2022-09-13T09:19:56+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

“Lato w mieście” z myszynieckim oddziałem TPD [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. TPDfot. TPD
REKLAMA

Wychowankowie Placówki Wsparcia Dziennego TPD „Kolorowe kredki” w Myszyńcu brali udział w realizacji projektu „Lato w mieście”. Realizacja projektu odbywała się w sierpniu 2022 roku.

Zajęcia odbywały się w formie półkolonii pod hasłem „Poznajemy zawody naszych rodziców”. W tym celu dzieci odwiedziły wiele miejsc pracy w swojej miejscowości. Pierwszego sierpnia uczestnicy uczcili 78. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Odwiedziły Miejsca Pamięci Narodowej, gdzie zapaliły znicze i wysłuchały informacji o wojennych wydarzeniach. Wykonały też rysunek Pomnika Małego Powstańca. Wiele wrażeń dostarczyła dzieciom wycieczka do Zakładu Przetwórstwa i Produkcji Wędlin „Balcerczyk”. Poznały pracę masarza i obserwowały linię produkcyjną. Przyniesione z masarni kiełbaski upiekły na grillu. Wykonały też plakat „Od świneczki do szyneczki”.

zdjecie 300

Wyjście do Regionalnego Centrum Kultury Kurpiowskiej i spotkanie z dyrektorem Zdzisławem Ścibkiem pozwoliło wychowankom lepiej poznać region kurpiowski i obejrzeć wystawę „Rękodzieło wsi kurpiowskiej”. Dużo emocji dostarczyła uczestnikom wizyta w Urzędzie Gminy i spotkanie z burmistrz Elżbietą Abramczyk oraz J. Młynarską odpowiedzialną za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Dzieci dowiedziały się na czym polega praca burmistrza, funkcjonowanie gminy i jak ważna jest segregacja śmieci. Wychodząc otrzymały upominki. Kolejnym wyjściem było spotkanie z kierowniczką piekarni GS Myszyniec J.Brakoniecką i mistrzem piekarnictwa K.Mówińskim. Dzieci zwiedziły różne pomieszczenia i obserwowały produkcję pieczywa. Wzięły udział w warsztatach praktycznych. Samodzielnie lepiły bułeczki, które po upieczeniu zabrały ze sobą. W ramach projektu dzieci odwiedziły też komis samochodowy M. Gnozy. Wychowankowie oglądali nowoczesne samochody, rozmawiały z właścicielem na tematy motoryzacyjne, na koniec otrzymały upominki. Następnym miejscem odwiedzonym przez uczestników projektu był punkt sprzedaży nowoczesnych ciągników i maszyn rolniczych AGRO-MASZ. Dzieci rozmawiały ze sprzedawcą, poznały różne maszyny, miały też możliwość usiąść za kierownicą ogromnych ciągników. Na koniec wizyty otrzymały prezenty. Ciekawym doświadczeniem był udział grupy w malowaniu muralu pod hasłem „Rodzina” we współpracy z plastyczką E. Pawłowską-pracownikiem RCKK. Zajęcia w gminnej bibliotece, czytanie książek, rozwiązywanie rebusów, poznane księgozbioru i opowieści pani bibliotekarki C. Bazydło dostarczyły dzieciom wielu miłych wrażeń. Wizyta w gabinecie stomatologicznym i spotkanie z panią doktor M. Junczewską przybliżyła uczestnikom wiedzę na temat higieny jamy ustnej.

W połowie półkolonii wychowankowie wzięli udział w rajdzie rowerowym o długości 42 km. Na terenie gminy Czarnia rozwiązywały zagadki QUESTu rowerowego, obejrzały barcie w Rezerwacie Przyrody, odpoczywały i relaksowały się na łonie natury. Na koniec półkolonii odbyła się wycieczka autokarowa do Nowogrodu i Łomży. Dzieci pod okiem przewodnika zwiedziły Skansen Kurpiowski, następnie aktywnie spędziły czas na zabawie w parku trampolin. W czasie trwania zajęć uczestnicy codziennie wychodzili na plac zbaw i boisko. Słodkim akcentem były wizyty w lodziarni. Miesiąc wspólnych spotkań, zajęć i wycieczek dostarczył wszystkim wielu niezapomnianych przeżyć.

Projekt “Lato w mieście” został dofinansowany przez Fundację PEPCO.

 

REKLAMA
Więcej o: Myszyniec, TPD, wakacje

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
zdjecie 7209
Kalendarz imprez
wrzesień 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17
dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30  1
×