eOstroleka.pl
,

Leszek Miller odpowiedział na apel ws. zatrzymania budowy ostrołęckiej elektrowni

REKLAMA
zdjecie 3420
fot. eOstroleka.pl fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
Na apel, w sprawie zatrzymania budowy nowego bloku elektrowni „C”, z jakim ostrołęccy radni wystąpili m.in. do parlamentarzystów, odpowiedział szef Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Leszek Miller. W piśmie - skierowanym do prezydenta Ostrołęki, Janusza Kotowskiego - Miller informuje o podjętej interwencji w Ministerstwie Skarbu Państwa.

„(...) W wystosowanym w dniu 26 października br. piśmie zwróciłem się do Ministra Skarbu Państwa z prośbą o wnikliwe przeanalizowanie przedmiotowego problemu dotyczącego zamrożenia ww. inwestycji(...)” - czytamy w odpowiedzi, jaką do ostrołęckiego ratusza skierował lider SLD. Jak dowiadujemy się z dalszej części pisma, Ministerstwo Finansów udzieliło byłemu premierowi wyjaśnień, z których wynika, że kwestia zatrzymania budowy nowego bloku ostrołęckiej elektrowni została poddana wnikliwej analizie, zwłaszcza w kontekście sposobu finansowania tej inwestycji. Resort finansowy poinformował Millera o podjętych działaniach mających na celu pozyskanie partnerów, którzy partycypując w kosztach realizacji inwestycji pomogliby Grupie Energa w dokończeniu budowy.

„(...) Z przesłanego materiału wynika ponadto, iż kontynuowane są działania w zakresie pozyskiwania zgód administracyjnych niezbędnych dla tego projektu, dokończenia zawartych umów w tym m.in. na budowy dróg dojazdowych oraz pozyskiwania brakujących gruntów dla realizacji kompletnego bloku energetycznego wraz z infrastrukturą towarzyszącą” - czytamy w piśmie Millera do prezydenta Kotowskiego.

Leszek Miller zwrócił się także do posłów swojego klubu, którzy uczestniczą w pracach komisji sejmowych zajmujących się m.in. sprawą budowy elektrowni, aby na bieżąco monitorowali i interweniowali w zakresie wywiązywania się Ministerstwa Finansów z zadeklarowanych działań na rzecz wznowienia budowy elektrowni „C” w Ostrołęce.
zdjecie 3420
Kalendarz imprez
lipiec 2026
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
 6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
 13  14  15  16  17  18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24  25  26
 27  28  29  30  31  1  2
×