2019-03-29T13:59:15+01:00 eOstroleka.pl
Kościół i społeczeństwo,

Kuria przestrzega przed tą wspólnotą. Nie ma ona aprobaty Kościoła!

REKLAMA
REKLAMA
7
2
37

Diecezja łomżyńska przestrzega przed angażowaniem się w życie jednej ze wspólnot charyzmatycznych. Swoje historie opowiadają także osoby, które uczestniczyły w spotkaniach tego zgromadzenia. Jak się dowiedzieliśmy, do wspólnoty należały lub wciąż należą osoby z naszego regionu.

- Mając na względzie dobro duchowe wiernych, w związku z licznymi pytaniami i wątpliwościami kierowanymi do Kurii Diecezjalnej przez kapłanów i świeckich związanymi z działalnością tzw. „wspólnoty charyzmatycznej Jezu ufam Tobie”, której liderką jest Pani Beata H., Kuria Diecezjalna w Łomży informuje, że działalność tej grupy nie ma aprobaty Kościoła. W związku z tym przestrzega się wiernych przed gromadzeniem się wokół osoby Pani Beaty H. i uczestnictwem w organizowanych przez tę grupę spotkaniach - poinformowała kuria diecezjalna w Łomży.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, kontrowersyjna wspólnota działała lub działa również na terenie Ostrołęki.

- Jej obietnice dotyczące chorych osób, że wyjdą z tego cało i zdrowo, niestety się nie spełniały, jak choćby historia Jakuba z Katowic. Opowiadała w nagraniu, że kiedy się nad nim modliła, poprawiały się wyniki. Niestety zmarł. Obiecywała rodzicom Jakuba i jego dziewczynie, że Jakub wyzdrowieje, że będzie ślub, że on o własnych nogach wyjdzie ze szpitala. Dzwonił do mnie zrozpaczony tata Jakuba, który może to potwierdzić. Najboleśniejsze jest to, że budziła w tych ludziach wiele nadziei i za każdym razem w niej utwierdzała, że „duch święty” mówi, że Jakub z tego na pewno wyjdzie. Po śmierci Jakuba napisała, że "Pan Bóg" zmienił zdanie - czytamy w świadectwie, opublikowanym w grupie "Ofiary sekty z Hanwell".

Nie tylko łomżyńska kuria przestrzega przed działalnością wspólnoty. Robią to diecezje w całej Polsce. Na różnych grupach pojawiają się też świadectwa osób poszkodowanych.

