2019-10-09T20:22:22+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Kto wykona wystawę stałą w Muzeum Żołnierzy Wyklętych? Jest jedna oferta

REKLAMA
REKLAMA
5
2
15

27 września Komisja Przetargowa Muzeum Żołnierzy Wyklętych dokonała otwarcia ofert dotyczących przetargu na wykonanie wystawy stałej dla muzeum. Chce ją wykonać jedna firma - co ważne, mieści się w wyznaczonym limicie cenowym.

Na otwarciu ofert obecni byli: dyrektor muzeum Jacek Karczewski, członek komisji Jolanta Żubrowska oraz sekretarz komisji Daria Deptuła, a także przedstawiciele wykonawców.

Na wystawę stałą dla Muzeum Żołnierzy Wyklętych może być przeznaczona maksymalna kwota 6 343 610 zł brutto. Okazało się, że w postępowaniu złożono jedną ofertę, zgodną z tym co napisano w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia.

Ofertę złożyła firma z Lubina, która chce wykonać wystawę za 5 789 371,84 zł brutto, w tym podatek VAT 23%. Na pierwszy etap planuje się przeznaczyć 691 843,79 zł, na drugi - 5 097 528,05 zł. Oferent zaakceptował postanowienia dotyczące terminów wykonania, gwarancji i płatności określone we wzorze umowy.

Otwarcie ofert nie oznacza jeszcze rozstrzygnięcia przetargu. Cena, jaką zaproponowała firma z Lubina, nastraja jednak optymistycznie do dalszych działań.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Wybierz Szpital, 20:45 09-10-2019,   34%
PIS dał 30 mln złotych na muzeum, które stoi wciąż zamknięte, a PSL robi wszystko od 12 lat, aby szpital w Ostrołęce nie zostal zamkniety.


Prawie 30 mln zł wyniosły inwestycje w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Ostrołęce, od momentu objęcia stanowiska w czerwcu 2018 roku przez Dyrektora Pawła Natkowskiego. Zakrojonych na tak dużą skalę i w takiej ilości inwestycji w Naszym szpitalu dawno nie było. Niebawem otwarty zostanie Oddział rehabilitacji kardiologicznej, wszystko wskazuje na to, że w dalszej kolejności, także jeszcze w tym roku zostanie uruchomiony Oddział okulistyczny. Na tym jeszcze nie koniec, w roku 2020 Szpital zamierza również zrealizować inwestycje na podobnym poziomie 30 mln zł. Są to bardzo dobre wieści dla mieszkańców Naszego regionu.

https://www.eostroleka.pl/nasza-rozmowa-z-dyrektorem-ostroleckiego-szpitala---pawlem-rafalem-natkowskim,art74358.html

W Ostrołęckim szpitalu oddziały pełne chorych pękają w szwach, szpital jest zadłużony, a jak tak dalej pójdzie to może nawet zostanie zamknięty, a na leczenie, wizyty czeka się miesiącami, wiele ludzi umiera, ponieważ nawet nie doczekały się pomocy. Tylko dzięki solidarności Polaków i prywatnych składek, udaje się ratować dzieci, a starsze osoby umierają. Leczenie jest drogie, a emerytury niskie i opodatkowane, brakuje leków, brakuje lekarzy i specjalistów.

Drastyczny wzrost zgonów Polaków.

"W ubiegłym roku zmarło 414 tys. mieszkańców naszego kraju, czyli o ok. 3 proc. więcej niż w roku poprzednim - wynika ze wstępnych danych Głównego Urzędu statystycznego". "To niechlubny rekord"


Dlaczego kolejki do lekarzy są coraz dłuższe. "To są prawdziwe statystyki"

https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/dluzsze-kolejki-do-lekarzy-jak-pis-wywiazal-sie-z-obietnic-wyborczych,973953.html

Dlaczego za rządów PiS leki ratujące życie trafiały za granicę?

https://www.tvn24.pl/superwizjer-w-tvn24,149,m/mafie-lekowe-i-brak-lekow-w-aptekach-reportaz-superwizjera,969211.html

Pacjent onkologiczny w Polsce. Jak działa dla niego system ochrony zdrowia

https://www.tvn24.pl/wideo/z-anteny/pacjent-onkologiczny-w-polsce-jak-dziala-dla-niego-ten-system,1887614.html?playlist_id=30931

Codziennie słyszymy, że nigdy w Polsce nie było aż tak dobrze, a tyle Polaków umiera. Nie chcemy umierać przez ostatnią elektrownie węglową, pacjenci onkologiczni umierają czekając na leczenie, leki i pomoc.

