W Zagrodzie Kurpiowskiej w Kadzidle trwają warsztaty etnograficzne „Ginące Zawody”. W tym roku tematem przewodnim warsztatów są kurpiowskie wypieki.
Warsztaty kierowane są do dzieci, młodzieży i rodzin. Uczestnicy mogą zobaczyć umiejętności twórców z takich dziedzin jak m.in.: wycinankarstwo, plecionkarstwo, garncarstwo, rzeźbiarstwo, tkactwo, zobaczyć jak wypiekało się chleb, pieczywo obrzędowe, w jaki sposób z ziaren zbóż uzyskiwało się mąkę czy to jak dawniej odbywało się pranie. Każdy może spróbować swoich sił w poszczególnych dziedzinach.
21. warsztaty etnograficzne „Ginące Zawody”, zorganizowane przez Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce oraz Stowarzyszenie Artystów Kurpiowskich potrwają do 3 czerwca 2022 r.
Kurpiowskie wypieki tematem przewodnim warsztatów „Ginące Zawody” [ZDJĘCIA]




Wasze opinie
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Kalendarz imprez
Pn | Wt | Śr | Cz | Pt | So | Nd |
27 | 28 | 29 | 30 | 31 | ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
22 | ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
1 | 2 |