eOstroleka.pl
Ostrołęka, NA SYGNALE

Kulisy akcji poszukiwawczej za zaginionym seniorem. Mężczyznę odnaleziono dzięki dwóm osobom

REKLAMA
zdjecie 2527
zdjecie 2527
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA

Nastoletnia uczennica i policjant na urlopie - to dzięki tym dwóm osobom zaginiony senior został odnaleziony i otrzymał fachową pomoc. Znamy kulisy wczorajszej akcji poszukiwawczej.

O zaginięciu 78-letniego mieszkańca Ostrołęki policja została powiadomiona około godziny 11:00. Wtedy to senior wyszedł z kina i zaginął. Z informacji od osoby zgłaszającej wynikało, że miał on problemy zdrowotne, na stałe przyjmował leki, dlatego należało szybko podjąć działania. Na początku rodzina na własną rękę próbowała odnaleźć mężczyznę, jednak wszelkie ich działania nie przyniosły zamierzonego skutku.

Natychmiast po otrzymaniu informacji o zaginięciu w działania poszukiwawcze włączyli się policjanci niemal ze wszystkich wydziałów ostrołęckiej komendy. Informacja wraz z rysopisem została przekazana wszystkim policyjnym patrolom pełniących służbę na terenie Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego. Dużą rolę w tych działaniach odgrywali funkcjonariusze z ostrołęckiego Wydziału Kryminalnego. Po kilku kolejnych minutach zdjęcie z rysopisem i okolicznościami zaginięcia seniora zostały zamieszczone na stronie internetowej komendy policji i lokalnych mediach. Funkcjonariusze sprawdzali miejsca do których senior mógł się udać, kontrolowali skwery, galerie handlowe, a także rejony blokowisk. Dzięki bardzo dobrze zorganizowanemu przepływowi informacji informacja o zdarzeniu trafiła także do policjantów, będących poza służbą.

informuje rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

W pewnym momencie przebywający na urlopie kom. Tomasz Chrzanowski zastępca naczelnika Wydziału Sztab Policji na jednej z ulic Ostrołęki zauważył siedzącego mężczyznę, który mógł odpowiadać rysopisowi zaginionego seniora. Gdy podchodził bliżej zauważył obok seniora młodą uczennicę, która akurat wzywała pogotowie ratunkowe. Policjant rozpoznał, że jest to zaginiony mężczyzna i powiadomił o zdarzeniu dyżurnego ostrołęckich policjantów.

Postawa policjanta jak i młodej uczennicy są godne naśladowania. To dzięki nim akcja poszukiwawcza miała szczęśliwy finał.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18  19 dk20 dk21
dk22  23 dk24  25  26 dk27  28
dk29  30  1  2  3  4  5
×