Nie chcemy, aby nasi najbliżsi chorowali i cierpieli, chcemy, aby rząd nie budował ostatnie elektrowni węglowej w Polsce. Zycie naszych bliskich jest bezcenne dla każdego z nas. Nie głosuję na listę PIS. Minister Tchórzewski, Senator Mamątow, Poseł Czartoryski muszą odejść, aby następny rząd wstrzymal budowę ostatniej elektrowni węglowej i postawił Nam nowoczesną gazową tak jak w Grudziadzu czy innych regionach Polski. Mieszkańcy Ostrołęki i okolic nie chcą być ostatnim eksperymentem skutków trujących emisji spalin, pyłówm metali cieżkich elektrowni węglowej pochodzacych z węgla importowanego z Rosji. Głosujac na lokalnych polityków, głosujesz więcej zgonów i więcej chorych, których nie ma gdzie leczyć, gdyż oddziały szpitalne są przepełnione w Ostrołęce i okolicach.

Głosuj na kandydata z PSL

sejm

6. NATKOWSKI Paweł Rafał, dyrektor szpitala


senat

NALEWAJK Tadeusz, PSL


Zdrowie i życie mieszkańców, najbliższych najważniejsze.
odpowiedz   •   oceń :  
~Stop elektrowni węglowej, 21:54 09-10-2019,   38%
@~Wybierz Szpital Ostrołęka potrzebuje doinwestowanego szpitala, nowoczesnego sprzetu medycznego, najlepszych lekarzy, personelu medycznego, który będzie mógł pracować w godnych warunkach za godne wynagrodzenie, aby ratować życie mieszkańców Ostrołęki i okolic.

Ostatnia elektrownia węglowa w Polsce to śmierć i cierpienie całych rodzin strata bliskich

oraz

NOWOTWORY DZIECIĘCE - najczęstsze nowotwory u dzieci

Nowotwory dziecięce są drugą co do częstości przyczyną śmierci najmłodszych. Wszystko dlatego, że nowotwory u dzieci rozwijają się w błyskawicznym tempie i dają nieco inne objawy niż u dorosłych, co utrudnia postawienie wczesnej diagnozy. Sprawdź, jakie są najczęstsze nowotwory u dzieci.

Nowotwory dziecięce znacznie różnią się od tych, które występują u dorosłych. Przede wszystkim odmienna jest ich budowa histologiczna, co oznacza, że dają inne objawy niż nowotwory rozwijające się u dorosłych. Poza tym u dzieci nowotwór zwykle jest złośliwy (bardzo rzadko spotyka się łagodne zmiany) i bardzo szybko się rozwija.

U dorosłych czas podwojenia komórek nowotworowych wynosi średnio trzy miesiące, a u dzieci trzy tygodnie. Niecharakterystyczne objawy i szybki czas rozwoju nowotworów dziecięcych, a także rzadkość ich występowania (stanowią ok. 1 proc. wszystkich zachorowań) sprawiają, że postawienie wczesnej diagnozy jest niezwykle trudne, co zmniejsza szanse na wyleczenie i powrót do zdrowia.
Nowotwory dziecięce - najczęstsze nowotwory u dzieci

W Polsce co roku rozpoznaje się 1100-12000 nowych zachorowań na nowotwory dziecięce. Najczęstsze nowotwory u dzieci to białaczki, które stanowią średnio 35 proc. wszystkich nowotworów rozpoznawanych u dzieci w Polsce. Na drugim miejscu pod względem częstości występowania znajdują się nowotwory ośrodkowego układu nerwowego, które stanowią ok. 23 proc. wszystkich nowotworów. Trzecim pod względem częstości występowania nowotworem u dzieci są chłoniaki (ok. 10 proc.).


