zdjecie 145
zdjecie 145
2020-03-30T14:32:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Kultura przenosi się do sieci

REKLAMA
Zdjęcie główne
REKLAMA
1
0
0

Ostrołęckie instytucje kulturalne nie mogą zaprosić Was do siebie ze względu na pandemię koronawirusa, dlatego kulturę przenoszą do sieci.

Poprzez strony internetowe oraz media społecznościowe będzie można w wirtualny sposób wziąć udział w wydarzeniach oraz korzystać z dobrodziejstw udostępnianych przez Ostrołęckie Centrum Kultury, Miejską Bibliotekę Publiczną czy Galerię Ostrołęka.

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W OSTROŁĘCE

Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce przygotowuje szereg propozycji dla czytelników na czas zamknięcia bibliotek. Kilka z nich już jest uruchomionych, kolejne będą się pojawiać na stronie www.mbpostroleka.pl i na facebooku.

1. Posłuchajcie bajek czyli biblioteka czyta najmłodszym. Codziennie pojawia się na stronie MBP nowa bajka dla dzieci czytana przez bibliotekarzy, a wkrótce również przez autorów bajek.

2. Polecamy literaturę w sieci. Jest to informacja na jakich portalach można znaleźć darmowe e-booki, książki i inne materiały biblioteczne (mapy, atlasy, grafiki, albumy itp.) dostępne w sieci np. Polona największa biblioteka cyfrowa (ponad 3 mln. tytułów). Oferta adresowana m.in. z myślą o uczniach, którzy poszukują lektur.

3. Wypożycz e-booka z bazy IBUK LIBRA. Do dyspozycji czytelników blisko 2 tysiące tytułów książek dla dorosłych i dla dzieci, książek z literatury popularnonaukowej oraz lektur szkolnych. Bliższe informacje oraz kod dostępu można uzyskać pod wskazanym na stronie MBP numerem telefonu.

4. Warsztaty literackie online prowadzi dr hab. Karol Samsel. Z tej formy mogą skorzystać młodzi ludzie, którzy próbują swych sił w poezji lub w  prozie i chcą doskonalić swój warsztat. Warsztaty prowadzone są na facebookowej grupie Ostrołęka Literacka. Jeżeli ktoś nie jest członkiem Grupy, a chciałby dołączyć do Grupy, to należy wysłać prośbę o zaproszenie.

5. "Szuflada" z pomysłami. Garść pomysłów, które uprzyjemnią czas spędzony w domu.

Wkrótce MBP zaprosi m.in. na wirtualne zwiedzanie wystawy pt. "Sprawne ręce w Ostrołęce", wirtualne spacery po dawnej Ostrołęce, a także konkurs literacki, czytanie dla dorosłych.

 

GALERIA OSTROŁĘKA

Galeria Ostrołęka działająca przy Ostrołęckim Centrum Kultury uruchomiła swój profil FB. Można na nim zobaczyć prezentowane do tej pory, jak i aktualne wystawy oraz przeczytać wartościowe informacje o ich twórcach. Galeria działa od trzydziestu kilku lat, więc zasób zdjęć z wystaw oraz informacji o ich autorach jest duży. Aktualnie na profilu FB będzie można zobaczyć wystawę Stanisława Tomalaka oraz zdjęcia z wystawy "Piękny i Bestia" Daniela Ejsymonta.

Dzięki profilowi można odbyć też wirtualną podróż w przeszłość i obejrzeć zdjęcia z dotychczasowych wydarzeń.
Zobacz profil FB Galerii Ostrołęka TUTAJ.
 

OSTROŁĘCKIE CENTRUM KULTURY

OCK przygotowuje dla mieszkańców zajęcia plastyczne, z tańca współczesnego, towarzyskiego, ludowego, które już niebawem będzie można zobaczyć w sieci.  

 

Muzueum Kultury Kurpiowskiej

Do sieci przeniosło także sawoją działalnosć Muzeum Kultrury Kurpiowskiej w Ostrołece. Na  platformie youtube pracownicy muzeum prowadzili m.in. warsztaty z wykonywania palmy i wycinanki kurpiowskiej.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
czerwiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
×