eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Kurpiowskie Targi Rolnicze przyciągnęły tłumy pod scenę przy Kupcu [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 6525
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA
zdjecie 6525
W niedzielę 28 września w okolicach sceny przy Kupcu odbywają się Kurpiowskie Targi Rolnicze. Mieszkańcy Ostrołęki i regionu mogą wziąć udział w targach produktów regionalnych i ekologicznych. Chętnych do zakupu regionalnych produktów nie brakuje - plac tętni życiem.

Wśród wielu atrakcji przygotowanych przez organizatorów „Kurpiowskich Targów Rolniczych” znalazły się m.in. oferty handlowe i usługowe firm, działających w otoczeniu rolnictwa, prezentacja rolnictwa ekologicznego i degustacja potraw ekologicznych, kiermasz kwiatów, drzew i krzewów ozdobnych i owocowych, kiermasz wyrobów rękodzieła ludowego, kiermasz miodów i produktów pszczelarskich, pokaz młócenia cepem i mielenia zboża, konkursy dla dzieci oraz występy zespołów artystycznych.

Szczególne wrażenie na widzach zrobiły występy dzieci z ostrołęckich szkół i przedszkoli. Widok pięciolatków, recytujących długie gadki kurpiowskie jest niezapomniany - pozostaje tylko mieć nadzieję, że tak utalentowanych dzieciaków nie zabraknie nam w najbliższych latach. Wystąpiła również znana kapela kurpiowska pod dowództwem Jana Kani.

Organizatorem imprezy są Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie Oddział w Ostrołęce, Starostwo Powiatowe w Ostrołęce i Prezydent Miasta Ostrołęka.
Kalendarz imprez
marzec 2026
PnWtŚrCzPtSoNd
 23  24  25  26  27  28 dk1
dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8
dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15
dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22
dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29
dk30 dk31  1  2  3  4  5
×