2014-11-27T10:25:00+01:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Kurpie Zielone w Literaturze [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 7614
fot. Starostwo Powiatowefot. Starostwo Powiatowe
REKLAMA

Ponad 100 uczniów z powiatu ostrołęckiego wzięło udział w konkursach: recytatorskim i poetyckim „Kurpie Zielone w Literaturze”. Eliminacje finałowe miały miejsce w Lelisie i Kadzidle. Jak podkreślają organizatorzy, „Kurpie Zielone w Literaturze” to próba zachowania tradycji i dorobku literackiego rodzimych artystów ludowych. Nagrody laureatom eliminacji finałowych ufundował powiat ostrołęcki.

Konkurs  Recytatorski „Kurpie Zielone w literaturze”.   Eliminacje finałowe w kategoriiuczniów gimnazjum odbyły się  w GOKO w Lelisie w dniu 19 listopada 2014 roku. Uczestniczyło  26 uczniów, reprezentujących  gminy: Czarnia, Kadzidło, Lelis, Myszyniec, Olszewo-Borki oraz z powiatu szczycieńskiego (woj. warmińsko-mazurskie) gmina  Rozogi.

W kategorii recytacji wierszy o Kurpiowszczyźnie:

pierwszą nagrodę otrzymała  Klara Szydlik  (Rozogi) i  Patrycja Trzaska (Olszewo-Borki),

drugą nagrodę -  Anna Dawid (gm. Myszyniec) i Maciej Samsel (Rozogi), trzecią nagrodę - Julia Kubeł (Olszewo – Borki).

Wyróżnienia:Emilia Chaberek (gm. Lelis),Łucja Nalewajk (gm. Kadzidło),Dominika Samsel (gm. Kadzidło),Bartosz Sochalski (gm. Rozogi)

W kategorii gadki kurpiowskiej pierwszą  nagrodę otrzymał -Julian Jakub Drężek (gm. Myszyniec), druga nagrodę-  Jan Karczewski (gm. Lelis) i Jakub Szymołon (gm. Kadzidło),

trzecią  nagrodę - Natalia Trzaska (gm. Olszewo-Borki)

Wyróżnienia:Katarzyna Draba (gm. Czarnia), Klaudia Rozkosz (gm. Olszewo- Borki),Paulina Szyszka (gm. Myszyniec),Patrycja Zielińska (gm. Myszyniec).

Konkurs Poetycki „Kurpie Zielone w literaturze”. Swoje prace na Konkurs nadesłało 83 uczniów reprezentujących 27 szkół z pięciu gmin powiatu ostrołęckiego: Baranowo (4 uczestników), Kadzidło ( 30 uczestników), Lelis (2 uczestników), Myszyniec (22 uczestników), Olszewo – Borki (2 uczestników) oraz  z gminy Rozogi należącej do powiatu szczycieńskiego( 23 uczestników). Uroczyste Podsumowanie Konkursu odbyło się w Centrum Kultury kurpiowskiej w Kadzidle 25 listopada 2014 r.

W kategorii szkół podstawowych nagrody główne zdobyli: Edyta Krawczyk - SP w Wolkowych, Julia Siurnicka - SP w Dąbrowach, Kamila Zera -SP w Kadzidle,

Wyróżnienia: Bartosz Cichy - SP w Białusnym Lasku, Jacek Jaworski - SP w Dylewie, Wiktoria Kobus - SP w Zdunku, Malwina Polak - SP w Wolkowych,  Kamila Prusaczyk - SP w Dylewie, Wiktoria Wiśniewska - SP w Obierwi.

W kategorii gimnazjumnagrody główne zdobyli: Wiktoria Bączek – Gim.  w Chudku,  Angelika Anna Cicha – Gim. w Myszyńcu,  Maciej Samsel - Gim. w Dąbrowach,  Bartosz Sochalski – Gim. w Rozogach, Izabela Wieczorek – Gim. w Myszyńcu,

Wyróżnienia: Zuzanna Bakuła – Gim. w Wachu, Magdalena Deptuła – Gim. w Rozogach,  Natalia Deptuła – Gim. w Myszyńcu, Sandra Drężek – Gim. w Wykrocie, Karolina Kuzia – Gim. w Chudku, Natalia Madrak – Gim. w Obierwi, Karolina Ogniewska – Gim. w Dylewie, Izabela Wołosz – Gim. w Kadzidle.

Organizatorami Konkursu są: Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce, Stowarzyszenie Przyjaciół Bibliotek i Książki, Gminne Biblioteki Publiczne w Kadzidle i w Lelisie.

Nagrody konkursowe ufundowali: Starosta Ostrołęcki, Wójtowie Gmin w Lelisie i w Kadzidle, Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce.

REKLAMA
Zobacz również
Kalendarz imprez
sierpień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
 22  23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
 29  30  31  1  2  3  4
×