2010-09-17T13:33:06+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

List do redakcji: "Rozmaitości" szukają haków na OFG!

REKLAMA
REKLAMA

Po wczorajszej publikacji pisma OFG w sprawie artykułu "Ostrołęka-dzielnica Łomży" w "Rozmaitościach Ostrołęckich" rozpętała się prawdziwa burza. Dziś prezentujemy kolejne pismo przysłane do naszej redakcji przez Ostrołęckie Forum Gospodarcze.


Oto treść pisma:

"Rozmaitości" szukają haków na OFG!
BĘDZIE NOWA GAZETA’’ CZAS NA KURPIE-WIADOMOŚCI GOSPODARCZE’’!
Redakcja "Rozmaitości" szuka haków na OFG. Po opublikowaniu krytycznej opinii na temat artykułu "Ostrołęka-dzielnica Łomży?" przedstawiciele redakcji obdzwaniają członków zarządu OFG dopytując się czy jest uchwała zarządu zatwierdzająca artykuł i czy wiedzieli w ogóle co jest w treści opinii artykułu "Knot Teda"?

Oprócz tego redakcja wysłała do przewodniczącego OFG masę pytań związanych ze zbiórką pieniędzy dla powodzian. Wszystko wskazuje na to ,że w kolejnym numerze "Rozmaitości" będzie dużo złego o Ostrołęckim Forum Gospodarczym a szczególnie o jego przewodniczącym. Tak duże zainteresowanie naszym stowarzyszeniem i naszymi opiniami  świadczy tylko o naszej rosnącej roli w życiu miasta .Aby jednak trochę ulżyć redaktorom ’’ Rozmaitości’’ w poszukiwaniu ’’wiadomości’’ przekazujemy im publicznie garść niezbędnych informacji .

A więc po pierwsze musiał ktoś odpowiedzieć `na artykuł gdyż był to nieuprawniony policzek dla samorządowców  Ostrołęki  kilku ostatnich kadencji w czasie których naprawdę dużo zrobiono. Artykuł zniechęca do inwestowania w Ostrołęce a to już dotyka bezpośrednio przedsiębiorców i gospodarki miejskiej. Na łamach portalu Czas Na Kurpie zachęcamy inwestorów do inwestowania  w Ostrołęce i okolicach –a tu taki kwiatek!

Po drugie nie ma żadnej oddzielnej uchwały zarządu OFG dot. artykułu opinii "Knot Teda" i nie będzie. Procedura w OFG jest następująca :Ważniejsze opinie- w tym te przedstawiane na forum Rady Miasta-są przyjmowane na Zarządzie/często po konsultacjach z innymi  organizacjami/ natomiast te mniej ważne jak w przypadku opinii "Knot Teda" przygotowywane są przez przewodniczącego OFG, który reprezentuje  stowarzyszenie na zewnątrz między posiedzeniami zarządu. Na kolejnym Zarządzie przew. składa sprawozdanie ze swojej działalności i jest ono przyjmowane/do tej pory nie zdarzyło się aby nie zostało przyjęte/.Natomiast zarząd jest oceniany przez Walne Zgromadzenie który może odwołać cały zarząd albo poszczególnych członków.

Po trzecie śpieszymy donieść , że po ostatnich posiedzeniach zarządu OFG coraz bardziej krystalizuje się pomysł wydawania  przez stowarzyszenie własnej gazety o roboczej nazwie CZAS NA KURPIE-WIADOMOŚCI GOSPODARCZE. Wiele firm i przedsiębiorców skarży się na niski poziom informacji gospodarczych z naszego regionu wskazując ,że   zamiast nich karmieni jesteśmy  sensacjami i aferami/często wymyślonymi/ które są nadmuchiwane. Osoby rzekomo winne są  potem uniewinniane ale smród pozostaje .Dziennikarze z redakcji "Rozmaitości" też mogą być krytykowani-przecież nie zjedli wszystkich rozumów i nie są świętymi krowami. I nie warto się obrażać i szukać haków – lepiej otworzyć łamy czasopisma na poglądy innych.


Przew.ofg
W. Karolak

REKLAMA
Kalendarz imprez
czerwiec 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8  9 dk10 dk11
 12 dk13 dk14  15 dk16 dk17 dk18
 19  20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
 26 dk27  28 dk29  30  1  2
×