2019-03-29T13:59:15+01:00 eOstroleka.pl
Kościół i społeczeństwo,

Kuria przestrzega przed tą wspólnotą. Nie ma ona aprobaty Kościoła!

REKLAMA
REKLAMA
26
2
37

Diecezja łomżyńska przestrzega przed angażowaniem się w życie jednej ze wspólnot charyzmatycznych. Swoje historie opowiadają także osoby, które uczestniczyły w spotkaniach tego zgromadzenia. Jak się dowiedzieliśmy, do wspólnoty należały lub wciąż należą osoby z naszego regionu.

- Mając na względzie dobro duchowe wiernych, w związku z licznymi pytaniami i wątpliwościami kierowanymi do Kurii Diecezjalnej przez kapłanów i świeckich związanymi z działalnością tzw. „wspólnoty charyzmatycznej Jezu ufam Tobie”, której liderką jest Pani Beata H., Kuria Diecezjalna w Łomży informuje, że działalność tej grupy nie ma aprobaty Kościoła. W związku z tym przestrzega się wiernych przed gromadzeniem się wokół osoby Pani Beaty H. i uczestnictwem w organizowanych przez tę grupę spotkaniach - poinformowała kuria diecezjalna w Łomży.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, kontrowersyjna wspólnota działała lub działa również na terenie Ostrołęki.

- Jej obietnice dotyczące chorych osób, że wyjdą z tego cało i zdrowo, niestety się nie spełniały, jak choćby historia Jakuba z Katowic. Opowiadała w nagraniu, że kiedy się nad nim modliła, poprawiały się wyniki. Niestety zmarł. Obiecywała rodzicom Jakuba i jego dziewczynie, że Jakub wyzdrowieje, że będzie ślub, że on o własnych nogach wyjdzie ze szpitala. Dzwonił do mnie zrozpaczony tata Jakuba, który może to potwierdzić. Najboleśniejsze jest to, że budziła w tych ludziach wiele nadziei i za każdym razem w niej utwierdzała, że „duch święty” mówi, że Jakub z tego na pewno wyjdzie. Po śmierci Jakuba napisała, że "Pan Bóg" zmienił zdanie - czytamy w świadectwie, opublikowanym w grupie "Ofiary sekty z Hanwell".

Nie tylko łomżyńska kuria przestrzega przed działalnością wspólnoty. Robią to diecezje w całej Polsce. Na różnych grupach pojawiają się też świadectwa osób poszkodowanych.

- Podsumowując, w mojej ocenie osoba Pani Beaty H. jest bardzo niebezpieczna i toksyczna duchowo. Skupia wokół siebie ludzi, którzy są od niej uzależnieni. Uważam, że należy jej zdecydowanie zabronić tej działalności a na pewno pomóc duchowo z tego wyjść, zarówno Jej samej jak i wszystkim, których zwodzi - czytamy w świadectwie, podpisanym jako ks. Krzysztof Kołodziejczyk.

REKLAMA
Zobacz również

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
grudzień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19  20  21  22  23  24  25
 26  27  28  29  30 dk31  1
×