eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Książki nie gryzą: Spotkanie w „Kolorowej Szkole” [VIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 4508
zdjecie 4508
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA
zdjecie 4508
W ramach ogólnopolskiej akcji „Książki nie gryzą”, w czwartek,  6 grudnia, podopieczni „Kolorowej Szkoły” wysłuchali fragmentów książki „Tajemniczy ogród” autorstwa Frances Hodgson Burnett.

Tym razem w rolę czytających wcielili się m.in. wiceprezydent Ostrołęki Grzegorz Płocha, naczelnik zakładu karnego w Przytułach Elżbieta Jankowska oraz rodzice wychowanków „Kolorowej Szkoły” oraz zaprzyjaźnionego z placówką przedszkola.

- Z naszą akcją propagującą czytanie książek dzieciom chcemy dotrzeć do jak najszerszego grona. Tym razem postanowiliśmy poczytać niepełnosprawnym dzieciom z „Kolorowej Szkoły”. Wcześniej w ramach akcji odwiedziliśmy niemal wszystkie szkoły i przedszkola w Ostrołęce a ostatnio otrzymaliśmy ciekawą propozycję od organizatorów finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podczas koncertu finałowego, który odbędzie się 13 grudnia, wspólnie będziemy czytali dla wszystkich uczestniczących w corocznej zbiórce - powiedziała nam Małgorzata Mierzejewska, ostrołęcki koordynator akcji „Książki nie gryzą”.

Dotychczas w ramach akcji propagującej czytanie dzieciom udział wzięli przedstawiciele różnych środowisk, a wśród nich samorządowcy, służby mundurowe, dziennikarze, pedagodzy i wolontariusze. Akcja z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością.
Materiał filmowy 1 :
Kalendarz imprez
wrzesień 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1  2 dk3 dk4  5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
 15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24  25 dk26 dk27 dk28
dk29  30  1  2  3  4  5
×