- Podsumowując, w mojej ocenie osoba Pani Beaty H. jest bardzo niebezpieczna i toksyczna duchowo. Skupia wokół siebie ludzi, którzy są od niej uzależnieni. Uważam, że należy jej zdecydowanie zabronić tej działalności a na pewno pomóc duchowo z tego wyjść, zarówno Jej samej jak i wszystkim, których zwodzi - czytamy w świadectwie, podpisanym jako ks. Krzysztof Kołodziejczyk.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Barbara, 14:08 29-03-2019,   84%
Jednak najbezpieczniejsza ,najszczersza jest modlitwa we własnej izdebce - ja i Bóg - tak jak mówi Ewangelia - a do ludzi wychodzić z dobrym słowem i dobrymi uczynkami . Pozdrawiam
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 14:18 29-03-2019,   33%
@~Barbara W "izdebce" może warto i należy się modlić, ale Bóg obecny ciałem i krwią jest tylko  za pośrednictwem kapłana w kościele.
odpowiedz   •   oceń :  
~Barbara, 14:32 29-03-2019,   79%
Bóg jest w niebie ,na ziemi i na każdym miejscu . Grupy charyzmatyczne  często przedstawiają tzw. świadectwa .......a taka prawda każdy katolik swoim życiem przedstawia świadectwo swojej wiary albo przyciąga albo odpycha ......
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 14:43 29-03-2019,   22%
@~Barbara Ma Pani poniekąd rację. Bóg duchem jest wszędzie, ale tylko w Kościele ma miejsce transsubstancjacja i nigdzie po za nim.
odpowiedz   •   oceń :  
~głos rozsądku, 14:57 29-03-2019,   65%
słowo parafianin pochodzi z łaciny i oznacza tumana (osobę nie umiejącą pisać i czytać) ... dlatego prastarzy chrześcijanie zbierali się wokół osoby umiejącej czytać, żeby im pismo święte ta osoba czytała ... kościół katolicki przejął te zwyczaje i dodatkowo wprowadził swoje przepisy, żeby ludzi uzależnić od siebie ... Ty masz modlić się bezpośrednio do BOGA. Po co ludzie modlą się do pośredników typu święty: Józef, Michał itd. itp., którzy określenie to otrzymują od człowieka. Świętym można zostać tylko z "mianowania" Boga, a nie człowieka. Nikt nie wie co drugi człowiek ma w sercu (duszy) więc określanie kogokolwiek ŚWIĘTYM jest bluźnierstwem co też kościół nie tylko katolicki robi. Głupotą jest myślenie , że tylko chodząc do kościoła można dostąpić zbawienia ... indoktrynacja kościelna działa i dlatego parafianie (tumany) chodzą. Boga masz mieć w sercu (duszy) jak i w swoich czynach (życiu) ... Biblia została "stworzona" w 3 wieku naszej ery i zaaprobowana przez cesarza Rzymu, który w wciąż wierzył w Boga Saturna, Jowisza itd. Rzekomo w biblii są tylko teksty natchnione (napisane pod wpływem ducha świętego) ... duch święty spłynął na wszystkich uczniów Jezusa podczas wieczerzy, a skoro tak to dlaczego nie ma 11 ewangelii w biblii ... każdy z uczniów Jezusa opisał jego życie może więc warto poczytać to co inni mieli do powiedzenia a nie tylko to co kościół katolicki aprobuje ...
odpowiedz   •   oceń :  
~Barbara, 15:30 29-03-2019,   77%
@~głos rozsądku Jestem osobą wierzącą i też nie mogę pogodzić się z tym ,że człowiek w obliczu Boga śmie nazywać innego człowieka świętym a z tym wiążą się relikwie ......Wypowiedz powyższa jest bliska mojemu rozumowaniu i odczuwaniu obecności Boga .Dlatego Ci co chcą nam przybliżać Boga muszą mieć wiedzę i -Kochać BOGA i LUDZI .
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 15:42 29-03-2019,   30%
@~Barbara Tia.... Co jeszcze dodacie? Może, że chrześcijaństwo powstało w 1917 roku?
odpowiedz   •   oceń :  
~Barbara, 15:48 29-03-2019,   78%
To ,że kochamy Boga i ludzi .
odpowiedz   •   oceń :  
~Anna - Kurpiowska Panna, 16:48 29-03-2019,   70%
@~głos rozsądku Dzień dobry!

Słusznie prawisz, kawalerze... słusznie i naukowo, z jednym wszak wyjątkiem. Otóż, słowo "parafianin" nie pochodzi z łaciny, lecz z greki i nie oznacza, jak raczyłeś popełnić "tumana":

"Pochodzenie słowa "parafianin" jest greckie. Pojęcie "para-phyo" oznacza rosnąć obok czegoś, natomiast "para-oikos" oznacza sąsiada.

Pojęcie to przejął język łaciński- "paroecia" - oznaczające już parafię.

Tak więc parafia, to grupa ludzi, którzy wzrastają w wierze żyjąc w swoim sąsiedztwie. Przewodniczy tej grupie proboszcz, czyli propositus (łac.) oznaczający "przełożonego", a pomagają mu wikariusze - vicarius - oznaczający "zastępcę".

Pozdrawiam, parafianka, Anna - Kurpiowska Panna...
"

odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 19:51 29-03-2019,   0%
@~Anna - Kurpiowska Panna Słusznie prawi???? To protestancki stek bzdur.
odpowiedz   •   oceń :  
~Maciej, 20:41 29-03-2019,   50%
@~Barbara Świętym nazywamy tego o kom mamy pewność że jest zbawiony. Vide- kanonizacje. Skoro już ujrzał Pana to niech niesie Mu nasze modlitwy. Pani też może być święta, już od następnej spowiedzi. wystarczy wypełniać tu Jego wolę. Znani świeci to dla nas przykład jak to można osiągnąć.
odpowiedz   •   oceń :  
~Y, 06:09 30-03-2019,   -
Ja nie widziałem, ani ciała ani krwi Boga. Widziałem natomiast sakrament przemieniania opłatka i wina, co nie jest tym samym.
odpowiedz   •   oceń :  
~Haha, 06:10 30-03-2019,   50%
To teraz jeszcze tylko definicja kościoła. I wiemy wszystko.
odpowiedz   •   oceń :  
~Barbara, 07:21 30-03-2019,   67%
@~Maciej Każdy szuka swojej drogi do Boga i każda jest dobra jeżeli motywuje nas do czynienia dobra innym ludziom . Pozdrawiam przemiłych dyskutantów
odpowiedz   •   oceń :  
~utuaII, 14:15 29-03-2019,   78%
Ogólnie rzecz biorąc tak zwane ruchy charyzmatyczne to ciało obce w Kościele Katolickim. Bardziej zainteresowanym polecam wykład na ten temat: https://www.youtube.com/watch?v=2cPsHpUpI9E
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 17:43 29-03-2019,   43%
@~utuaII Ogólnie rzecz biorąc tzw kościół katolicki to ciało obce wśród chrześcijaństwa,taka niebezpieczna sekta.
odpowiedz   •   oceń :  
~BogHonorOjczyzna, 14:42 29-03-2019,   88%
Takie czasy... ostateczne. Tylko sie nie smiejcie. Niewiadomo kogo sluchac? Komu ufac? Tez uwazam, ze najbezpieczniej modlic sie prosto do Boga. W tych nawet katolickich wspolnotach sa czarne owce. Trzeba uwazac. Pozdrawiam. Blogoslawionego dnia i weekendu :)
odpowiedz   •   oceń :  
~gosc, 14:56 29-03-2019,   60%
czy ona się różni np. od sekty rydzykowej?
odpowiedz   •   oceń :  
~Agnieszka, 15:17 29-03-2019,   86%
Witam serdecznie, moja siostra jest od dwóch lat  w grupie tej kobiety, jest zupełnie zdominowana  i nie przyjmuje żadnych argumentów. Napomina nas w imieniu Jezusa Chrystusa, gdy tyko wypowiemy się negatywnie na temat Pani Beaty. Moja rodzina jest z rozpatrzona, dodam że od dwóch lat niedowidzieliśmy siostry  i jej rodziny. Nie mamy  żadnej pomocy i nie wiemy jak możemy wyrwać siostrę i jej synka. Niestety dla męża siostry  ratunku już  nie widzę,  zastał apostołem w sekcie, kariera w pełni... pozdrawiam
odpowiedz   •   oceń :  
~Katarzyna, 21:27 29-03-2019,   50%
@~Agnieszka Witam Pani Agnieszko, bardzo proszę o kontakt. Mam na imię Katarzyna i mam podobny problem. Proszę odszukać naszą grupę na Facebooku- Ofiary Sekty z Hanwrll i napisać prywatnie do mnie, jestem administratorem.
Pozdrawiam i czekam na Pani wiadomosc
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 22:07 29-03-2019,   80%
@~Agnieszka Witam. Proszę się do mnie odezwać, jestem dziennikarką, obecnie zajmuję się tym problemem:  anna.zakowiecka@post.pl. Serdecznie pozdrawiam Anna Żakowiecka Krysiak
odpowiedz   •   oceń :  
~Adam, 01:23 30-03-2019,   34%
Może zajęła by się też Pani tą sektą od Natanka??? Tam też mózgi piorą. Organizują nocne pielgrzymki do wykrotu, jeżdżą po europie z misją "odbijamy europę". Przebierają się w czetwone płaszcze z wizerunkim Jezusa i nie dają żyć swoum rodzinom.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 02:07 30-03-2019,   84%
