2020-05-18T08:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Region,

Kredyt hipoteczny - jak wybrać ten najlepszy?

REKLAMA
REKLAMA

Zakup własnego mieszkania czy domu dla większości z nas jest poza zasięgiem finansowych możliwości. Z tego względu kredyt hipoteczny ma swój udział w sporej ilości transakcji z developerami. Jak jednak powinniśmy postąpić, aby wybrać ten najlepszy i najbardziej dopasowany do naszych potrzeb i możliwości? O czym należy pamiętać, zanim podpiszemy umowę? Gdzie w ogóle szukać dobrych ofert na kredyt hipoteczny?

1. Na czym polega kredyt hipoteczny?

2. Jak przygotować się i wybrać kredyt hipoteczny?

3. Gdzie szukać dobrych kredytów hipotecznych?

Na czym polega kredyt hipoteczny?

Kredyt hipoteczny to bardzo specyficzny produkt bankowy, przeznaczony do finansowania zakupu nieruchomości, najczęściej mieszkań. Korzystając z niego otrzymujemy bardziej preferencyjne warunki, niż w przypadku kredytu konsumenckiego, ale w zamian godzimy się na obciążenie hipoteką naszego mieszkania. W praktyce oznacza to, że opóźnienia w spłacie zobowiązania i nierzetelność może prowadzić do utraty nieruchomości. Kredyt hipoteczny może być zawierany w różnych walutach, choć co do zasady powinniśmy zawsze wybierać tę, w której zarabiamy. Co musisz wiedzieć o kredycie hipotecznym? Najlepiej jak najwięcej, ponieważ ta wiedza pozwala nie tylko na wybór najlepszej oferty, ale także pozwala bezboleśnie przejść przez cały okres spłaty.

Jak przygotować się i wybrać kredyt hipoteczny?

Zanim bank w ogóle rozważy pomysł przeliczenia naszej zdolności kredytowej, musimy zgromadzić kapitał własny. Minimalny wkład własny, na jaki możemy liczyć, to 10% wartości nieruchomości, którą chcemy kupić. Tak niski wkład jest zwykle obwarowany dodatkowym ubezpieczeniem, a i nie dostaniemy go w każdym banku. Obecnie standardem jest bowiem 20%, co jest też dużo lepszym wyjściem dla kredytobiorcy. Aby minimalizować koszt kredytu hipotecznego powinniśmy wnieść jak największy wkład - dzięki temu kwota do pożyczenia ulegnie zmniejszeniu, przez co spłacimy go wcześniej i mniejszym nakładem.

Inną rzeczą, którą powinniśmy zrobić przed wzięciem kredytu, jest oszacowanie naszych możliwości. Pamiętajmy, że jest to zobowiązanie na wiele lat, a my nie jesteśmy w stanie przewidzieć naszej przyszłości. Dlatego dużo lepszą opcją jest zdecydowanie się na mniejsze mieszkanie, ale z niższym kredytem, niż branie, ile bank nam tylko da. W razie jakiegokolwiek kryzysu w pierwszej sytuacji będziemy w o wiele lepszym położeniu i łatwiej przetrwamy trudniejszy czas.

Gdzie szukać dobrych kredytów hipotecznych?

Wybranie kredytu hipotecznego nie jest rzeczą, którą można zrobić w jeden wieczór. Zanim podpiszemy umowę z bankiem, warto przeanalizować różne dostępne na rynku oferty, a może też odwiedzić doradcę finansowego. Czytajmy też dokładnie wszystkie umowy oraz inne dokumenty związane z kredytem, a jeżeli czegoś nie rozumiemy, nie obawiajmy się pytać czy konsultować z prawnikiem - w końcu chodzi tutaj o nasze ciężko zarobione pieniądze i stabilność życia.

Przydatnym narzędziem do ułatwienia poszukiwań może być ranking kredytów hipotecznych - takie narzędzie podaje nam na tacy najważniejsze informacje dla wielu różnych ofert, co ułatwia wstępną selekcję i pozwala na szybko zorientować się w rynku kredytów na nieruchomości. Rankingi pozwalają również określić, które banki mają zaufanie klientów, a których lepiej w ogóle nie brać pod uwagę. Taka analiza może nam znacząco ułatwić życie i uchronić przed podpisaniem mniej korzystnej umowy. Więcej na ten temat znajdziesz na stronie: https://money24.pl/ranking-kredytow-hipotecznych/.

REKLAMA
Kalnedarz imprez
maj 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  1  2  3
 4  5  6  7  8  9  10
 11  12  13  14  15  16  17
18  19  20  21  22  23  24
25  26  27  28  29  30  31
Dzisiaj:
Brak wydarzeń