2019-11-20T14:00:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Licealistki czytają przedszkolakom [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. archiwum szkoły
REKLAMA
1
0
0
Uczennice I LO realizując ogólnopolską kampanię „19 Dni Przeciwdziałaniu Przemocy” odwiedziły jedno z ostrołęckich przedszkoli, gdzie m.in. przeczytały dzieciom kilka opowiadań o Franklinie autorstwa Paulette Bourgeois.

W innowacji pedagogicznej realizowanej pod opieką pedagoga szkolnego, Izabeli Dąbrowskiej, udział wzięły uczennice klasy IDG -  Natalia Drabot, Oliwia Kozłowska, Julia Laskowska oraz Zuzanna Grzyb, Karolina Orzech i Aleksandra Sagała.

Licealistki zapoznały przedszkolaków z tekstem opowiadań pt. „Franklin mówi przepraszam” i „Franklin ucieka z domu” Paulette Bourgeois, zachęcając dzieci do odpowiedzi na pytania związane z treścią książki.

„Kolejnym elementem spotkania były „wyścigi rzędów” z wykorzystaniem pluszaków i piłek. Następną propozycją była zabawa w szukanie skarbów (ciepło – zimno). Zadaniem grupy było odnalezienie ich z użyciem podawanych przez uczennice wskazówek: ciepło (gorąco), gdy skarb znajduje się blisko i zimno (mróz), gdy dziecko oddala się od szukanego przedmiotu. Zaangażowano również przedszkolaki, aby podawały skojarzenia do widzianego na obrazku słońca, słyszanego odgłosu szczekającego psa, ilustracji domu (rysunku tworzonego wspólnie z dziećmi). Zachęcone były one także do poszukiwania przedmiotów w sali o podanym przez prowadzące kolorze (np. biały, czarny, czerwony, niebieski, zielony, żółty) oraz zabawy w kolory z wykorzystaniem piłki. Dużą atrakcją dla dzieci była zabawa animacyjną chustą Klanza: „miejscami zamieniają się osoby, które…”, „morskie fale”, „sztorm”, „bilard”, „kogo brakuje?”, „kolory”. Następnie zaproszono wszystkich uczestników spotkania do wspólnego pamiątkowego zdjęcia, zaś na pożegnanie otrzymali oni słodkie upominki.” - relacjonują licealistki realizujące innowację pedagogiczną.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
luty 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 1 2
 3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  1
Dzisiaj:
Sport
Kino JANTAR