eOstroleka.pl
Polska,

Krystyna Pawłowicz: "Tusk miał zawsze problemy z polskością"

REKLAMA
zdjecie 9752
REKLAMA

Poseł PiS Krystyna Pawłowicz skrytykowała osoby, które atakują partię za wybór Jacka Saryusz-Wolskiego na kandydata do szefowania Radzie Europejskiej. Według niej, Tusk ma problemy "z polskością" i w Unii Europejskiej reprezentuje interesy Niemiec.

Według polityków opozycji, odmowa poparcia Donalda Tuska dla przedłużenia jego kadencji o dalsze 2,5 roku, to "strzelanie Polakiem do Polaka" przez polski rząd. Krystyna Pawłowicz ma nieco inne zdanie w tym temacie, nie chodzi tu jednak o strzelanie, a o wspomnianą "polskość".

- No, może strzelanie, ale nie do "Polaka", bo jak sam D. Tusk uważa, dla niego "polskość to nienormalność", i zawsze miał z tą polskością "problemy" - pisze poseł Pawłowicz. - D. Tusk otrzymał fuchę w UE dzięki wymianie za to polskich, narodowych interesów państwowych, gospodarczych i politycznych. D. Tusk był na swe obecne stanowisko osobistym faworytem kanclerz Niemiec – A. Merkel, i powszechnie wiadomo, że w UE lojalnie reprezentuje niemieckie interesy i stanowiska, zawsze PRZECIWKO oficjalnemu stanowisku Polski. Zwłaszcza po wyborach w Polsce w 2015 r.

Wpis poseł Pawłowicz dotknął także ostatnich lat rządów Platformy Obywatelskiej. Nie obyło się również bez krytyki w tym punkcie.

- 8-letnie rządy PO w Polsce znaczone zubożeniem Polaków, ogromnymi aferami, korupcją, wyprzedawaniem polskich interesów za granicę, poddanie interesów Polski państwom ościennym i dalszym, odbiera D. Tuskowi JAKIEKOLWIEK prawa do reprezentowania Polski gdziekolwiek - dodała. Zgadzacie się z tym stanowiskiem?

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
Dzisiaj:
Kino JANTAR
Kino HELIOS w Łomży
×