Szanowna Pani Anno, o czym ma być reportaż? o rodzinie ofiar sekty ? czy o księżach promujących te, panią w kościele? Moja siostra nie spotkała Beaty H na ulicy, w sklepie, ale po mszy w kościele!!! Kolejne kościoły wydają ostrzeżenia, nie robiąc nic! kompletni nic, aby wyciagnac tych ludzi z sekty!!! Zaraz obłoża ekskomunika i po sprawie, problem z głowy ? A my? Prosze pojechać do Londynu i tam robić reportaż gdzie jest prawdziwy problem! Ten problem to Pani Beata i jej cwany maż, który w białych rękawiczkach steruje sekta!!!
odpowiedz   •   oceń :  
~nie jestem pewien..., 15:57 29-03-2019,   47%
współnota nie koniecznie a kuria na pewno zer....ie cie w d...pe . Niech siebie sami pilnuja i przed samymi soba przestrzegaja!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 17:36 29-03-2019,   42%
Jestem szczęśliwy, że jestem człowiekiem światłym z daleka omijam wszystkie ,,wspólnoty,,  łącznie z k.k.
odpowiedz   •   oceń :  
~Jan, 20:34 29-03-2019,   100%
Mam nadzieję,że o sobie też tak mogę powiedzieć,tylko ja jestem oświecony dzięki mojej wierze.Fajnie by było,żeby niewierzący nie licytowali się z wierzącymi kto jest lepszy.Tolerancja to skarb.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 19:46 29-03-2019,   100%
Czy to Werbia?
odpowiedz   •   oceń :  
~Human, 20:27 29-03-2019,   72%
Trzeba mieć nieźle zryty beret i być intelektualnym impotentem aby wierzyć w takie bajki.
odpowiedz   •   oceń :  
~Kolo, 20:35 29-03-2019,   100%
@~Human Kochaj bliźniego swego choćby Jana Kowalskiego.Amen.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 05:48 30-03-2019,   100%
"Dla ludu religia jest prawdą, dla mędrców fałszem, a dla władców jest po prostu użyteczna " - Seneka, tyle w temacie.
odpowiedz   •   oceń :  
~Katarzyna Matejczuk Desno, 07:59 30-03-2019,   75%
WAZNE, PROSZE O KONTAKT WSZYSTKIE OSOBY, KTORE SLYSZALY O TEJ GRUPIE, MIALY COS Z NIA WSPOLNEGO, LUB CHCIALYBY DOWIEDZIEC SIE CZEGOS WIECEJ NA JEJ TEMAT.
MODERATOR STRONY  :: OFIARY SEKTY Z HANWELL
KATARZYNA MATEJCZUK DESNOUES
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 08:00 30-03-2019,   0%
OFIARY SEKTY Z HANWELL FACEBOOK
odpowiedz   •   oceń :  
~socjopaci, 08:28 30-03-2019,   50%
Każda grupa która prześladuje, jest sektą. Nie ważne czy jest to sekta w Kościele, czy na mieście. Ostrołęko, co się z Tobą dzieje ??
odpowiedz   •   oceń :  
~Marta, 11:40 30-03-2019,   75%
Dobry żart, jedna sekta ostrzega przed drugą :) To brzmi niczym ten dialog w którejś z reklam :" ...A w tamtej reklamie tego nie powiedzieli". Trzeba używać mózgu, wówczas nie padnie się ofiarą żadnej sekty .
odpowiedz   •   oceń :  
~Mm, 00:22 31-03-2019,   67%
Przestańcie. Każdy może być zbawiony. Katolicy, protestant, a nawet ateista. Trzeba być po prostu dobrym człowiekiem. Kochać ludzi, być pokornym, sprawiedliwym, trzeba być miłym Bogu. To Bóg wybiera osoby, którym daje łaskę. I to Bóg decyduje o zbawieniu i ktokolwiek cokolwiek powie, czy ksiądz, czy pastor, czy świecki, nie ma znaczenia. Tylko Bóg wie co jest prawdą. Kościół katolicki ma dbać o czystość doktryny. I to robi. Nie ma u nas takiego bałaganu jak u protestów.
odpowiedz   •   oceń :  
~WK, 04:17 01-04-2019,   -
Cyt. PŚ: "... jakże ciasna jest brama i wąska jest droga, która wiedzie do żywota i jakże mała jest liczba tych, którzy ją odnajdują."
odpowiedz   •   oceń :  
~A, 09:20 01-04-2019,   -
Oczywiście że głoszą że tylko w kościele jest Bóg ciałem i krwią,bo modląc się w zaciszu domowym na tacę nie dasz....
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Kalnedarz imprez
październik 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  1