2019-10-31T11:20:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Kulturalny listopad w Ostrołęce. Co? Gdzie? Kiedy?

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
2
2
10
Najlepszy komentarz
~Anna - Kurpiowska Panna, 21:19 31-10-2019,   73%
Dobry wieczór!

Mój drogi! /Moja droga!

Jestem dziewczyną niezwykle ugodowo, koncyliacyjnie i przyjaźnie usposobioną do świata całego. Oczywiście, zgadzam się i na A - judzenie, i na B - katolenie... (Wersję A lub B, pozostawiam do swobodnego wyboru poszczególnym czytelnikom).

Pozdrawiam  cię serdeczni...
odpowiedz   •   oceń :  
Jakie imprezy i wydarzenia kulturalne będą odbywał się w najbliższym czasie w Ostrołęce? Zobaczcie listopadowy kalendarz przygotowany przez Ostrołęckie Centrum Kultury.
 
6 XI  godz. 13.15,  sala  OCK, bilet 5 zł
„Spotkania z muzyką”
„Kunszt dawnego tańca- Barok na dworze Króla Słońce”. Program z udziałem artystów Baletu Dworskiego Cracovia Danza poświęcony będzie sztuce tanecznej epoki baroku. Podczas koncertu zaprezentowane będą najważniejsze barokowe tańce, które królowały na wystawnych balach i w przedstawieniach baletowych najpierw w Wersalu, a następnie na wszystkich europejskich dworach. Uczestnicy zapoznają się z modnymi strojami i tańcami, dowiedzą się o dworskiej etykiecie a przede wszystkim przybliżona zostanie im fascynująca postać Ludwika XIV, który zmienił oblicze francuskiej sztuki i całego swojego kraju.
 
7 XI godz. 19, Galeria, wstęp wolny
Wernisaż wystawy Marka Zalewskiego Malarstwo i szkice.
Na wystawie zobaczyć będzie można, poza oczywiście najnowszymi obrazami autora, również szkice portretów osób, mniej i bardziej znanych Ostrołęczan. Marek Zaleski od trzech lat bawi się, szkicując portrety wielu osób. I tak powstały już cykle: Ciechanowianie, Płocczanie, które miały swoje prezentacje w tych miastach.  Teraz nadszedł czas na Ostrołękę.
 
10 XI godz.16, sala OCK, wstęp wolny
TRANS- OPERA S.A.L.I.G.I.A.
Prezydent miasta Ostrołęki oraz Studio Artystyczne im. Ziembińskich zapraszają do sali widowiskowej Ostrołęckiego Centrum Kultury na Trans–Operę S.A.L.I.G.I.A., będącą częścią oficjalnych miejskich obchodów Święta Niepodległości.
Spektakl tworzą 22 piosenki Przemysława Gintrowskiego w pełnych emocji interpretacjach aktorów Studia Artystycznego. W programie znalazły się utwory skomponowane przez Gintrowskiego do słów Zbigniewa Herberta, Tadeusza Nowaka, Marka Tercza, Justyny Holm, Agnieszki Osieckiej, Jerzego Czecha, Bogdana Olewicza, Krzysztofa Marii Sieniawskiego, Mieczysława Jastruna, Natana Tenenbauma i Jacka Kaczmarskiego. Nie zabraknie najbardziej znanych songów Gintrowskiego: „Modlitwy o wschodzie słońca”, „Autoportretu Witkacego”, „Czarnych perfum”, „Powrotu” czy „A my nie chcemy uciekać stąd”.Wszystkie pieśni niosą przesłania dotyczące ludzkich postaw, poszukiwania drogi, celu, stawianiu czoła przeciwnościom i nieuniknionym zmianom. Zapraszamy na opowieść o grzechach głównych, buncie, szaleństwie i odrodzeniu w obliczu toczących się kół Historii.W spektaklu wystąpią laureaci wielu ogólnopolskich konkursów piosenki literackiej, aktorskiej i sztuki słowa, studenci państwowych wyższych szkół teatralnych w tym także zdobywcy nagród Prezydenta Koszalina w dziedzinie kultury. Autorką scenariusza i reżyserem spektaklu jest Ewa Czapik-Kowalewska, natomiast autorem aranżacji i kierownikiem muzycznym jest Rafał Kowalewski.
 
