zdjecie 8733
zdjecie 8733
zdjecie 8733
2014-06-11T14:39:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

KP PiS wzywa rząd Tuska do niezwłocznego wznowienia budowy elektrowni w Ostrołęce [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. eOstrołęka.plfot. eOstrołęka.pl
REKLAMA

Podczas dzisiejszego wyjazdowego posiedzenia klubu parlamentarnego odbywającego się w Ostrołęce PiS wezwało rząd Donalda Tuska do wznowienia przerwanej w 2012 roku budowy nowego bloku elektrowni węglowej. Deklaracja Ostrołęcka przyjęta została przez aklamację głosami wszystkich posłów biorących udział w posiedzeniu.

Posiedzenie wyjazdowe Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości odbyło się dziś w auli Wyższej Szkoły Administracji Publicznej w Ostrołęce. Wzięli w nim udział m.in.  Piotr Naimski, Mariusz Błaszczak, Marek Kuchciński, Adam Lipiński, Antoni Macierewicz i Krzysztof Tchórzewski. Głównym tematem spotkania była sprawa wstrzymania budowy elektrowni węglowej w Ostrołęce oraz bezpieczeństwa energetycznego Polski.

Spotkanie rozpoczęła prezentacja prezydenta Ostrołęki, Janusza Kotowskiego na temat rozwoju miasta oraz obecnie realizowanych i zrealizowanych w ostatnim czasie inwestycji.

Podczas posiedzenia przyjęto i szeroko omówiono stanowisko KP PiS w sprawie budowy nowej elektrowni węglowej w Ostrołęce oraz tzw Deklarację Ostrołęcką, wzywającą rząd Donalda Tuska do niezwłocznego zrewidowania planów inwestycyjnych grupy Energa S.A. i rozpoczęcia jeszcze w 2014 roku budowy nowego węglowego bloku energetycznego o mocy 1000 MW w Ostrołęce.

- Prawo i Sprawiedliwość traktuje budowę nowej elektrowni węglowej w Ostrołęce jako inwestycję kluczową dla bezpieczeństwa energetycznego północno-wschodniej Polski. W okresie rządów PiS w 2007 roku podjęto decyzję, dzięki której do roku 2015 miała być wybudowana Elektrownia Ostrołęka „C” o mocy 1000 MW. Z całkowicie niezrozumiałych powodów inwestycja ta, pomimo poniesienia przez państwo polskie wielomilionowych nakładów, została w 2012 roku zatrzymana. Rząd premiera Donalda Tuska powinien niezwłocznie zrewidować politykę inwestycyjną grupy Energa S.A. oraz doprowadzić do przywrócenia decyzji o budowie elektrowni w Ostrołęce. Podobnie jak w przypadku wznowienia budowy bloków energetycznych w Opolu, budowa ostrołęckiej elektrowni powinna zacząć się jeszcze w 2014 roku – mówił podczas posiedzenia Mariusz Błaszczak, szef KP PiS.

W przyjętej przez aklamację Deklaracji Ostrołęckiej klub parlamentarny PiS zobowiązał się m.in. do działań na rzecz uzdrowienia polskiego górnictwa węgla kamiennego, dokończenia budowy realizowanych bloków węglowych w Polsce i powrotu do budowy nowej elektrowni na węgiel kamienny w Ostrołęce, przyspieszenia budowy linii elektroenergetycznych, gazociągów i ropociągów poprzez uchwalenie ustawy o inwestycjach liniowych, utrzymania przez Skarb Państwa większościowych udziałów w spółkach energetycznych czy połączenia Polski i Danii gazociągiem Baltic Pipe. PiS deklaruje także utworzenie Ministerstwa ds. Energii, w którym znajdą się rozproszone w tej chwili po różnych resortach elementy administracji rządowej, odpowiedzialne za kwestie energetyczne i surowców energetycznych.

Podczas posiedzenia wyjazdowego zabrakło w Ostrołęce prezesa największego opozycyjnego klubu parlamentarnego, Jarosława Kaczyńskiego.

REKLAMA
zdjecie 8733
Materiał filmowy 1 :
Materiał filmowy 2 :
Kalendarz imprez
październik 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17
dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30 dk31
×