2013-07-26T13:10:00+02:00 eOstroleka.pl
Region,

List otwarty mazowieckiego komendanta wojewódzkiego policji

REKLAMA
Nowy mazowiecki komendant wojewódzki policji, Cezary Popławski, fot. eOstrołęka.pl
REKLAMA

Cezary Popławski, mazowiecki komendant wojewódzki policji w liście otwartym skierowanym do wszystkich zmotoryzowanych z okazji święta patrona kierowców apeluje o rozwagę i właściwą ostrożność za kierownicą.

Poniżej pełna treść listu otwartego skierowanego do kierowców:

LIST OTWARTY MAZOWIECKIEGO KOMENDANTA WOJEWÓDZKIEGO POLICJI Z OKAZJI ŚWIĘTA PATRONA KIEROWCÓW

„Boże, daj mi pewną rękę i bystre oko, abym na drogach nikomu nie wyrządził krzywdy. Nie pozwól Dawco Życia, abym stał się przyczyną śmierci lub kalectwa, a także zachowaj mnie od nieszczęścia i wypadku”.

Powyższe słowa przypominają nam, że każdego roku dzień 25 lipca zbliża nas do Świętego Krzysztofa, patrona kierowców, ruchu i komunikacji, który jako duchowy wspomożyciel wspiera naszą uwagę i namawia do rozumnego korzystania z posiadanych umiejętności, wynikających z bycia użytkownikiem dróg.

Na szczęście rośnie świadomość zagrożeń, jakie niesie za sobą uczestnictwo w ruchu drogowym, a co najważniejsze powiększa się grono osób, które razem podejmują wysiłek zapobiegania tragediom. Poprawa bezpieczeństwa staje się naszą wspólną troską i to miedzy innymi dzięki temu liczba ofiar wypadków systematycznie się zmniejsza. Jednak nie należy zapomnieć, że na przestrzeni ostatnich lat, spośród wszystkich zabitych w wypadkach drogowych, co szósta osoba poniosła śmierć na Mazowszu.

Szanując przepisy i okazując szacunek innym uczestnikom ruchu drogowego uczymy się życzliwości i wyrozumiałości, a przede wszystkim odpowiedzialności za swoje życie i życie innych.
W tak ważnym dla nas wszystkich - użytkowników dróg dniu, musimy pamiętać, że „...życie jest cenne i jedyne, należy je szanować i chronić także poprzez właściwe i ostrożne zachowanie na drogach”- na co szczególną uwagę zwrócił Papież BENEDYKT XVI na początku swojego pontyfikatu.

Zwracam się dzisiaj z prośbą do całego duchowieństwa Mazowsza o możliwie częste przypominanie wiernym tych oczywistych prawd, a szczególnie w czasie trwania Ogólnopolskiego Tygodnia Świętego Krzysztofa.

Apeluję zatem, aby za kierownicą nie zapominać o ostrożności i wyobraźni, która pozwala nam przewidywać potencjalne zagrożenia!
Proszę także o refleksję i pamięć o nieszczęściach, jakie za sprawą nierozważnych kierowców stały się udziałem tak wielu niewinnych osób!
Wierzę, że tylko wspólny wysiłek wszystkich ludzi dobrej woli może dać pożądany efekt – poczucie bezpieczeństwa naszych obywateli.


insp. Cezary POPŁAWSKI


Zobacz również
Kalnedarz imprez
marzec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 24  25  26  27  28  29 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11  12  13  14 15
16  17  18 19  20  21  22
 23  24  25  26  27  28  29
 30  31  1  2  3  4  5
Dzisiaj:
Brak wydarzeń