zdjecie 2017
zdjecie 2017
zdjecie 2017
2020-09-27T13:46:20+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Latarnia, która... wyłącza telewizor? Tajemnicze awarie na osiedlu Leśne

REKLAMA
REKLAMA
1
0
2

Przygasające światło, wyłączające się urządzenia elektroniczne czy błędy na piecu gazowym - to, według mieszkanców osiedla Leśne, efekt działania jednej z latarni przy ulicy Kasztanowej. Ma ona przejść przegląd, choć prezydent miasta twierdzi, że nie ma możliwości, by to latarnia odpowiadała za zaistniałą sytuację.

Rada Osiedla Leśne zwróciła się z prośbą rozwiązania problemu latarni przy ul. Kasztanowej 21. -Problem był już niejednokrotnie zgłaszany do Urzędu miasta telefonicznie i osobiście przez Przewodniczącą Zarządu Osiedla oraz mieszkańców niniejszej nieruchomości - czytamy we wniosku.

Latarnia przy budynku przy ul. Kasztanowej 21 nie działa jak powinna. Jej światło przygasa lub gaśnie zupełnie. W takich sytuacjach w budynku mieszkańcy mają do czynienia ze spadkami napięcia, przygasa światło, wyłączają się urządzenia jak telewizor czy komputer. Na piecu gazowym odnotowywane są błędy informujące o spadku napięcia. Od czasu pierwszego zgłoszenia nieprawidłowego działania latarni i skutków jego w budynku został uszkodzony komputer jednego z mieszkańców. Awarii uległa płyta główna i dysk twardy. Prosimy o zajęcie się tym problemem. Jednocześnie zwracamy się o przegląd wszystkich latarni na osiedlu Leśnym

- napisała we wniosku przewodnicząca zarządu osiedla Ewa Krupka. 

Prezydent Łukasz Kulik odpowiedział, że Miasto Ostrołęka realizując zadania własne gminy prowadzi bieżącą konserwację oświetlenia drogowego na terenie miasta Ostrołęki. Wszystkie usterki zgłaszane do Urzędu Miasta, przekazywane są do firm współpracujących z miastem w tym zakresie.

Linie oświetlenia miejskiego są niezależnymi obwodami elektroenergetycznymi i służą tylko i wyłącznie do zasilania latarni miejskich. Każdy obwód ma swój licznik pomiarowy wg którego następuje rozliczenie z poboru energii z PGE Obrót S.A. Miasto Ostrołęka nie zasila budynków mieszkalnych ze swoich linii oświetleniowych, a więc nie ma możliwości aby latarnia miejska wpływała na kabel zasilający gospodarstwo domowe i powodowała opisane w piśmie sytuacje. Pomimo powyższego informuję, iż zostanie zlecony przegląd tej latarni, w celu sprawdzenia poprawności jej działania i zasilania oraz rozstrzygnięcia wszelkich wątpliwości w tym zakresie. Spadki napięcia czy też innego rodzaju usterki zgłaszane przez mieszkańców budynku położonego przy ulicy Kasztanowej nr 21 należy zgłaszać do firmy dostarczającej energię elektryczną do gospodarstwa domowego

- poinformował prezydent.

REKLAMA
zdjecie 2017
Zobacz również

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
wrzesień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×