2012-07-06T10:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Lato w mieście: Sprawdź ostrołęcką ofertę wakacyjną [VIDEO]

REKLAMA
zdjecie 9902
fot. eOstrołęka.plfot. eOstrołęka.pl
REKLAMA

Lato w mieście nie musi być nudne. Świadczą o tym wakacyjne oferty przygotowane przez jednostki podległe ostrołęckiemu ratuszowi.

Premierowe seanse filmowe, warsztaty artystyczne, turnieje sportowe dzikich drużyn, otwarte dla wszystkich miejskie obiekty sportowe czy atrakcyjne rabaty w ostrołęckim aquaparku - to wszystko czeka na tych którzy wakacje postanowili spędzić w mieście.

Oferta Ostrołęckiego Centrum Kultury to paleta różnego rodzaju atrakcji artystycznych.
- Nasze propozycje to sprawdzone w poprzednich latach wakacyjne poranki - w każdą środę i czwartek o godzinie 10 repertuar dziecięcy. W sierpniu dla starszej publiczności przygotowaliśmy „Wakacyjny maraton strachu” - wylicza Bogdan Piątkowski, dyrektor OCK -  Ponadto dwie premiery filmowe „Epoka lodowcowa 4” i „Prometeusz”.

W Galerii Ostrołęka oraz w Klubie Oczko odbywają się także warsztaty artystyczne. Wakacje to także Art Czwartki - czyli plenerowe koncerty na placu Bema. W okresie wakacyjnym na scenę przy Kupcu przeniesiono także „Nastroje we dwoje” i „Godziny dla rodziny”. Szczegółowe informacje o ofercie OCK można znaleźć na stronie internetowej po adresem www.ock-ostroleka.pl.

Dla tych którzy chcieliby aktywnie spędzić wakacje specjalną ofertę przygotował Park Wodny Aquarium.
- Mnóstwo ostrołęczan już teraz korzysta z przygotowanych przez nas wakacyjnych promocji - mówi Mariusz Mierzejewski, dyrektor aquaparku - „Pływanie za piątkę” cieszy się największym powodzeniem. W ramach tej promocji wszystkie dzieci i młodzież uprawniona do biletów ulgowych w tygodniu od godziny 6:00 do 15:59 mogą pływać za 5 zł.

Dodatkowo wśród promocji znalazła się 20% zniżka na bilety rodzinne przez cały okres wakacyjny. W ofercie aquaparku są także zajęcia z aqua aerobiku, nauki pływania, zajęcia dla seniorów. Do dyspozycji jest nowo otwarta kręgielnia, salon odnowy biologicznej, sala do ćwiczeń i restauracja Nemo ze swoją specjalnością - krokietami Kapitana Nemo. Więcej szczegółów o promocjach na stronie www.basen-ostroleka.pl.

Również Miejski Zarząd Obiektów Sportowych i Infrastruktury Technicznej przygotował coś specjalnego.
- W okresie wakacyjnym już od 8:00 zapraszamy na obiekty MZOSiIT. Można z nich skorzystać nieodpłatnie po okazaniu legitymacji szkolnej - mówi Radosław Stachacz, wicedyrektor MZOSiIT - Już 10 lipca w hali na ulicy Partyzantów rozegrany zostanie wakacyjny turniej dzikich drużyn w koszykówce, a na kortach tenisowych w godzinach od 10:00 do 13:00 działa bezpłatna szkoła tenisa ziemnego. Zapraszamy do śledzenia informacji o organizowanych turniejach na naszej stronie internetowej pod adresem: www.mosir.ostroleka.pl.

Dużym powodzeniem wśród ostrołęczan cieszy się także nowy park zabaw na osiedlu Bursztynowym. Bezpieczne, atestowane urządzenia zabawowe i otoczenie zieleni sprawiają że park od wczesnych godzin porannych do późnego popołudnia pełen jest radosnych dzieci.

W upalne dni chłodne ukojenie znajdziemy na plaży miejskiej. Drewniany pomost, czysty piasek oraz czujna opieka ratowników WOPR-OS sprawią, że nad Narwią będziemy mogli wypocząć miło i bezpiecznie.

REKLAMA
Materiał filmowy 1 :
Kalendarz imprez
sierpień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
 22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
 29 dk30 dk31  1  2  3  4
×