Międzynarodowa Klasyfikacja Nowotworów Dziecięcych International Classification of Childhood Cancer (ICCC)

I. Białaczki
II. Chłoniaki
III. Nowotwory ośrodkowego układu nerwowego
IV. Nowotwory układu współczulnego
V. Retinoblastoma
VI. Guzy nerek
VIa. Guz Wilmsa, rhabdoid and clear cell sarcoma
VIb. Rak nerki
VIc. Inne złośliwe guzy nerek
VII. Guzy wątroby
VIIa. Hepatoblastoma
VIIb. Hepatic carcinoma
VIIc. Niesklasyfikowane złośliwe nowotwory wątroby
VIII. Złośliwe guzy kości
IX. Mięsaki tkanek miękkich
X. Guzy germinalne
XI. Raki i inne złośliwe nowotwory pochodzenia nabłonkowego
XIa. Rak kory nadnerczy
XIb. Raki tarczycy
XIc. Rak jamy nosowo-gardłowej
XId. Czerniak skóry
XId. Rak skóry
XIf. Inne i niesklasyfikowane raki
XII. Inne i niesklasyfikowane nowotwory
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 07:53 10-10-2019,   67%
@~Wybierz Szpital Tak jest, gdyby tylko nie ta elektrownia to by się wszystkim tu żyło lepiej, a w szpitalu nie byłoby kogo leczyć xD
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 08:02 10-10-2019,   50%
Gdyby nie było ostatniej elektrowni węglowej to kolejki by się skrócily i specjalisci mogliby uratować więcej ludzi.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 10:24 10-10-2019,   17%
To wszystko przez starą elektrownię, trzeba jak najszybciej wymienić na nową.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 11:05 10-10-2019,   58%
Na nową gazową, a nie ostatnią węglową, która będzie truć do 2075r?
odpowiedz   •   oceń :  
~Blob, 21:59 09-10-2019,   34%
A na co ta wystawa, nikt tam nie będzie chodził (dobrowolnie). Nikt nie zwróci uwagi.
Za 6 baniek można stworzyć darmowe Wi-Fi w całej Ostrołęce i każdy nie wychodząc z łóżka może oglądać i czytać o Żołnierzach Wyklętych do woli.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 22:12 09-10-2019,   15%
@~Blob I do końca życia.
odpowiedz   •   oceń :  
~Barbara, 12:18 10-10-2019,   58%
@~Blob Ależ Pan Kotowski i reszta ukarali nas mieszkańców tym muzeum prawdziwe wyklętych . Rząd wykazał też zupełną beztroskę dając pieniądze gdy o podobnej tematyce muzeum w Warszawie przy Rakowieckiej .
odpowiedz   •   oceń :  
~podatnik, 13:40 10-10-2019,   50%
@~Blob A może zrobić pokoje na godziny?

https://businessinsider.com.pl/polityka/marian-banas-i-jego-kamienica-szef-nik-w-superwizjer/ee23fyc

https://www.money.pl/gospodarka/ue-placila-za-wyposazenie-kamienicy-banasia-nawet-za-cukiernice-6433514841953921a.html
odpowiedz   •   oceń :  
~gosciówa, 15:27 10-10-2019,   67%
@~Barbara proszę  się wypowiadać za siebie ,,,nie za mnie,,,NIE ZNASZ HISTORII TO JAPY NIE OTWIERAJ,,,najlepiej otworzyć Muzeum Czerwonego Ploretariatu,
odpowiedz   •   oceń :  
~Barbara, 15:44 10-10-2019,   50%
@~gosciówa Nadepnęłam na odcisk ,boli . A mieszkańcy takie mieli -zdanie nie dla Muzeum w Ostrołęce . Ubliżanie nic nie pomoże a historię to znam i dlatego sens widzę w takim muzeum na Rakowieckiej a tu tylko zaspokojenie swoich ambicji . I teraz to należało się włodarzowi zatrudnić na etat dyrektora i swoje marzenie ziścić do końca a nie pogonić za grubą kasą .I proszę ubliżać potwierdzając swoje nieziszczone i zgubne  marzenia dla miasta   .
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 23:20 09-10-2019,   36%
Powinien krzyknąć 10,5 mln jak Ostrada za przeprawę tymczasową z 6,6 mln na 10,5mln.
odpowiedz   •   oceń :  
~PIS (da) lub nie da, 16:28 10-10-2019,   75%
Niech Ostrada wyremontuje są najlepsi.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 05:24 10-10-2019,   57%
Prowizorki za miliony ciąg dalszy. Prawdziwe Muzeum Żołnierzy Wyklętych będzie na Rakowieckiej w Warszawie. Zmarnowane pieniądze.
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Kalnedarz imprez
maj 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  1  2  3
 4  5  6  7  8  9  10
 11  12  13  14  15  16  17
18  19  20  21  22  23  24
25  26  27  28  29  30  31
Dzisiaj:
Brak wydarzeń