eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Kotowski: W budżecie miasta na 2014 rok znalazły się zapisy inwestycyjne w każdej dziedzinie życia samorządu [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 3514
REKLAMA
zdjecie 3514

Przebudowy istniejących i budowy nowych dróg i ulic, fontanna gejzerowa, mała sala kinowa, blok socjalny czy najważniejsza w roku 2014 inwestycja budowy miejskiej segregatorni śmieci – to tylko niektóre z inwestycji zapisanych w projekcie budżetu miasta na rok nowy rok przygotowanym przez prezydenta Ostrołęki, Janusza Kotowskiego.

- Projekt budżetu miasta jest nie tylko grubą książką z wieloma cyferkami i tabelkami. To przede wszystkim cały plan rocznej pracy samorządu miasta. Za tymi zapisami kryją się potrzeby wielu ludzi, także tych ubogich, kryje się za tym potrzeba utrzymania szkół i przedszkoli, utrzymanie wielu instalacji gospodarki komunalnej a przede wszystkim wielu ludzi tworzących wspólnotę samorządową. To plan wspólnego działania w nowym roku – tak podsumował projekt budżetu miasta jego autor, prezydent Ostrołęki, Janusz Kotowski.

W projekcie budżetu, jak przyznał w wywiadzie udzielonym naszemu serwisowi prezydent Kotowski, znalazły się zapisy inwestycyjne w każdej z dziedzin życia samorządowego: infrastrukturze drogowej, komunalnej, pomocy społecznej, oświacie, kulturze czy sporcie. Wśród wielu inwestycji warto wspomnieć choćby o najważniejszej w roku budżetowym samorządowej stacji segregacji odpadów komunalnych powstającej przy ulicy Turskiego. Na tę inwestycję samorząd miasta uzyskał dotację unijną w wysokości około 25,5 mln zł. Na realizację doczeka się także tzw. mała sala kinowa, budowa ulic Wiejskiej, Spiro, Korczaka, blok socjalny przy ulicy Braterstwa Broni czy fontanna gejzerowa przy scenie miejskiej.

Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo z wywiadem na temat projektu ustawy budżetowej, którego udzielił nam prezydent Kotowski.

Materiał filmowy 1 :
Kalendarz imprez
lipiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
 22 dk23 dk24 dk25  26  27 dk28
 29  30 dk31  1  2  3  4
×