eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

“Kurpsiowski Quest” w Myszyńcu [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 9382
zdjecie 9382
fot. RCKKfot. RCKK
REKLAMA
zdjecie 9382

7 października w Myszyńcu odbył się plenerowy Rajd Szlakami Barci Kurpiowskich – “Kurpsiowski Quest”.

Rajd jest wydarzeniem cyklicznym organizowanym co roku na przełomie września i października, skierowanym głównie do dzieci i młodzieży. Celem Rajdu jest propagowanie aktywnego wypoczynku, poznanie piękna przyrody Myszynieckiej Puszczy Zielonej w szczególności jej walorów ekologicznych oraz propagowanie szlaków turystycznych Kurpiowszczyzny.

Uczestnicy tegorocznego Rajdu zebrali się o godzinie 9:00 w Amfiteatrze RCKK w Myszyńcu. Podczas odprawy organizatorzy omówili zasady poruszania się po drodze, a każdy z uczestników otrzymał „pakiet startowy” – bułkę, baton i napój oraz elementy odblaskowe. Dodatkowo każda z grup rajdowych otrzymała mapkę wraz z zadaniami do rozwiązania na trasie. Około godziny 9:30 uczestnicy ruszyli w drogę. W trakcie przemarszu grupy miały 3 postoje podczas których rozwiązywali dodatkowe zadania rajdowe. Wszystkie zadania dotyczyły szeroko rozumianej tematyki przyrodniczej.

Po dotarciu do celu wędrówki – Szkoły Podstawowej w Wolkowych, powołana przez Organizatorów Komisja po zapoznaniu się z kartami pracy grup oraz podliczeniu wszystkich punktów wyłoniła zwycięzców:

  • 1 miejsce – Grupa Rajdowa „Wolkowskie Dziki” ze Szkoły Podstawowej w Wolkowych
  • 2 miejsce – Grupa Rajdowa „Pszczółka Maja” ze Szkoły Podstawowej w Wolkowych
  • 2 miejsce – Grupa Rajdowa - Szkoła Podstawowa w Wykrocie
  • 3 miejsce - Grupa Rajdowa – Szkoła Podstawowa w Białusnym Lasku
  • Wyróżnienie – Grupa Rajdowa „Klasa VIII E” ze Szkoły Podstawowej w Myszyńcu

Tradycyjnie na zakończenie Rajdu odbyła się polowa msza św., po której odbyło się uroczyste poświęcenie rzeźby św. Józefa, która powstała podczas pleneru rzeźbiarskiego organizowanego przez RCKK w Myszyńcu. Rzeźba została przekazana Szkole Podstawowej w Wolkowych za pomoc przy organizacji rajdu.

W Rajdzie Szlakami Barci Kurpiowskich wzięło udział 9 grup rajdowych ze Szkoły Podstawowej w Myszyńcu, Wolkowych, Wykrocie i Białusnego Lasku. Łącznie w Rajdzie uczestniczyło 158 osób.

Organizatorem wydarzenia było  Regionalne Centrum Kultury Kurpiowskiej im. księdza Władysława Skierkowskiego w Myszyńcu we współorganizacji z Powiatem Ostrołęckim oraz Nadleśnictwem Myszyniec  

 

Źródło:
Źródło

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
maj 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  31  1  2
×