15 XI godz. 18, Kultownia, wstęp wolny
Jedno serce – dwie Ojczyzny. Recital Evgena Malinowskiego
Recital o charakterze spotkania publiczności z artystą lub mono-spektaklu autobiograficznego, skierowanego na poznanie przez publiczność życiorysu, drogi artystycznej i poglądów artysty. Składa się z wybranych przez samego artystę, wyjątkowo subiektywnie do tematu, pieśni i poezji rosyjskich i polskich autorów. W koncercie brzmią także utwory autorstwa samego artysty. Cały program jest jakby 50-letnim podsumowaniem całego życia zarówno artystycznego jak i prywatnego na przestrzeni swoich 25 lat od urodzenia w Rosji, i 25 lat życia w Polsce odkąd tu przyjechał. Intencją całości recitalu jest misja zbliżania kultur, jaką artysta sobie obrał na całe swoje życie.
Sam o sobie mówi... Urodziłem się Rosjaninem, ale Polakiem byłem zawsze... Odbyłem podróż ze świata dumek i zniewalającej, syberyjskiej przyrody do świata pędzącego w kierunku globalnej, zero-jedynkowej, twardej rzeczywistości. "Jedno serce - dwie Ojczyzny" to opowieść o mojej drodze - i tej życiowej, i tej artystycznej; moich uczuciach i poglądach, którymi dzielę się z Wami, gdyż za swoją misję wybrałem zbliżanie kultur.
Evgen Malinowski jest absolwentem Kiemierowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk i Kultury z tytułem dyrygenta orkiestry estradowej. W 1992 roku przyjechał do Polski, by poznać kraj, z którego pochodził jego dziadek. Propaguje muzykę rosyjską, zwłaszcza utwory Bułata Okudżawy i Włodzimierza Wysockiego. Specjalizuje się w poezji śpiewanej i piosence aktorskiej.
Od 1993 roku jest często zapraszany do udziału w produkcjach filmowych i telewizyjnych, wciela się w rolę obywateli Rosji i byłych republik radzieckich. Występuje też na scenach muzycznych.
 
17 XI  godz. 12
„Calineczka” sala OCK, bilety 7 (dla dziecka) i 15 zł (dla osoby dorosłej) Spektakl Teatru Mer z Łodzi.
Calineczka - to maleńka dziewczynka o ogromnym sercu. W świecie pełnym niespodzianek spotyka ją wiele ciekawych, ale też niebezpiecznych przygód. Zobacz jaki los szykują dla niej Ropucha, Mysz i Kret. Czy takie maleństwo poradzi sobie z przeszkodami? Czy spotka ją coś miłego? A może pozna kogoś wyjątkowego? Zapraszamy do kolorowego świata barwnych bohaterów.
Spektakl dla dzieci od 4 lat.
"Godziny dla Rodziny" to akcja finansowana ze środków Samorządu Miasta, pod patronatem Rady Miasta i Prezydenta Miasta Ostrołęki
 
22 XI godz. 17, Kultownia
Porozmawiajmy przy herbacie – spotkanie rodzinne
Podczas spotkania wprowadzimy się w świąteczny nastrój za sprawą ozdób, które będziemy wykonywać pod okiem Beaty Zaorskiej.
Ilość miejsc ograniczona, zapisy w terminie 28 X - 4 XI.
Cykl spotkań wspiera Stora Enso.
 
