eOstroleka.pl
,

Leszek Miller odpowiedział na apel ws. zatrzymania budowy ostrołęckiej elektrowni

REKLAMA
zdjecie 5871
zdjecie 5871
fot. eOstroleka.pl fot. eOstroleka.pl
REKLAMA

Na apel, w sprawie zatrzymania budowy nowego bloku elektrowni „C”, z jakim ostrołęccy radni wystąpili m.in. do parlamentarzystów, odpowiedział szef Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Leszek Miller. W piśmie - skierowanym do prezydenta Ostrołęki, Janusza Kotowskiego - Miller informuje o podjętej interwencji w Ministerstwie Skarbu Państwa.

„(...) W wystosowanym w dniu 26 października br. piśmie zwróciłem się do Ministra Skarbu Państwa z prośbą o wnikliwe przeanalizowanie przedmiotowego problemu dotyczącego zamrożenia ww. inwestycji(...)” - czytamy w odpowiedzi, jaką do ostrołęckiego ratusza skierował lider SLD. Jak dowiadujemy się z dalszej części pisma, Ministerstwo Finansów udzieliło byłemu premierowi wyjaśnień, z których wynika, że kwestia zatrzymania budowy nowego bloku ostrołęckiej elektrowni została poddana wnikliwej analizie, zwłaszcza w kontekście sposobu finansowania tej inwestycji. Resort finansowy poinformował Millera o podjętych działaniach mających na celu pozyskanie partnerów, którzy partycypując w kosztach realizacji inwestycji pomogliby Grupie Energa w dokończeniu budowy.

„(...) Z przesłanego materiału wynika ponadto, iż kontynuowane są działania w zakresie pozyskiwania zgód administracyjnych niezbędnych dla tego projektu, dokończenia zawartych umów w tym m.in. na budowy dróg dojazdowych oraz pozyskiwania brakujących gruntów dla realizacji kompletnego bloku energetycznego wraz z infrastrukturą towarzyszącą” - czytamy w piśmie Millera do prezydenta Kotowskiego.

Leszek Miller zwrócił się także do posłów swojego klubu, którzy uczestniczą w pracach komisji sejmowych zajmujących się m.in. sprawą budowy elektrowni, aby na bieżąco monitorowali i interweniowali w zakresie wywiązywania się Ministerstwa Finansów z zadeklarowanych działań na rzecz wznowienia budowy elektrowni „C” w Ostrołęce.

Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29  30  1  2  3  4  5
×