2018-09-21T11:34:04+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Lekarze z ostrołęckiego szpitala masowo składają wypowiedzenia umów o pracę

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
0
1
20

Już ponad 30 lekarzy z czterech oddziałów ostrołęckiego szpitala chce odejść z pracy. Medycy złożyli wypowiedzenia umów z zachowaniem okresu wypowiedzenia, który upływa 30 listopada. Domagają się niemal dwukrotnego zwiększenia płac.

Spokój w ostrołęckim szpitalu zagościł na krótko. Po głośnej fali protestów lekarzy chirurgów z maja bieżącego roku, która zakończyła się wywalczeniem przez nich podwyżek, swoje postulaty o zwiększenie płac złożyli kolejni medycy. Łącznie już ponad 30 lekarzy pracujących na oddziałach kardiologicznym, neurologicznym, zakaźnym i wewnętrznym, złożyło wypowiedzenia umów o pracę. Od 1 grudnia zagrożone może być funkcjonowanie tych oddziałów.

Pierwsze sygnały z postulatami dotyczącymi podwyżek dyrekcja ostrołęckiego szpitala otrzymała w lipcu. Wtedy ostrzejszej formy protestów udało się uniknąć, ponieważ lekarzom zapowiadano ministerialną podwyżkę płac. Kwoty zaproponowane przez ministerstwo okazały się zbyt małe, dlatego też lekarze zdecydowali o podjęciu dalszych kroków. Dla przykładu starszy asystent miał otrzymać 6 750 złotych.

O sytuację szpitala w Ostrołęce chcieliśmy zapytać dyrektora, Pawła Natkowskiego, okazało się jednak, że przebywa on na urlopie. Z pytaniami zwróciliśmy się więc dziś do rzecznika prasowego a zarazem wicedyrektora placówki, Włodzimierza Kucharskiego.

- Rezygnację z pracy złożyło trzydziestu kilku lekarzy z czterech oddziałów. Obecnie jesteśmy na etapie negocjacji. Protestujący domagają się niemal dwukrotnego zwiększenia płac. Do rozmów włączyli się przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego. 11 września odbyło się kolejne ze spotykań, w którym uczestniczyła m.in. wicemarszałek Elżbieta Lanc – mówi Włodzimierz Kucharski.

Czasu na znalezienie zadowalającego każdą ze stron porozumienia jest z każdym dniem coraz mniej. 30 listopada upływa termin określony wypowiedzianymi umowami o pracę. Wicedyrektor Kucharski zapewnił jednak, że „do tego czasu z całą pewności uda się osiągnąć porozumienie” - Rozmowy są kontynuowane. Dotychczas za każdym razem udawało nam się porozumieć z naszymi pracownikami – dodaje wicedyrektor.

O dalszym postępie w negocjacjach pomiędzy protestującymi lekarzami a dyrekcją będziemy informować na bieżąco.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
maj 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  1  2
dk3  4  5 dk6  7  8  9
 10  11  12 dk13  14 dk15  16
 17  18  19  20  21  22  23
 24  25  26  27  28 dk29 dk30
 31  1  2  3  4  5  6
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×