zdjecie 9344
zdjecie 9344
2020-11-02T09:00:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Kulturalny listopad w Ostrołęce. Co się będzie działo?

REKLAMA
Zdjęcie główne
REKLAMA
0
0
4

Zobaczcie, jakie imprezy kulturalne odbędą się w listopadzie w Ostrołęce. Gdzie warto być i co warto obejrzeć?

O tym, że zaplanowany na dziś – 2 listopada spektakl „Niebezpieczna gra” został odwołany z powodu choroby jednego z aktorów informowaliśmy już w naszym serwisie. Pozostałe imprezy przygotowane przez Ostrołęckie Centrum Kultury będą odbywały się zgodnie z zapowiedziami.

„Galeria Ostrołęka” - od 5 XI 2020 r. Krzysztof Doda - malarstwo - Wystawa pt. „Spiritum”
...między Sacrum, a Profanum jest przestrzeń, w której miesza się to co boskie i nieokreślone z tym co ludzkie i materialne. Przestrzeń, w której splatają się: energia, duch, odwaga, duma i wyniosłość....moje Spiritum.
Krzysztof  Doda – architekt, grafik, malarz.
Urodzony w 1980 roku w Łomży. Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Łomży i Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej kierunku Architektura i Urbanistyka. Profesji architekta nie ogranicza jedynie do działalności stricte projektowej. Uprawia malarstwo sztalugowe oraz szeroko pojętą sztukę w przestrzeni publicznej. Chroni zabytki z ramienia MWKZ. Uczestnik kilku wystaw zbiorowych w kraju i za granicą.
Brał udział między innymi w:
3rd Alytus International Visual Art Biennial ART MEASURE. EVENTS HORIZON.
 Otwarcie wystawy w czwartek 5 XI 2020 r. o godzinie 19.00 przed budynkiem galerii.

11.11.2020 - godz. 16:00 - sala widowiskowa OCK, wstęp wolny
Spektakl teatralny pt. ANHELLI wg poematu Julisza Słowackiego w wykonaniu Ostrołęckiej Sceny Autorskiej w reżyserii Wojciecha Kraszewskiego
Utwory Juliusza Słowackiego, wielkiego poety okresu Romantyzmu, zgodnie z duchem epoki i ówczesną sytuacją narodu polskiego, podejmowały istotne problemy związane z walką narodowowyzwoleńczą, z przeszłością narodu i przyczynami niewoli, ale także poruszały uniwersalne tematy egzystencjalne.
"Anhelli" jest wyrazem nadziei Słowackiego na odkupienie Polski, odrodzenie ojczyzny i narodu. Dopiero w kolejnym pokoleniu narodzą się bohaterowie przyszłości, cechujący się odmiennym systemem wartości moralnych.

MC KWADRAT - koncert 14 Listopada 2020, godz. 17.00
MC Kwadrat to ...... zespół składający się z czterech muzyków, którzy po godzinach realizują swoje skryte pasje grając jazz w tradycyjnym tego słowa znaczeniu, zapraszając przy tym do wspólnych występów rozmaitych gości. Hołdują oni zasadzie "mniej dźwięków, więcej muzyki". Grają jazz tradycyjny, tonalny, bezpieczny, taki, od którego nie bolą zęby.
MC Kwadrat wystąpi w składzie: Mateusz Cwaliński - fortepian, Stefan Kulawczuk - saksofon, Jacek Pikora - kontrabas, Konrad "Domino" Wieteska - perkusja.
sala OCK, bilet 20 zł

(NIE)BRZYDKIE KACZĄTKO 22 Listopada 2020, godz. 12.00
Zapraszamy na spektakl teatralny w wykonaniu Agencji Artystycznej PRYM ART.
(Nie)Brzydkie Kaczątko to spektakl o samotności, ale i o odnalezieniu własnej drogi, o odwadze i pięknej przemianie. Brzydkie Kaczątko odrzucone przez swoich przyjaciół z podwórka, wyrusza w podróż, aby znaleźć swoje miejsce na ziemi. Podczas podróży wiele razy trafia na sytuację bez wyjścia, ale okazuje się, że nie ma sytuacji bez wyjścia... otóż zawsze jest jakiś sposób na kłopoty. O tym właśnie przekonuje się Kaczątko podczas spotkania z zabawnymi Duchami - Jankiem i Zenkiem oraz gdy nieoczekiwanie wpada na Myśliwego Pif Pafa i jego psa. Na szczęście zawsze na naszej drodze pojawia się ktoś życzliwy, kto chce nam pomóc. I tak dzieje się również w przypadku Kaczątka, któremu pomoże m.in. Polna Mysz oraz doktor Dzięcioł, który przywróci Kaczątku wiarę w siebie.
 sala OCK, bilet 7 zł (dla dziecka) i 15 zł (dla osoby dorosłej)

29.11.2020 - godz. 16:00 sala widowiskowa OCK, wstęp wolny
„Śpiewajmy pamięć” Koncert  piosenek XX-lecia międzywojennego w wykonaniu Ostrołęckiego Chóru Kameralnego
Ostrołęcki Chór Kameralny przygotował koncert, który będzie okazją do poznania twórczości autorów tekstów piosenek m.in. Ludwika Starskiego, Andrzeja Własta, Jerzego Nel, Jerzego Jurandota, Emanuela Schlechtera, Ryszarda Marka Grońskiego a także autorów muzyki skomponowanej do wykonywanych piosenek przez Chór m.in. Henryka Warsa, Władysława Szpilmana, Jerzego Petersburskiego, Zygmunta Wiehlera, Włodzimierza Korcza. W programie koncertu usłyszymy pieśni wojenne związane bezpośrednio z rocznicą m.in. „Wojenko, wojenko”, „Rozkwitały pąki białych róż”. Pieśni powstałe w latach dwudziestolecia „W małym kinie”, „Jak za dawnych lat” oraz powstałe współcześnie dotyczące wydarzenia „Śpiewka 1920”.

OSTROŁECKI  PRZEGLĄD  TWÓRCZOŚCI  PLASTYCZNEJ 2019-2020
Do tegorocznej edycji zgłaszać można prace powstałe w latach 2019- 2020. W przeglądzie mogą uczestniczyć dorośli mieszkańcy Ostrołęki. Regulamin, karta uczestnictwa oraz oświadczenie do pobrania na stronie internetowej Ostrołęckiego Centrum Kultury www.ock-ostroleka.pl
Prace będą przyjmowane w „Galerii Ostrołęka” od 16 do 30 listopada 2020 r.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
czerwiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
×