zdjecie 4921
zdjecie 4921
2018-10-15T13:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Leszek Staszczuk - kandydat na radnego

REKLAMA
REKLAMA

Kandydat do rady miasta Ostrołęki - Leszek Staszczuk (KWW Bezpartyjne Miasto Ostrołęka). Zobacz sylwetkę kandydata i zagłosuj już 21 października!

Leszek Staszczuk, 58 lat, rodowity ostrołęczanin, żonaty jedno dziecko. Od początku mojej kariery zawodowej, łącznie 37 lat pracuję w ostrołęckiej elektrowni, obecnie jako specjalista ds. nadzoru technicznego. Z wykształcenia jestem mechanikiem, absolwentem Politechniki Warszawski (Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa). Lubię czytać książki oraz majsterkować.

Sprawując mandat radnego chciałbym rozwiązać problem przepełnionych szkół. Uważam, że pomysłem godnym uwagi jest przywrócenie cieszącej się w przeszłości dobrą renomą Szkoły Podstawowej nr 8. Placówka ta przejąc mogłaby uczniów z przepełnionych szkół nr 1, 6 i 10, co w niedługiej perspektywie pozwoliłoby na skrócenie czasu pobytu dzieci w szkołach najpóźniej do godziny 15:00.

Angażując relatywnie niewielkie środki finansowe samorząd mógłby wyposażyć szkoły w nowoczesne szafki dla każdego ucznia. Dzieci i młodzież miałaby gdzie zostawić książki a do domu zabierać jedynie niezbędne zeszyty czy ćwiczenia. Dzięki temu uczniowie nie musieliby dźwigać codziennie ciężkich plecaków.

Obecnie Ostrołęka pogrążona jest w paraliżu komunikacyjnym. Spowodowane jest to w znacznej mierze przez kumulację zadań drogowych realizowanych w roku wyborczym. Znacząco wpływa to na finalny koszt całej inwestycji a także powoduje frustrację u mieszkańców, którzy mają poważne problemy ze sprawnym przemieszczaniem się po zablokowanym przez realizowane w jednym czasie zadania.

Paraliż komunikacyjny pogłębiają także nie do końca przemyślane rozwiązania przy organizacji ruchu. Rozwiązaniem tego problemu mogłaby być np. zmiana kierunku ruchu na ulicy Kilińskiego. Dziś kierowcy próbujący dostać się na tzw „nowy most” muszą dojechać z ulicy Berka Joselewicza lub od strony Placu Bema. Zmiana kierunku ruchu na Kilińskiego spowoduje, że wjazd na most będzie odbywał się płynnie. Zjeżdżający z mostu wjeżdżając w ulice Berka Joselewicza nie będą blokować ruchu wjeżdżającym. Równie dobrym pomysłem jest budowa prawoskrętów na rondzie im. ks. Siemowita III. To propozycje rozwiązań, które są możliwe do realizacji w krótkim czasie i bez ponoszenia wielomilionowych kosztów.


GŁOSUJ NA LESZKA STASZCZUKA

Lista nr 16
Okręg nr 1
Pozycja nr 4

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Bezpartyjne Miasto Ostrołęka.

REKLAMA
Kalnedarz imprez
kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31  1 dk2 dk3  4
 5  6  7  8  9  10  11
dk12  13  14  15  16 dk17 dk18
 19  20  21  22  23  24  25
 26  27  28  29  30  1  2
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×