23 XI godz. 18, sala OCK, bilet 80 zł
„35 OSPA- wieczór kabaretowy”
Tym razem spotkamy się z Kabaretem Weźrzesz, Krzysztofem Daukszewiczem oraz Arturem Andrusem z zespołem. Całe spotkanie poprowadzi Artur Andrus.
Honorowy patronat nad imprezą objął Marszałek Województwa Mazowieckiego oraz Prezydent Miasta Ostrołęki.
 
23 XI godz. 15, Klub Oczko, wstęp wolny
11. OSTROŁĘCKIE SLAJDOWISKO PODRÓŻNICZE
W programie spotkania:
Adam Dobrzyński - W drodze po koronę Europy - Serbia, Kosowo, Macedonia, Albania, Czarnogóra, Bośnia i Hercegowina oraz Wyspy Owcze.
Krzysztof Modzelewski - Pomaluj mi życie na niebiesko - Niebieski Szlak Karpacki.
Współorganizator: Radio Oko
 
24 XI godz. 14, sala OCK, wstęp wolny
22. Ostrołęckie Spotkania Chóralne
Wystąpią chóry i zespoły wokalne a’capella, które na koniec wykonają wspólnie ‚Modlitwę w kościółku” z opery Halka Stanisława Moniuszki.
 
 
Więcej o: Ostrolęka, OCK, koncert

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Expert, 13:21 31-10-2019,   30%
Jak nie puśćcie Klara to Referendum gwarantowane
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 13:52 31-10-2019,   29%
@~Expert Klera
odpowiedz   •   oceń :  
~A co, 13:53 31-10-2019,   34%
I Referendum
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 22:14 31-10-2019,   100%
@~Expert Mnóstwo atrakcji kulturalnych
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 13:36 31-10-2019,   29%
Klera nie ma, Ospy nie ma.
odpowiedz   •   oceń :  
~Poko, 13:52 31-10-2019,   40%
My chcemy Klera
odpowiedz   •   oceń :  
~Anna - Kurpiowska Panna, 15:49 31-10-2019,   59%
Dzień dobry!

Najdrożsi!

Vox populi, vox Dei! Myślę, że ciemne czasy rządów gangu katechetów już się skończyły definitywnie w naszym mieście. Przyłączam się do apelu o wznowienie wyświetlań  "Klera". "Kler" w naszym Jantarze, świadczył będzie o nader poważnym traktowaniu społeczeństwa ostrołęckiego przez odnowione kierownictwo OCK. Przyznam wam się, iż z atencją wielką i przyśpieszonym biciem serca obejrzę sobie po raz kolejny, niewiarygodne perypetie i nadzwyczajne przygody filmowego arcybiskupa Klera, w mistrzowski sposób ukazane przez Smarzowskiego, na tle gwałtownie  zachodzących zmian w społeczeństwie polskim, na przełomie dwóch epok: epoki ciemności, kołtuństwa, zacofania i zakłamania, oraz epoki nowoczesnej, postępowej, zindustrializowanej, ciągle ubogacanej objazdowymi pedaliadami Polski...

Pozdrawiam...

odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 19:48 31-10-2019,   29%
@~Anna - Kurpiowska Panna Znowu judzisz?  Choć może odpowiedniejsze byłoby - Znowu katolisz?
odpowiedz   •   oceń :  
~Anna - Kurpiowska Panna, 21:19 31-10-2019,   73%
Dobry wieczór!

Mój drogi! /Moja droga!

Jestem dziewczyną niezwykle ugodowo, koncyliacyjnie i przyjaźnie usposobioną do świata całego. Oczywiście, zgadzam się i na A - judzenie, i na B - katolenie... (Wersję A lub B, pozostawiam do swobodnego wyboru poszczególnym czytelnikom).

Pozdrawiam  cię serdecznie, życząc ci równocześnie dobrej nocy i smacznych snów - z poważaniem -  judząco-katoląca Anna - Kurpiowska Panna...

odpowiedz   •   oceń :  
~OCK, 23:28 31-10-2019,   25%
Baleron wystąpi?
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Kalnedarz imprez
luty 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 1 2
 3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  1