2012-11-21T15:17:00+01:00 eOstroleka.pl
,

Leszek Miller odpowiedział na apel ws. zatrzymania budowy ostrołęckiej elektrowni

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl fot. eOstroleka.pl
REKLAMA

Na apel, w sprawie zatrzymania budowy nowego bloku elektrowni „C”, z jakim ostrołęccy radni wystąpili m.in. do parlamentarzystów, odpowiedział szef Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Leszek Miller. W piśmie - skierowanym do prezydenta Ostrołęki, Janusza Kotowskiego - Miller informuje o podjętej interwencji w Ministerstwie Skarbu Państwa.

„(...) W wystosowanym w dniu 26 października br. piśmie zwróciłem się do Ministra Skarbu Państwa z prośbą o wnikliwe przeanalizowanie przedmiotowego problemu dotyczącego zamrożenia ww. inwestycji(...)” - czytamy w odpowiedzi, jaką do ostrołęckiego ratusza skierował lider SLD. Jak dowiadujemy się z dalszej części pisma, Ministerstwo Finansów udzieliło byłemu premierowi wyjaśnień, z których wynika, że kwestia zatrzymania budowy nowego bloku ostrołęckiej elektrowni została poddana wnikliwej analizie, zwłaszcza w kontekście sposobu finansowania tej inwestycji. Resort finansowy poinformował Millera o podjętych działaniach mających na celu pozyskanie partnerów, którzy partycypując w kosztach realizacji inwestycji pomogliby Grupie Energa w dokończeniu budowy.

„(...) Z przesłanego materiału wynika ponadto, iż kontynuowane są działania w zakresie pozyskiwania zgód administracyjnych niezbędnych dla tego projektu, dokończenia zawartych umów w tym m.in. na budowy dróg dojazdowych oraz pozyskiwania brakujących gruntów dla realizacji kompletnego bloku energetycznego wraz z infrastrukturą towarzyszącą” - czytamy w piśmie Millera do prezydenta Kotowskiego.

Leszek Miller zwrócił się także do posłów swojego klubu, którzy uczestniczą w pracach komisji sejmowych zajmujących się m.in. sprawą budowy elektrowni, aby na bieżąco monitorowali i interweniowali w zakresie wywiązywania się Ministerstwa Finansów z zadeklarowanych działań na rzecz wznowienia budowy elektrowni „C” w Ostrołęce.

REKLAMA
Kalendarz imprez
grudzień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19  20  21  22  23  24  25
 26  27  28  29  30 dk31  1
×