eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Krzyki przed sklepami nocnymi. Mieszkańcy proszą o pomoc

REKLAMA
zdjecie 3514
REKLAMA
zdjecie 3514

Mieszkańcy ulic Powstańców i Poznańskiej, za pośrednictwem Rady Osiedla Śródmieście, wnioskują o ograniczenie godzin pracy jednego ze sklepów. - W godzinach nocnych przy czynnym sklepie odbywają się głośne zachowania stałych klientów - argumentują. Podobny problem mają mieszkańcy ulicy Fieldorfa "Nila".

Wniosek w tej sprawie do prezydenta miasta skierowała rada osiedla Śródmieście. Jest już odpowiedź, która raczej nie zadowoli mieszkańców.

- Wprowadzenie zakazu sprzedaży alkoholu w porze nocnej dla wymienionych sklepów przy ul. Fieldorfa "Nila" i przy ul. Poznańskiej jest obecnie niemożliwe, ponieważ gmina nie może wprowadzić ograniczenia sprzedaży dla pojedynczych sklepów, których funkcjonowanie powoduje uciążliwości dla okolicznych mieszkańców - podkreślił prezydent Łukasz Kulik.

Włodarz miasta dodał, że rada miasta mogłaby uchwalić ograniczenie nocnej sprzedaży alkoholu, ale nie jest to możliwe tylko dla dwóch sklepów.

- Uchwała podjęta przez Radę Miasta Ostrołęki musiałaby ograniczać nocną sprzedaż alkoholu we wszystkich placówkach handlowych zlokalizowanych na terenie Ostrołęki lub na terenie konkretnego, wskazanego w uchwale osiedla, np. Osiedla Śródmieście - napisał.

Zachęcamy do dyskusji w komentarzach. Jak myślicie, czy powinno się ograniczyć godziny sprzedaży alkoholu w mieście? Czekamy na Wasze opinie.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
lipiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
 22 dk23 dk24 dk25  26  27 dk28
 29  30 dk31  1  2  3  4
×