2013-09-17T10:51:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Kradli w całej Polsce. Zostali zatrzymani przez ostrołęckich policjantów [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 2413
fot. KMP w Ostrołęcefot. KMP w Ostrołęce
REKLAMA
zdjecie 2413

Pieniądze i przedmioty o wartości ponad 100 tys. złotych odzyskali ostrołęccy i mazowieccy policjanci. Do aresztu trafiło dwóch podejrzanych o serie włamań na terenie całego kraju. Kolejny podejrzany z wnioskiem o areszt będzie dzisiaj doprowadzany do Sądu.

W wakacje doszło do włamania na ul. Hallera w Ostrołęce. Nad sprawą od razu zaczęli pracować policjanci ostrołęckiego Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu. Już pierwsze czynności wskazywały, że grupa która włamała się do mieszkania jest spoza Ostrołęki. W związku z tym w działania włączyli się policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu.

- Funkcjonariusze w wyniku działań operacyjnych, szybko ustalili trop, który zaprowadził ich do Warszawy. Kolejne czynności pozwoliły na ustalenie sposobu działania sprawców. Wszystko wskazywało, że działali oni na terenie całego kraju. Wśród ich łupów były m.in. pieniądze, złota biżuteria, laptopy, tablety, aparaty fotograficzne, konsole do gier. W sobotę w Płońsku policjanci z KMP w Ostrołęce i KWP w Radomiu zatrzymali dwóch pierwszych podejrzanych. Trzeci został zatrzymany w Warszawie. Podczas przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez zatrzymanych zabezpieczono wiele ze skradzionych przedmiotów, w tym także broń palną i amunicję, również pochodzącą z kradzieży z terenu województwa warmińsko-mazurskiego – powiedział nam Sylwester Marczak, rzecznik prasowy KMP w Ostrołęce.

Łącznie wartość odzyskanego mienia znacznie przekracza 100 tys. zł a większość z zabezpieczonych łupów to pieniądze. Dalsze działania procesowe pozwoliły na przedstawienie kilkunastu zarzutów. Trzech mieszkańców Warszawy w wieku 28, 31 i 54 lat przyznało się do zarzucanych czynów.

- Podejrzani są m.in. o włamania na terenie Ostrołęki, Elbląga, Włocławka, Jarocina, Morąga, Nysy, Brzegu. Sprawa w dalszym ciągu traktowana jest jako rozwojowa. Wiele wskazuje, że zatrzymani mogą mieć na swoim koncie kolejnych kilkadziesiąt włamań m.in. w województwach śląskim, dolnośląskim, pomorskim, wielkopolskim, małopolskim – mówi Marczak.

Wczoraj na wniosek Prokuratury Rejonowej w Ostrołęce wobec dwóch zatrzymanych Sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Podobny wniosek wobec trzeciego z zatrzymanych zostanie złożony dzisiaj. Postępowanie w powyższej sprawie prowadzą policjanci ostrołęckiego Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu.

Ostrołęka,policja,złodziej,szajka złodziejska,grupa przestępcza,zatrzymanie,włamanie,kradzież,sąd,areszt

REKLAMA
Kalendarz imprez
maj 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 25  26  27  28  29  30 dk1
dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8
dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15
dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22
dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29
dk30 dk31  1  2  3  4  5
×