eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Kruszewo: Potężna wichura zniszczyła obóz harcerski. Jedna osoba trafiła do szpitala (ZDJĘCIA)

REKLAMA
zdjecie 2210
zdjecie 2210
fot. J.Pychfot. J.Pych
REKLAMA
Cały czas napływają informacje o kolejnych szkodach, które spowodowała wczorajsza gwałtowna burza.

W Kruszewie (gm. Goworowo) trwa obóz harcerski. Organizatorem jest warszawski hufiec Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej - na obozie przebywa 65 osób. W środę wieczorem harcerze musieli szybko opuścić teren obozowiska i schronić się w świetlicy. Potężna wichura, która tamtędy przeszła, wyrządziła wiele szkód, a jeden z harcerzy trafił do szpitala.

- Burza rzeczywiście uszkodziła obóz. Potwierdzam, że jeden młody człowiek trafił wczoraj do szpitala - powiedział nam starosta ostrołęcki Stanisław Kubeł. - Zostaliśmy już jednak poinformowani przez dyrekcję szpitala, że harcerz został zwolniony, trafił tam jedynie z otarciami skóry, więc po opatrzeniu został wypuszczony - dodaje starosta.

Bilans strat w powiecie ostrołęckim jest naprawdę ogromny.

- Kilkaset powalonych drzew, zerwane dachy, bardzo wiele miejscowości nie ma dostępu do energii elektrycznej - wylicza Kubeł - Zapewniam jednak, że wszystkie służby działają tak, aby w możliwie najkrótszym czasie usunąć skutki burzy.
Kalendarz imprez
sierpień 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31 dk1 dk2 dk3
 4  5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
 11 dk12  13  14 dk15 dk16 dk17
 18  19  20 dk21 dk22 dk23 dk24
 25  26  27  28 dk29 dk30 dk31
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×