie 5983
zdjecie 5983
REKLAMA
zdjecie 5983

Jak wynika z badania „Barometru zawodów” w porównaniu z rokiem 2019, wzrost zapotrzebowania na kosmetyczki znacząco wzrósł w województwie Mazowieckim. O ile sytuacja w Ostrołęce jest stabilna, w sąsiadujących z nią powiatach odnotowuje się deficyt pracowników branży beauty. Technicy usług kosmetycznych są pilnie poszukiwani również w Warszawie, Wyszkowie, Wołominie, Legionowie, Piasecznie, Otwocku, Siedlcach i wielu innych miastach. Oznacza to, że osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje i tytuł zawodowy, mają szansę na zdobycie pewnej oraz dobrze wynagradzanej pracy.

Dlaczego zapotrzebowanie na kosmetyczki wzrasta?

    Rosnące zapotrzebowanie na wykwalifikowanych techników usług kosmetycznych, związane jest z wysokim popytem na usługi kosmetyczne świadczone w gabinetach urody. Wpływ na to ma bez wątpienia kult piękna, szczupłej sylwetki oraz moda na zdrowe odżywianie się. Zwiększa się ponadto poziom życia Polaków oraz ich świadomość w kwestii metod pielęgnacji czy makijażu. Z usług kosmetyczek coraz częściej korzystają panowie, dla których zadbanie również jest kluczową kwestią. Innym aspektem jest malejący czas wolny, dlatego wśród klientów rośnie popularność usług wyszczuplających, modelujących sylwetkę czy antycellulitowych. Osiągnięcie zadowalających efektów na siłowni jest według nich zbyt długim i trudnym procesem. Na popularność usług kosmetycznych ma również wpływ brak czasu wolnego oraz szybki i stresujący tryb życia. Z tego powodu klienci salonów kosmetycznych decydują się na zabiegi oraz masaże, które działają relaksująco.

Czy technik usług kosmetycznych to opłacalny zawód?

    Kosmetyczki zarabiają odpowiednio do swojego doświadczenia i  posiadanych umiejętności. Duże znaczenie ma także miejsce pracy - najlepiej wynagradzani są technicy usług kosmetycznych w Warszawie lub innych dużych miastach. Na wysokie zarobki mogą również liczyć osoby, które zdecydowały się na otwarcie własnych gabinetów urody i świadczenie usług kosmetycznych prywatnym klientom. Rozwiązanie to wiąże się jednak z dość wysokimi nakładami własnymi - zakup aparatury do zabiegów, profesjonalnych kosmetyków oraz wynajęcie pomieszczenia może wynieść ponad 100 tys. złotych. W wielu przypadkach kwota ta zwraca się w ciągu 1-2 lat. Za zabiegi kosmetyczne klienci płacą zazwyczaj od 10 zł (henna, regulacja brwi lub wąsika) do 1500 zł za usługi specjalistyczne.

Jak zostać technikiem usług kosmetycznych?

    Technikiem usług kosmetycznych można zostać po ukończeniu szkoły policealnej w Warszawie oraz pomyślnym zdaniu egzaminów zawodowych. W ciągu dwóch lat nauki, przyszli pracownicy branży beauty, uczą się m.in. podstaw anatomii, fizjologii, dermatologii oraz fizykoterapii. Odbywają oni również zajęcia praktyczne w pracowniach wyposażonych na wzór prawdziwych gabinetów urody, gdzie uczą się obsługi aparatów do zabiegów. Wykładowcami są wyłącznie profesjonaliści w swojej dziedzinie, dlatego przyszli technicy usług kosmetycznych mają szansę poznać branżę z pierwszej ręki. Po zakończeniu edukacji mogą oni szukać zatrudnienia w miejscach takich jak centra odnowy biologicznej, ośrodki SPA, gabinety medycyny estetycznej czy laboratoria kosmetyczne.

REKLAMA
zdjecie 5983
zdjecie 5983
Kalendarz imprez
marzec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17
dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27 dk28 dk29  30  31
×