2015-04-02T12:49:00+02:00 eOstroleka.pl 10 0 -
Ostrołęka,

Kwiecień w OCK. Zobacz co przygotowało dla nas Ostrołęckie Centrum Kultury

REKLAMA
REKLAMA
Koncerty, spektakle, wystawy i wiele innych wydarzeń kulturowych czeka na nas w kwietniu. Zobacz co przygotowało Ostrołęckie Centrum Kultury.

10 IV (piątek)
POD INNYM NIEBEM. KENIA
wernisaż wystawy fotografii Romana Załuski
Autor jest ostrołęckim lekarzem internistą i kardiologiem, członkiem OTF. „Kenia była dla mnie zaskoczeniem od pierwszego do ostatniego dnia pobytu. Podróż przez ten kraj i kontakt z jego mieszkańcami zmieniły moje postrzeganie Afryki. Przedstawione fotografie są owocem tej fascynacji.”
hol Kina Jantar, godz. 18, wstęp wolny

10 IV (piątek)
JAN PAWEŁ II - PAMIĘTAMY...
wieczór poetycki
Słuchaczki Ostrołęckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w 10. rocznicę śmierci papieża Jana Pawła II zapraszają do wysłuchania poezji Karola Wojtyły.
Klub Oczko, godz. 19, wstęp wolny

11 IV (sobota)
PRĄD
koncert Natalii Przybysz
Artystce towarzyszą muzycy: Jurek Zagórski - gitara, Mateusz Waśkiewicz - gitara, Filip Jurczyszyn - bas,  Hubert Zemler - perkusja.
sala widowiskowa OCK, godz. 17, bilet 25 zł
Nastroje we Dwoje - akcja finansowana z Budżetu Miasta Ostrołęki i pod patronatem Prezydenta Miasta Ostrołęki

12 IV (niedziela)
32. KURPIOWSKIE PREZENTACJE ARTYSTYCZNE
Podziwiać będziemy śpiew solowy i grupowy oraz tradycyjne kapele kurpiowskie. Z okazji 130. rocznicy urodzin Adama Chętnika okolicznościowy wykład wygłosi etnograf, Krzysztof Braun.
Sponsorzy: Starosta Ostrołęcki, Stacon TiS Duszak, JBB w Łysych, Piekarnia Zakrzewski w Łysych, Cukiernia Białobrzeski z Orzeszkowej.
sala widowiskowa OCK, godz. 10, wstęp wolny

14 IV (wtorek) i  28 IV (wtorek)
60. OKR
eliminacje miejskie i eliminacje rejonowe
Zanim tegoroczni finaliści z całej Polski zjadą do naszego miasta, trzeba wyłonić ich na lokalnych eliminacjach. Zapraszamy młodzież i dorosłych do wzięcia udziału w tym największym i najstarszym konkursie recytatorskim. Przypominamy, że można również startować w kat. poezja śpiewana i teatr jednego aktora. Szczegóły: ock-ostroleka.pl
Klub Oczko, godz. 10, wstęp wolny

15 IV (środa)
OSTROŁĘKA CZYTA DZIECIOM
spotkanie w Kultowni
W Światowym Dniu Sztuki zapraszamy do wysłuchania opowiadania “Malarka” z książki Renaty Piątkowskiej pt. “A może będzie właśnie tak”. Opowiadanie przeczyta pani Dorota Zalewska, twórczyni wyrobów artystycznych, przedstawicielka grupy Radosna Twórczość działającej pod patronatem Stowarzyszenia Unikat.
Kultownia, godz. 14, wstęp wolny

15 IV (środa)
DZIECI I CZARY
spotkania z muzyką
„Cuda zaczęły się dziać” to tytuł jednej z piosenek, jakie usłyszymy w koncercie adresowanym do młodszej widowni, a zarazem jego motto. Opowiemy o fantastycznych przygodach bohaterów znanych baśni. Sięgniemy po piosenki z popularnych filmów i programów dla dzieci oraz po utwory muzyki pop z repertuaru dla dorosłych, które opatrzone zostały polskim tekstem dla dzieci. Koncert ubarwi brzmienie saksofonu.
sala widowiskowa OCK, godz. 13.15, bilet 5 zł

17 IV (piątek)
BAL W OPERZE (4)
spektakl teatralny
Po raz czwarty zapraszamy na spektakl wg poematu Juliana Tuwima w wykonaniu Ostrołęckiej Sceny Autorskiej, w reżyserii Wojciecha Kraszewskiego. Występują: Iza Gąska, Ania Kamińska, Klaudia Kołodziejczyk, Julia Małkowska, Alicja Mirowska, Klaudia Witkoś, Ewa Wnuk oraz Piotr Puch.
Opracowanie muzyczne: Tadeusz Kowalewski.
Klub Oczko, godz. 18, wstęp wolny

