eOstroleka.pl
Ostrołęka, O TYM SIĘ MÓWI

Krok ku gazowej elektrowni w Ostrołęce? Podpisano ważny aneks

REKLAMA
zdjecie 4917
zdjecie 4917
REKLAMA

Enea i Energa zakładają, że do wyodrębnienia projektu gazowego ze spółki Elektrowni Ostrołęka dojdzie w drugim kwartale 2021 roku - podały spółki w komunikatach. Spółki zawarły aneks do porozumienia w sprawie podziału spółki celowej.

Zgodnie z treścią porozumienia podziałowego, realizacja wyodrębnienia projektu gazowego nastąpi w drodze sprzedaży przez Elektrownia Ostrołęka Sp. z o.o. aktywów i pasywów (praw i obowiązków) oraz innych elementów składających się na projekt gazowy, bądź w drodze podziału Elektrownia Ostrołęka Sp. z o.o. przez wydzielenie w rozumieniu przepisów Kodeksu Spółek Handlowych.

Strony planują zawarcie transakcji do końca drugiego kwartału 2021 roku.


Elektrownia C w Ostrołęce, której budowa wstrzymana została w ubiegłym roku, miała być pierwotnie zasilana węglem. Projekt ten został jednak zawieszony z powodu problemów w finansowaniu inwestycji oraz w związku z kwestiami środowiskowymi. Gdy jeden z inwestorów – Grupa Energa – przejęta została przez koncern PKN Orlen, zapadła decyzja o zmianie sposobu zasilania elektrowni z węgla na gaz. Wpływ na taką decyzję miało wprowadzenie tzw. Zielonego Ładu, czyli bardziej restrykcyjna polityka klimatyczna Unii Europejskiej. Obecnie rozbierane są niepotrzebne elementy budowy elektrowni węglowej. Dotychczasowa budowa kosztowała ponad miliard złotych.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29  30  1  2  3  4  5
Dzisiaj:
Wydarzenia
Kino JANTAR
×