eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Leon Korwel: Śnię o lepszym jutrze

REKLAMA
zdjecie 5741
zdjecie 5741
REKLAMA

Ma nieco ponad rok i od urodzenia toczy razem ze swoimi rodzicami walkę o życie i powrót do zdrowia. Leon Korwel – mały, dzielny ostrołęczanin, potrzebuje w tej nierównej walce wsparcia, które może zapewnić każdy z nas.

Leonek obchodził niedawno swoje pierwsze urodziny. Chłopiec cierpi na wrodzoną wadę ośrodkowego układu nerwowego – gładkomózgowie (agyria). Jest to bardzo rzadkie i mało znane schorzenie mózgu. Jego bezpośrednim następstwem jest ciężkie upośledzenie psychoruchowe, napady padaczkowe odporne na leczenie oraz zwiększona skłonność do zakażeń.

Leonek wymaga całodobowej opieki oraz intensywnej rehabilitacji fizycznej oraz stymulacji rozwoju mózgu w celu poprawy ogólnego stanu zdrowia i umożliwienia choć częściowego rozwoju. W jego rehabilitacji niezbędne jest wspomaganie wzroku i słuchu, zajęcia sensoryczne, a także inne aktywności pobudzające prace mózgu. W przypadku dzieci najważniejsze są pierwsze miesiące życia. Sytuacji nie ułatwia także występujące u chłopca napady padaczki odpornej na leki, nieprawidłowe napięcie mięśni i obniżona odporność.

Od pierwszych dni życia chłopca jego rodzice – Maciej i Kornelia nie ustają w trudach, walcząc o każdy kolejny postęp w jego drodze do samodzielności. Potrzebna jest intensywna i kosztowna rehabilitacja, sprzęty ortopedyczne, (ortezy, pionizator) i dostęp do specjalistów.

W tej walce Leonka może wesprzeć każdy z nas w bardzo prosty sposób. Wystarczy, że składając roczne zeznanie podatkowe przekażemy 1% swojego podatku na leczenie i rehabilitacje chłopca.

zdjecie

Zbiórkę funduszy na leczenie chłopca prowadzi także Fundacja Dzieciom „Zdążyć z pomocą”. Darowizny można także wpłacać on-line przez stronę www.dzieciom.pl/podopieczni/37443.

zdjecie

 

 

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
maj 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27  28 dk29 dk30  31  1  2
Dzisiaj:
Kino JANTAR
×