2022-06-03T12:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Region,

Kryminologia i kryminalistyka  w Wyższej Szkole Agrobiznesu w Łomży

REKLAMA
zdjecie 5131
REKLAMA

Konferencja, podpisanie porozumienia o współpracy między Wyższą Szkołą Agrobiznesu
i Polskim Towarzystwem Ekspertów i Biegłych Sądowych oraz otwarcie pracowni kryminalistycznej to ważne akcenty związane z uruchomieniem kształcenia na specjalności Kryminologia i kryminalistyka w Wyższej Szkole Agrobiznesu w Łomży
(https://wsa.edu.pl/rekrutacja/).

W konferencji pn. „Prawno-kryminalistyczne aspekty bezpieczeństwa społeczności lokalnej” wzięli udział Krzysztof Konopka – Prezes Polskiego Towarzystwa Ekspertów i Biegłych Sądowych, insp. Sławomir Cisowski - Naczelnik Wydziału Doskonalenia Zawodowego Komendy Stołecznej Policji, mł. insp. dr Mirosław Bednarski – radca prawny, Przewodniczący ZW NSZZ Policjantów KSP w Warszawie, Dyrektor Biura Prawnego w Polskim Towarzystwie Ekspertów i Biegłych Sądowych, Jan Gołębiowski - psycholog kryminalny, biegły sądowy, Dyrektor Biura Psychologii w Polskim Towarzystwie Ekspertów i Biegłych Sądowych, gen. dr Bogusław Bębenek wykładowca WSA i Uczelni Vistula, Mariusz Kozikowski Przewodniczący regionu Łomża – Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji, Adam Chojnowski – wieloletni biegły sądowy z zakresu informatyki i elektroniki, wykładowca (WSA, PB), informatyk śledczy, Krzysztof Konopka – biegły sądowy z zakresu kryminalistycznego badania dokumentów i pisma ręcznego, Prezes Polskiego Towarzystwa Ekspertów i Biegłych Sądowych, konsultant naukowy Komendy Stołecznej Policji w Warszawie oraz wykładowca akademicki UTH i WSA. Ciekawe tematy wystąpień dały obraz uczestnikom jak ważne są zagadnienia związane z obszarem wiedzy jakim jest kryminalistyka oraz kryminologia.

Własna pracownia kryminalistyczna to duży komfort dla studentów, ale także wykładowców. Sala dydaktyczna wyposażona została w nowoczesny sprzęt służący do ujawniania, zabezpieczania śladów na miejscu zdarzenia i narzędzia do badania tych śladów takie jak mikroskopy oraz lampy UV. Pozorowane miejsce przestępstwa pozwoli studentom na zapoznanie się z procedurą przeprowadzania oględzin i procedurami postępowania przygotowawczego. Działalność pracowni kryminalistycznej umożliwi studentom nabycie praktycznych i niezbędnych umiejętności śledczych – pod okiem wykładowców i ekspertów kryminalistyki. Specjalistyczna pracownia będzie także służyć innym celom naukowym
i dydaktycznym Wyższej Szkole Agrobiznesu w Łomży.

Wychodząc naprzeciw potrzebom rynku pracy i zainteresowaniom młodych ludzi Wyższa Szkoła Agrobiznesu prowadzi nabór na studia I i II stopnia (licencjackie i magisterskie)
o specjalności Kryminologia na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne. Zapisy (https://wsa.edu.pl/rekrutacja/) potrwają do końca września, a studenci rozpoczną naukę już w październiku 2022 roku.

 

Artykuł sponsorowany.
REKLAMA
Zobacz również
Kalendarz imprez
czerwiec 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×