17 IV (piątek)
MESAJAH & RIDDIM BANDITS
koncert w Strefie Muzy
MESAJAH, właściwie Manuel Rengifo Diaz, znany również jako Manolo, to polski wokalista reggae, dancehall, raggamuffin. Swoją muzyczną działalność rozpoczął w 2003 roku.
Mieszanka stylów i umiejętności sprawia, że twórczość prezentowana przez Mesajah nazywana jest przez krytyków nietuzinkową. Posiada on bowiem wyjątkową zdolność do wychodzenia poza ramy gatunków, czerpania z kwintesencji przeróżnych styli, które umiejętnie wplata w swoje produkcje, a także do nadawania swoim utworom potężnej mocy. Energia emanująca ze sceny podczas jego koncertów sprawia, że nawet miłośnicy zupełnie odmiennych gatunków, wyraźnie odczuwają pozytywne wibracje płynące z kojących brzmień reggae.
hala im. A. Gołasia, godz. 19, bilet 15 zł
Sprzedaż biletów od 10 kwietnia w kasie Kina Jantar i od godz. 17 w hali, w dniu koncertu
Strefa Muzy - akcja finansowana z Budżetu Miasta Ostrołęki i pod patronatem Prezydenta Miasta Ostrołęki

19 IV (niedziela)
DLA DOBRUSI
koncert charytatywny
To już drugi koncert, podczas którego będziemy zbierać pieniądze na leczenie i rehabilitację małej Dobrusi. Zatańczą Zespół Pieśni i Tańca KURPIE, Zespół Tańca Współczesnego De-eM, pary taneczne Klubu Tańca Towarzyskiego FAN, a zaśpiewają wokaliści Studia Piosenki.
sala OCK, godz. 12

24 IV (piątek)
COOLTOWA NOC
Podróże są wspaniałe - i te duże i te małe. W wyprawie towarzyszyć nam będą Panie: Wanda Piersa - podróżnik i Grażyna Kulesik - plastyk. Obowiązuje strój wygodny, nastrój pogodny i niezbędny bagaż – śpiwór, karimata i szczoteczka do zębów. Liczba śmiałków w wieku 10-12 lat do podjęcia wyzwania - ograniczona.
Nocne zmagania wspiera Stora Enso.
Kultownia, godz. 18, zapisy do dnia 15 IV

24 IV (piątek)
W MOICH RĘKACH...
recital Justyny Mrozek
W latach 90. była członkinią grupy wokalnej WI działającej w Klubie Oczko. Teraz powraca z programem, na który złożą się utwory z repertuaru m.in. K. Groniec, R. Przemyk, Grupy Bajm i Hey.
Akompaniament: Konrad Drabot - gitara, Adam Karpiński - perkusja, Tadeusz Kowalewski - piano
i kierownictwo muzyczne, Krzysztof Lewandowski - gitara basowa, Agnieszka Wesołowska - śpiew.
Światło i dźwięk: Mateusz Grzybowski
Klub Oczko, godz. 19, wstęp wolny

26 IV (niedziela)
BAJKA SAMOGRAJKA
spektakl teatralny
To spektakl, który powstał na motywach znanej wszystkim historii Czerwonego Kapturka. Bajka Teatru Malutkiego z Łodzi przeznaczona jest dla dzieci przedszkolnych i uczniów klas I-III, choć ze względu na swoją kabaretową formę bawi widza w każdym wieku.
cena biletu: 5 zł dziecko, 10 zł dorosły
sala widowiskowa OCK, godz. 12
Godziny dla Rodziny - akcja  finansowana ze środków Samorządu Miasta, pod patronatem Rady Miasta i Prezydenta Miasta Ostrołęki

29 IV (środa)
PRESSFOTO
wernisaż wystawy
BZ WBK Press Foto to konkurs, którego misją jest pokazywanie Polski i świata w obiektywie najlepszych polskich fotoreporterów. W tegorocznej edycji, podobnie jak w roku ubiegłym, można było zgłaszać zdjęcia pojedyncze lub fotoreportaże w sześciu kategoriach: Wydarzenia, Życie codzienne, Kultura
i sztuka, Sport, Portrety i Przyroda. Nagrodzone zdjęcia to perły polskiej fotografii prasowej – fragmenty życia zwykłych i niezwykłych ludzi, ważne wydarzenia historyczne. To również codzienny świat ludzi w różnych zakątkach ziemi, który trzeba poznać i zrozumieć.
Galeria Ostrołęka, godz. 19, wstęp wolny
Kalnedarz imprez
listopad 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31  1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  1